reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łóżeczka dla naszych maluchów

reklama
Elzu, ja w ogóle nie zamierzam kupować pościeli. Do roku dziecku jest ona w zasadzie niepotrzebna - w sensie kołdra i poduszka. Kupię tylko dobry materac, na to podkład (bo jednak on idzie nie tylko pod pupę, ale i pod buzię, z której lubi się ulewać), dalej prześcieradło. Do przykrycia mamy dwa kocyki, jeden cieplejszy na najchłodniejsze dni i jeden lżejszy. Jedyne co kupię, to powłoczki na te kocyki, żeby ich nie prać codziennie.
 
anbar, no tak masz racje, jeszcze nie ogladalam "na zywo" tych zestawow do kolyski ale na zdjeciu wyglada jak ochraniacze i przescieradlo, tez nie zamierzam kupowac poduszeczki i kolderki, mysle ze dzidzia bedzie spala w spiworku.

Ciekawe czy podklady do kolyski tez sa, jeszcze nie patrzylam, no i chyba kupie dodatkowe przescieradlo albo dwa, to jakby sie ulalo albo byla inna przygoda to bedzie czyste juz czekalo :)
 
Ja kupiłam 3 zmiany pościeli (3 powłoczki + 1 wypełnienie) , 4 prześcieradła i 2 maty ochronne na materac - mi się wydaje że to odpowiednia ilość ale życie zweryfikuje co i jak :)
Aha i jeszcze mam 1 zmianę do wózka
 
A oto mój zakup, załączam fotkę. 3cz_przyjaciele_pom.jpgNie mam pojęcia , czy jak bym chciała zamówić baldachim , to czy stelarz oni wysyłają, czy sama musze kupić hmm..
 
agrafka bardzo ladna, taka kolorowa :)

No wlasnie, a co kupic do wozeczka? Podklad i spiworek? Czy kocyk wystarczy jak dzidzia bedzie w kombinezonie?
 
Elzu właśnie sama sie nad tym zastanawiam.. ja mam do wózka kołderke z podusią, kocyk i zamówiłam taki śpiworek:

Ale oczywiście wszystkiego nie bede zakładać.. Myślę, że w listopadzie jak nie bedzie jeszcze zbyt zimno bede zakładać małemu taką kurteczke i hm ogrodniczki ocieplane i w tym bede go wkładać do śpiworka. A później jak już będą mrozy to kombinezonik + śpiworek. A na tej kołderce moge go nawet położyć w tym wózku, bo jest świetna i maleńka:):tak:

Taki śpioworek zamówiłam:
1156849640_3.jpg
 
Agrafka stelaż musisz kupić osobno , a pościel fajna.
Elzu ja kupiłam wypełnienie grube + poszewkę - myślę że przy godzinnym spacerze w zimie maluszkowi może być zimno w śpiworku i kocyku (w końcu maleństwo się nie rusza) ale to tylko moja opinia a ja nie mam doświadczenia z maleństwami
 
reklama
Hmm.. musze sie za spiworkiem rozejrzec w takim razie.. tutaj w Anglii nie ma raczej mrozow ale jak wrocimy do PL to jeszcze bedzie w sumie zima.. (mam nadzieje ze nie taka sroga jak ostatnio).
 
Do góry