reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łożysko przodujące. To dobrze?

Aleksandra2296

Aktywna w BB
Dołączył(a)
10 Październik 2021
Postów
78
Hej. Dzisiaj na drugim prenatalnym (21tc) dowiedziałam się że mam łożysko przodujące ale moja ginekolog była spokojna, nie mówiła nic złego, że zagraża albo czego mam unikać
. Z jednej strony się martwię a z drugiej czy jest szansa że się przesunie? Marzę żeby rodzic sn, a o tym łożysku przodującym teraz się tyle naczytałam że już mi głowa pęka 🙈😥
 
reklama
Hej :)

Z łożyskiem przodującym sprawa wygląda tak, że może całkowicie przodować, częściowo, może też jeszcze do terminu się podnieść i w ogóle nie przysłaniać ujścia szyjki. Jest jeszcze sporo czasu, jeśli nie występują niepokojące objawy typu przedwczesne skurcze lub krwawienie to myślę, że na prawdę nie masz co się na zapas przejmować, tym bardziej, że Twoja ginekolog nie zauważyła nic niepokojącego.

Trzymam kciuki żeby jednak się podniosło i żebyś mogła rodzić sn :)
 
Tak,jest szansa że się przesunie,pewnie nawet sporą. Mi się przesunęło,rodziłam sn i czytałam dużo podobnych historii i też się bardzo martwiłam. Ale ja bym chyba skonsultowała z innym lekarzem jeszcze,bo tak jak pisze przedmówczyni;) zależy jaki to dokładnie rodzaj łożyska i nie jest to tak jasno zawsze określone czy leżeć,oszczędzaj się czy żyć jak przedtem. Ja miałam brzeźnie i raczej się oszczędzałam,tak na wszelki wypadek,bo zależało mi żeby urodzić jak najpóźniej ;)
 
Z łożyskiem przodującym to jest tak. Albo się do porodu przesunie albo nie.
Jak się przesunie to sprawa prosta. Idziesz rodzisz SN i można tylko życzyć jak najmniejszej liczby komplikacji.
A jak się nie przesunie i będzie choćby częściowo blokować szyjkę to masz ciąże wysokiego ryzyka. Powinnas się wtedy oszczędzać, więcej leżeć i nie szarżować fizycznie. Po 32 tygodniu mogą cie położyć w szpitalu. Zapobiegawczo.
Jeśli przy łożysku przodującym zakrywającym szyjkę zaczynasz krwawic lub plamić to w te pędy do szpitala. Bo o krwotok i odklejenie łożyska nie trudno.
W 95% przypadków łożysko przodujące na początku ciazy samo się podnosi z czasem do góry wiec aż tak bym się nie martwiła.
 
Do góry