reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łóżeczko turystyczne zamiast szczebelkowego?

reklama
Ja miałam turystyczne przez cały czas i było ku temu kilka powodów.
1. Moje miało dwa poziomy. Można było materac zawiesić wyżej lub niżej jak dziecko już siada i jest starsze. Od schylanie i po całej ciazy plecy mnie bolały jak nie wiem co i doceniałam fakt, ze mogę dziecko odłożyć bez schylanie się.
2. Jest miękkie, nie wymaga ochraniaczy. Plus miało wiele kieszeni na chusteczki, pieluchy, zapasowe ubranka inne pierdoly. IKEA robi takie plastikowe koszyki które można zawiesić na krawędzi i ma się wszystko pod ręka nie trzeba latać.
3. Moje łóżeczko miało montowany na gorze fantastyczny przewijak. Miękki, ciepły, łatwy w czyszczeniu. Nie trzeba było chodzić, schylać się, można było go zdjąć jak przeszkadzał.
4. Jak mała zaczęła siadać to zdjęłam materac z góry i położyłam na dole. Miałam bezpieczne miejsce dla wszędobylskiego dziecka.
 
Hej ,
czy te łóżeczka turystyczne mają takie przewiewne ścianki ? Czytałam że powinno się na początku ograniczyć wszystkie ochraniacze itp, ze względu na śmierć łożeczkową
 
Ja miałam turystyczne przez cały czas i było ku temu kilka powodów.
1. Moje miało dwa poziomy. Można było materac zawiesić wyżej lub niżej jak dziecko już siada i jest starsze. Od schylanie i po całej ciazy plecy mnie bolały jak nie wiem co i doceniałam fakt, ze mogę dziecko odłożyć bez schylanie się.
2. Jest miękkie, nie wymaga ochraniaczy. Plus miało wiele kieszeni na chusteczki, pieluchy, zapasowe ubranka inne pierdoly. IKEA robi takie plastikowe koszyki które można zawiesić na krawędzi i ma się wszystko pod ręka nie trzeba latać.
3. Moje łóżeczko miało montowany na gorze fantastyczny przewijak. Miękki, ciepły, łatwy w czyszczeniu. Nie trzeba było chodzić, schylać się, można było go zdjąć jak przeszkadzał.
4. Jak mała zaczęła siadać to zdjęłam materac z góry i położyłam na dole. Miałam bezpieczne miejsce dla wszędobylskiego dziecka.
Moje najmłodsze niedawno przeszło z łózeczka szczebelkowego na tapczanik juniora, ale czytając Twój wpis czułabym się przekonana ;) Jesli będę kiedyś stała znów przed takim wyborem, to skorzystam ;)
 
Jak ma się dwa piętra to jakos sobie trzeba radzić.
Moja Gaba przez pierwsze 6 mcy spała na dole w dużym pokoju bo ja absolutnie odmówiłam wiecznego latania po schodach. A na dole mam wszystko. Kuchnie, duży pokój, dużo miejsca na jej rzeczy. Łóżeczko turystyczne później złożyłam i zaniosłam do jej pokoju na gorze i jeszcze kilka miesięcy w nim spała. A potem od razu przerzuciłam ja na duże łóżko dla dorosłych i udało mi się zaoszczędzić bezsensownego kupowania łóżeczka dziecięcego.
W mieszkaniu jest pod tym względem łatwiej. Można zakupić słodkie urocze łóżeczko i trzymać w sypialni dziecka. Na okres posiadania w domu noworodka chętnie zamieniłabym dom na mieszkanie. Odmienilabym po ukończeniu przez dziecko pierwszego roku życia.
 
Witam
Moje dziecko konczy niebawem 4 lata i zastanawiam się jak urządzić pokój. Nowe łóżeczko, szafa na bajki i pluszaki.
Co sądzicie o meblach na wymiar do pokoju. Czy jest taka potrzeba dla czterolatka?
 
reklama
Witam
Moje dziecko konczy niebawem 4 lata i zastanawiam się jak urządzić pokój. Nowe łóżeczko, szafa na bajki i pluszaki.
Co sądzicie o meblach na wymiar do pokoju. Czy jest taka potrzeba dla czterolatka?
Ja myślę,że szafy na wymiar przesuwne to bardzo fajne rozwiązanie. Wszystko można spokojnie pomieścić a wzór szafy można wybrać ponadczasowy , aby nie musieć zmieniać za kilka lat :)
 
Do góry