reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łożysko przodujące

Dołączył(a)
17 Wrzesień 2021
Postów
1
Część, wiem że już były tutaj takie tematy, ale mimo wszystko jest ich mało. Na badaniach połówkowych lekarz stwierdził u mnie łożysko przodujące brzeżnie. Czy któraś z Was również miała podobny problem ( łożysko przodujące centralnie lub brzeżnie) i jak to się skończyło? Czy jest szansa, że łożysko podniesie się? Jak to wyglądało u Was? Czy miałyście krwawienia, jakie zalecenia, czy leżałyście w szpitalu i w jakim tygodniu ciąży urodzilyscie? Słyszałam również, że z takim łożyskiem po 30tc powinno się iść do szpitala i zostać tam do porodu. Czy to prawda?
 
reklama
Hej. U mnie co prawda było trochę inaczej. Od początku ciąży lekarze stwierdzili że łożysko jest nisko. Miałam zakaz wspolzycia, unikania ciężarów i wysiłków, straszyli krwawieniami. Na połówkowych okazało się że łożysko wróciło na właściwe miejsce.
Dla pocieszenia powiem Ci że dużo czytałam na ten temat i łożysko ma czas przez całą ciążę zmienić położenie. To że teraz masz przodujące nie znaczy że ono nie zmieni położenia. Po prostu po 20 tc stwierdza się przodowanie łożyska ale nie jest to żadnym wyrokiem. Mamaginekolog fajnie opisała właśnie ten problem.
 
Część, wiem że już były tutaj takie tematy, ale mimo wszystko jest ich mało. Na badaniach połówkowych lekarz stwierdził u mnie łożysko przodujące brzeżnie. Czy któraś z Was również miała podobny problem ( łożysko przodujące centralnie lub brzeżnie) i jak to się skończyło? Czy jest szansa, że łożysko podniesie się? Jak to wyglądało u Was? Czy miałyście krwawienia, jakie zalecenia, czy leżałyście w szpitalu i w jakim tygodniu ciąży urodzilyscie? Słyszałam również, że z takim łożyskiem po 30tc powinno się iść do szpitala i zostać tam do porodu. Czy to prawda?
U mnie jakoś przed 20 tygodniem lekarz stwierdził, że łożysko jest centralnie przodujące, zalecil miesiąc abstynencji i uważania na siebie. Krwawien żadnych nie mialam. Na późniejszej wizycie łożysko się podniosło i było już ok. Córka urodzona w terminie.
 
Ja miałam łożysko przodujące,lekarz mówił że najprawdopodobniej się podniesie i tak też się stało.Jednak gdyby tak się nie stało do 31 tyg to mówił że najprawdopodobniej miałabym CC. z takim łożyskiem trzeba uważać,nie podnosić nic ciężkiego,starać się nie wykonywać gwałtownych ruchów poprostu bardziej na siebie uważać.u mnie łożysko podniosło się jakoś w 23-24 tyg ciąży.
 
U mnie tez w 16tc lekarz powiedział ze lozysko jest nisko. Te same zalecienia co u dziewczyn, ban na seks, dźwiganie, aktywność, a juz po 20 tc się podniosło. Nie ma co się nastawiac negatywnie, są duże szanse ze wraz ze wzrostem macicy pójdzie naturalnie do góry 👍trzymam kciuki ✊
 
Miałam łożysko przodujące brzeżnie. Plamienia od 12 tygodnia. W 20 t.c. wylądowałam na patologii ciąży, 3 dni obserwacji. Zakaz na wszystko :p oszczędzający tryb życia. W 37 t.c. poszłam umówić cc, a tu surpise łożysko się podniosło. Urodziłam sn w terminie.
 
Miałam łożysko centralnie przodujace i nie podniosło się przez całą ciążę, krwawien nie było nigdy , skurcze przepowiadajace od 32 tyg , wizyta w szpitalu w 30 tyg nie było potrzeby hospitalizacji ,kolejny pobyt od 36 tyg w szpitalu juz konieczny bo blisko rozwiazanie, zamierzony poród przez CC w 37 tyg w trybie pilnym wykonany w 36 tyg i 4 dni
 
Miałam łożysko centralnie przodujace i nie podniosło się przez całą ciążę, krwawien nie było nigdy , skurcze przepowiadajace od 32 tyg , wizyta w szpitalu w 30 tyg nie było potrzeby hospitalizacji ,kolejny pobyt od 36 tyg w szpitalu juz konieczny bo blisko rozwiazanie, zamierzony poród przez CC w 37 tyg w trybie pilnym wykonany w 36 tyg i 4 dni
Można wiedzieć jak przeszla cesarka? Czy był jakiś krwotok, dziecko od początku było z Panią?
 
Cześć dziewczyny. Mam nadzieję, że temat jeszcze żyje ;) Jestem w 28tc. Dzisiaj miałam badania i usłyszałam, że wszystko jest idealnie i że od ostatniego badania (miesiąc temu) łożysko od ujścia szyjki macicy podniosło się z 19mm do 27mm. Miesiąc temu mimo 19mm łożysko nie zasłaniało ujścia. Przychodzę do domu, a na opisie dzisiejszego USG jest napisane, że łożysko zasłania ujście. Nie wiem, czy to jest błąd w opisie czy faktycznie może mieć miejsce taka możliwość, że mimo podniesienia się ujścia, łożysko zaczęło je zasłaniać? Któraś z Was tak miała?
Trochę się martwię. Następna wizyta u ginekologa za 3 tygodnie i niestety nie mam jak tego przyspieszyć. Jestem pod opieką szpitala i tutaj inne osoby robią USG, a inne prowadzą ciążę (mieszkam za granicą, gdzie niestety nie prowadzi się ciąży z taką dokładnością jak w, Polsce).
Będę wdzięczna jeśli napiszecie mi, czy przy różnicy 27mm i zasłaniającym ujściu jest się czego obawiać?
 
reklama
Cześć dziewczyny. Mam nadzieję, że temat jeszcze żyje ;) Jestem w 28tc. Dzisiaj miałam badania i usłyszałam, że wszystko jest idealnie i że od ostatniego badania (miesiąc temu) łożysko od ujścia szyjki macicy podniosło się z 19mm do 27mm. Miesiąc temu mimo 19mm łożysko nie zasłaniało ujścia. Przychodzę do domu, a na opisie dzisiejszego USG jest napisane, że łożysko zasłania ujście. Nie wiem, czy to jest błąd w opisie czy faktycznie może mieć miejsce taka możliwość, że mimo podniesienia się ujścia, łożysko zaczęło je zasłaniać? Któraś z Was tak miała?
Trochę się martwię. Następna wizyta u ginekologa za 3 tygodnie i niestety nie mam jak tego przyspieszyć. Jestem pod opieką szpitala i tutaj inne osoby robią USG, a inne prowadzą ciążę (mieszkam za granicą, gdzie niestety nie prowadzi się ciąży z taką dokładnością jak w, Polsce).
Będę wdzięczna jeśli napiszecie mi, czy przy różnicy 27mm i zasłaniającym ujściu jest się czego obawiać?

Czesto w pracowniach USG maja juz stworzone formularze opisowe i tylko zmieniaja niektore tresci po wykonaniu badania u konkretnej osoby. Chodzi mi o takie szkice. Skoro dostalas informacje, ze lozysko sie podnioslo to najprawdopodobniej jest to blad osoby, ktora opisywala badanie w komputerze. Jednak na najblizszej wizycie z usg zapytalabym o to, bo lepiej miec pewnosc.
 
Do góry