reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łożysko przodujące

frez.ja1987

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2019
Postów
4 024
Hej dziewczyny.
Jestem obecnie w 18 tygodniu ciąży. Ginekolog stwierdziła, że łożysko jest nisko i jeżeli nie podniesienie się do następnej wizyty (za 4 tygodnie), będę musiała być pod specjalną opieką. Na razie jednak mam się nie martwić. Czy są tu mamy, u których łożysko się po 18 tygodniu podniosło? Albo takie, u których jednak było przodujące? Jak wtedy przebiega ciąża i poród?
 
reklama
Hej
Miałam łożysko przodujące centralnie - córka urodzona przez CC w 36tygodniu bez cech wcześniaczych. Ważny jest lekarz robiący dobrze USG aby wykluczyć naczynia błądzące (dopler i przezpochwowe). U mnie już w 11 tygodniu była nisko kosmówka i się nie podniosło ale znam wiele dziewczyn które tak miały a potem że wzrostem macicy łożysko poszło do góry. Miałam podane sterydy na rozwój płuc ok 32tygodnia. Ważny jest oszczędny tryb życia bez gwałtownego podnoszenia i każde plamienie do sprawdzenia. Powodzenia
 
Ostatnia edycja:
Hej
Miałam łożysko przodujące centralnie - córka urodzona przez CC w 36tygodniu bez cech wcześniaczych. Ważny jest lekarz robiący dobrze USG aby wykluczyć naczynia błądzące (dopler i przezpochwowe). U mnie już w 11 tygodniu była nisko kosmówka i się nie podniosło ale znam wiele dziewczyn które tak miały. Miałam podane sterydy na rozwój płuc ok 32tygodnia. Ważny jest oszczędny tryb życia bez gwałtownego podnoszenia i każde plamienie do sprawdzenia. Powodzenia



A czy musiałaś leżeć w szpitalu? Czy przebywałaś w domu? Pytam, bo w domu jeden maluch.
 
Podobno kładą od 32 tygodnia. Ja nie leżałam ale ostatnie dwa tygodnie miałam możliwość mieszkania dwie minuty na pieszo od szpitala i codziennej kontroli. Wszystko zależy od sytuacji. Kciuki za szczęśliwe spotkanie
 
Ja miałam zdiagnozwane w 12 tygodniu ciąży. Pokrywało połowę szyjki macicy. Potem około 18 tygodnia było przy brzegu szyjki. W 22 tygodniu już było na ścianie tylnej. W ostatnich tygodniach ciąży zawędrowało na samą górę na dno macicy. W większości przypadków łożysko idzie do góry :)
 
Hej dziewczyny.
Jestem obecnie w 18 tygodniu ciąży. Ginekolog stwierdziła, że łożysko jest nisko i jeżeli nie podniesienie się do następnej wizyty (za 4 tygodnie), będę musiała być pod specjalną opieką. Na razie jednak mam się nie martwić. Czy są tu mamy, u których łożysko się po 18 tygodniu podniosło? Albo takie, u których jednak było przodujące? Jak wtedy przebiega ciąża i poród?
Miałam bardzo nisko łożysko..zaczęło mi się podnosić ok. 26tc...do tej pory leżałam w domu, takie było zalecenie lekarza. Krwawiłam bardzo dużo na początku. Odkąd zaczęłam leżeć było ok. Miałam łożysko centralnie przodujące.
Zaczęłam pomału chodzić w połowie y miesiąca. Lekarz był bardzo ostrożny, ale jestem mu za.to wdzięczna. Urodziłam w terminie, dosłownie w punkt.
Mnie brzuch bolał całą ciążę. Dość szybko też miałam skurcze HB
 
Hej
Miałam łożysko przodujące centralnie - córka urodzona przez CC w 36tygodniu bez cech wcześniaczych. Ważny jest lekarz robiący dobrze USG aby wykluczyć naczynia błądzące (dopler i przezpochwowe). U mnie już w 11 tygodniu była nisko kosmówka i się nie podniosło ale znam wiele dziewczyn które tak miały a potem że wzrostem macicy łożysko poszło do góry. Miałam podane sterydy na rozwój płuc ok 32tygodnia. Ważny jest oszczędny tryb życia bez gwałtownego podnoszenia i każde plamienie do sprawdzenia. Powodzenia
Jestem w 15tc. Wczoraj lekarz stwierdził centralnie przodujace łożysko. Czy słyszałaś o przypadkach podniesienia tego typu? Boję się o mojego synka i zrobię wszytko żeby był zdrowy. Pozdrawiam. Mam nadzieję że jeszcze tu zaglądasz
 
reklama
Jak bardzo się podniosło łożysko? Też mam centralnie przodujące I zastanawiam się czy jest prawdopodobieństwo że się całkowicie podniesie.
Miałam bardzo nisko łożysko..zaczęło mi się podnosić ok. 26tc...do tej pory leżałam w domu, takie było zalecenie lekarza. Krwawiłam bardzo dużo na początku. Odkąd zaczęłam leżeć było ok. Miałam łożysko centralnie przodujące.
Zaczęłam pomału chodzić w połowie y miesiąca. Lekarz był bardzo ostrożny, ale jestem mu za.to wdzięczna. Urodziłam w terminie, dosłownie w punkt.
Mnie brzuch bolał całą ciążę. Dość szybko też miałam skurcze HB
 
Do góry