reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lot samolotem

Natalia1208

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2019
Postów
332
Hej dziewczyny

Jestem obecnie w 30 tygodniu ciazy, mieszkam w UK ale wracam do Polski na stałe za dwa tygodnie. Moja ciąża przebiega prawidłowo. Jedyną rzeczą, która spędza mi sen z powiek jest lot samolotem. Obawiam się chociaż leciałam już w 22 tygodniu i wszystko było ok. Czy latalyscie w ciąży? Wiem że kobiety Lataja nawet na wakacje i się nie przejmuja. Położną sama zaproponowała że wypisze mi pozwolenie na lot ale jakoś martwię się o moja córeczkę.
 
reklama
Rozwiązanie
Poce sie jak mops. Masakra ile musimy sie nameczyc zebyc miec upragnionego dzidziusia. Do tego skurcze lydek, ciezki brzuch. Zmeczenie i inne dolegliwosci.
reklama
Moj lekarz odradza latanie samolotem w ciazy, chyba ze sie naprawde musi. Wtedy trzeba brac zastrzyki przeciwzakrzepowe przed lotem. Ja bym nie leciala jesli nie byloby to naprawde konieczne.
 
Dziękuję dziewczyny za wsparcie
Potrzebujesz tylko zaswiadczenie od lekarza ze ten nie widzi przeciwskazan abys ten lot odbyla. Jesli ciążą jest zdrowa i przebiega prawidlowo to bez problemu je uzyskasz. Niektóre ciężarne mają nadciśnienie i wtedy faktycznie nie powinno się latać.
Podczas lotu staraj sie choć chwilke pochodzić, albo nawet poruszac stopami zeby nie zrobily sie obrzęki na kostkach.
Na lotnisku nie wstydź sie korzystać z pierwszenstwa.
Co do pozwolenia na latanie w zależności od tygodnia ciąży to każda linia lotnicza ma swoj regulamin. Ja osobiscie raz mialam panią w 34 tygodniu i poleciała
 
Zastrzyki są na rozrzedzenia krwi, żeby uniknąć skrzepów i możliwych powikłań. Jednak według moich informacji (a tez mieszkam w UK) te zastrzyki podaje się zazwyczaj po operacjach, złamaniach i jeśli są do tego wskazania. Ciąża sama w sobie nie jest wskazaniem chyba ze masz jakieś komplikacje. Ale gdybys miała to położna nie wyraziłaby zgody na lot wiec pewnie nie jest to problem.
Gdybys latała regularnie co dwa dni to pewnie i trzeba by się zastanowić czy to zdrowe ale jak mówiłam to jest jeden lot, nieco ponad dwie godziny. Ryzyko niewielkie.
 
J


Dlaczego zastrzyki? Masz jakieś komplikacje? Ja naprawde musze, bo wyprowadzam się stad i na stałe wracam do Polski
Nie mam komplikacji ani nadcisnienia. Zapytalam go czy mozna latac to zdecydowanie odradzil i powiedzial o tych zastrzykach jesli koniecznie musze. Ja dlatego zrezygnowalam z samolotu podczas ciazy. Poza tym jestes juz w trzecim trymestrze kiedy latanie nie jest polecane. Co nie oznacza ze cos sie stanie skoro tyle ludzi lata i jest wszystko ok i skoro samoloty wpuszczaja ciezarne na poklad. Ale ja bym wybrala samochod zamiast samolotu.
 
Ostatnia edycja:
I jeszcze wydaje mi sie ze lepiej sie skonsultowac z dobrym ginekologiem na temat lotu, zeby Cie przebadal przed lotem jesli sie zdecydujesz leciec, a nie tylko z polozna. Z calym szacunkiem ale polozna nie jest lekarzem.
 
To dziwne ze panstwowo tylko polozna prowadzi ciaze, to czym sie zajmuja ginekolodzy? Skoro polozne maja wiecej pracy od nich? W takiej sytuacji poszlabym prywatnie na wizyte do ginekologa.
 
reklama
W UK dziwne byłoby gdyby ginekolodzy prowadzili bezkomplikacyjne ciąże.
Położne tutaj maja większy zakres uprawnień niż ich odpowiednik w Polsce. Zajmują się nie tylko zdrowiem poloznicy czy dziecka ale tez aspektami psychologicznymi, wypisują niektóre leki, wydają skierowania na badania, szczepienia itd. Przyjmują porody, odwiedzają noworodki w domach, robią tzw assessments (sprawdzają czy dziecko się zdrowo i odpowiednio rozwija na poszczególnych etapach życia)
Ginekolodzy zajmują się tym samym co w Polsce. Problemami ginekologicznymi kobiet. Ciąża wolna od powikłań nie jest żadnym problemem czyż nie?
Jeśli ciąża jest problemowa to jest się automatycznie pod opieka szpitala i specjalistów wybranym szpitalu.
Założę dolary przeciw orzechom, ze prywatny ginekolog powie jej to samo. Przy założeniu, ze nie występują żadne inne komplikacje, o których my nie wiemy.
 
Do góry