reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łóżeczko

Naturella

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Maj 2005
Postów
152
Planowałam łóżeczko drewniane, białe, z materacykiem kokosowo-gryczanym, a za jakiś czas dokupienie łóżeczka turystycznego, materiałowego. Co miesiąc właściwie jeździmy do moich rodziców, czy dziadków i pewnie z dzidzią też będziemy jeździć. I tak sobie pomyślałam, po co dwa łóżeczka... może wyłącznie turystyczne?
macie jakieś doświadczenia w temacie? Co myślicie o takich łóżeczkach? Podoba mi się np. Graco http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63436057

Jedyne, co mnie nurtuje to materacyk - czy taki materacyk się nadaja dla noworodka? Producent twierdzi, że tak, ale trudno, żeby mówił inaczej:) Trąbi się wszem i wobec, że kokosowe, że gryczane itp...
 
reklama
Nie wypowiem się w tym temacie, ponieważ nie interesuje mnie to za bardzo, bo łóżeczko dostaję po siostrzenicach, drewniane. Materacyk tez jest, ale nie mam pojęcia jaki, napewno dobry, bo 2 moje siostrzenice na nim spały.
 
Ja ma łóżeczko z materacykiem kokosowym i powiem ci, że mój Krystianek nie spał w tym łóżeczku za dużo bo spał z nami ::)
Karmilam go piersią i tak go nauczyłam, że nie chcial spać w swoim łóżeczku.
nie miałam nigdy łóżeczka turystycznego wię nie wiem ale myslę, że te z Graco powinno być dobre :laugh:
 
bardzo ładne to łóżeczko, ale szczerze mówiac nie wiem jak to jest z tymi materacykami w łóżeczku turystycznym ,czy one są usztywnione odpowiednio czy nie ??? najlepiej to chyba ortopedy albo pediatry spytać co mysli o takim łóżeczku dla takich malutkich dzieci.... ::)
 
Mi też bardzo podoba się to łóżeczko turystyczne i gdyby nie to, że już dostałam drewniane to pewnie byśmy takie kupili.
Materacyk mamy z włókna kokosowego.
 
kuzynka troje dzieci wychowała na drewnianym a czwarte( wreszcie babę) na turystycznym i jest bardzo zadowolona strasznie mi polecałatakie wyrrko ale jesli mnie pamięć nie mylimiała w nim dodatkowy materacyk..ale nie jestem pewna na 100% mnie osobiscie niezbyt podchodzi takie łozeczko ale to sprawa indywidualna..
 
Ja też planuję kupienie łóżeczka turystycznego, ale chcę je używać jako kojca albo na wyjazdy wakacyjne. Do spania w domu bardziej przemawia jednak do mnie łóżeczko drewniane. Pewniejsza wydaje mi się w nim reguacja wysokości materacyka, no i przemawiają do mnie te wyciągane szczebelki, jak dziecko już chodzi. Trudno jednak doradzać komuś jakie ma kupić łóżeczko, bo i tak zawsze zależy to od indywidualnych potrzeb. Na Twoim miejscu Naturella, jeżeli jesteś przekonana do takiego łóżeczka, sprawdziłabym po prostu osobiście jaki w środku jest materacyk i w razie czego dokupiła sztywniejszy, np.ten otrąbiony kokosowy :D
 
Ja mam łóżeczko drewniane, sosnowe po bratanicy, materacyk jest kokosowo- gryczany. Oglądałam w sklepie te turystyczne ale faktycznie materacyk jest w nich dość miękki, trzeba by go zmienić na sztywniejszy.
 
reklama
Jednak się rozmyśliłam. Byliśmy oglądać te łóżeczka Graco i trzeba sobie powiedzieć, że materacyk po prostu nie istnieje. To dno jest mniej więcej grubości dna w namiocie, do tego jeszcze składane i miejsce łączeń wyczuwa się ręką. Nie chciałabym spać na czymś takim... na dzien, dwa jest może ok, ale do stosowania cały czas wg mnie odpada. Z kolei z dokupionym materacem robi się to już droga zabawa, bo 600 zł - dwa razy więcej niż nasze łóżeczko Klupś, z szufladą i materacem kokosowo-gryczanym. Dodatkowo jeszcze w instrukcji są zapisy, że nie wolno używać innych materacyków niż ten oryginalny wkład, bo grozi to obrażeniami lub śmiercią - może dlatego, że ten górny poziom w turystycznym ma wytrzymałość do 6,5 kilo tylko:( Więc jednak zostaniemy przy drewnianym łóżeczku, a na podróże kupimy kiedyś tam jakieś niedrogie turystyczne, może używane...
 
Do góry