reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łożysko przodujące zakrywające całkowicie ujście szyjki macicy

Dołączył(a)
10 Luty 2023
Postów
2
Hej. Obecnie rozpoczynam 22 tc. Od 17 tc mam łożysko przodujące na tylniej ścianie macicy całkowicie zakrywające szyjkę macicy. Do tej pory na szczęście nie miałam żadnych plamień ani krwawień. Lekarz kazał się bardzo oszczędzać. I poinformował o tym, że mogą (ale nie muszą) pojawić się krwawienia, krwotkoki, a ciążę trzeba będzie rozwiązać przez cc. Zasugerował też, że jest jeszcze szansa na podniesienie łożyska. Konsultowałam też z innym ginekologiem i stwierdził, że raczej się już nie podniesie. Czy którejś z Was łożysko z takiego położenia się jednak jeszcze chociaż trochę podniosło? Czy udało się donosić ciążę bez komplikacji? Naczytałam się o tym za dużo, teraz siedzę jak na szpilkach i tylko czekam, aż coś się stanie ☹️
 
reklama
Z tego co wiem to z reguły w tym przypadku zalecana jest hospitalizacja, leżenie i branie leków przeciwskurczowych. Jeśli ciaza jest na wczesnym etapie to stosuje się terapię zachowawcza następnie daje się leki na rozwój płuc w razie gdyby trzeba było zrobić wcześniej CC
 
Lekarz mówił o hospitalizacji, ale dopiero kiedy zaczną się krwawienia. Obecnie mam tylko polegiwać w domu. Żadnych dodatkowych leków nie biorę.
 
No to trzeba jemu zaufać leżeć i jak najmniej czytać internetu. Mówię to że swojego doświadczenia bo to tylko pogarsza sprawę. Ja miałam problem z rozwierającą się i skracajaca szyjka. Też musiałam dużo leżeć. Wiem jakie to wszystko jest trudne ale dotrwałam prawie do 38 tygodnia trzymam mocno kciuki za Was💗
 
U mnie się niestety nie podniosło.. miałam bocznie przodujące.. od 29 tyg krwawiłam wylezalam do 33 urodziłam wcześniaka przez cc (u mnie dodatkowo sączące się wody płodowe) lez odpoczywaj.. nie dźwigaj uważaj na siebie i maleństwo..
 
W pierwdzej ciąży miałam łozysko centralnie przodujace. Rodziłam cc w 36 tyg 2 dni. Wczesniej mialam podane sterydy na rozwój płuc. Nie mialam plamien ani krwawień. Staram się nie dzwigać wiecej niż 5 kg. Brałam luteine ale to chyba bardziej dla głowy.
 
reklama
Ja też jestem załamana. Dziś tc 29+4 i łożysko przodujące. Dostałam skierowanie do poradni patologii ciąży. Dzwonię po Warszawie i ciężko się wogole dostać 😔
 
Do góry