reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łożysko przodujące

Mrs.Alice

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Marzec 2019
Postów
7 530
Cześć ☺️
W 16 tygodniu dowiedziałam się , że mam łożysko nisko schodzące , byłam w szpitalu z powodu plamień i skurczy. W 18 tygodniu ma wizycie lekarz poinformował , że łożysko nadal jest nisko ale chociaż zeszło z ujścia szyjki macicy. Od tamtej pory nie byłam na wizycie , czekamy na piątek - połówkowe.
Mam nadzieję , że łożysko się podniosło , ponoć po 21 tygodniu się podnosi.
Jak to wyglądało u Was ? Czy nadal przoduje czy udało się mieć komplikacje za sobą ?
 
reklama
Cześć ☺️
W 16 tygodniu dowiedziałam się , że mam łożysko nisko schodzące , byłam w szpitalu z powodu plamień i skurczy. W 18 tygodniu ma wizycie lekarz poinformował , że łożysko nadal jest nisko ale chociaż zeszło z ujścia szyjki macicy. Od tamtej pory nie byłam na wizycie , czekamy na piątek - połówkowe.
Mam nadzieję , że łożysko się podniosło , ponoć po 21 tygodniu się podnosi.
Jak to wyglądało u Was ? Czy nadal przoduje czy udało się mieć komplikacje za sobą ?
Cześć
U mnie nie było przodujące, ale było nisko, blisko ujścia. Nie miałam żadnych niepokojących objawów z tym związanych. W każdym razie, z biegiem ciąży podniosło się, czego i Tobie życzę 🙂
 
Ale masz już potwierdzone łożysko przodujące czy masz po prostu łożysko na przedniej ścianie macicy? Bo to dwie inne rzeczy są :) u mnie było na przedniej ścianie macicy i zasłaniało ujście szyjki ale z wizyty na wizytę wraz ze wzrostem macicy się zaczęło podnosić.
 
Ale masz już potwierdzone łożysko przodujące czy masz po prostu łożysko na przedniej ścianie macicy? Bo to dwie inne rzeczy są :) u mnie było na przedniej ścianie macicy i zasłaniało ujście szyjki ale z wizyty na wizytę wraz ze wzrostem macicy się zaczęło podnosić.
Nie nie , łożysko mam z tyłu więc nie mylę pojęć :) mam łożysko nisko położone , do niedawna zakrywało szyjkę macicy. Pierwszy raz spotykam się z tego typu sytuacja a czytanie internetu tylko pogarsza moje samopoczucie 🙈 mam obawy co do drugiej części ciąży :( wiadomo , że nie ma co się nastawiać na najgorsze bo z tygodnia na tydzień może się wszystko zmienić ale chcę poznać Wasze doświadczenia z tym związane
 
Nie nie , łożysko mam z tyłu więc nie mylę pojęć :) mam łożysko nisko położone , do niedawna zakrywało szyjkę macicy. Pierwszy raz spotykam się z tego typu sytuacja a czytanie internetu tylko pogarsza moje samopoczucie 🙈 mam obawy co do drugiej części ciąży :( wiadomo , że nie ma co się nastawiać na najgorsze bo z tygodnia na tydzień może się wszystko zmienić ale chcę poznać Wasze doświadczenia z tym związane
Czyli podniosło się u Ciebie. No to super i oby dalej się podnosiło 🙂
 
Nie nie , łożysko mam z tyłu więc nie mylę pojęć :) mam łożysko nisko położone , do niedawna zakrywało szyjkę macicy. Pierwszy raz spotykam się z tego typu sytuacja a czytanie internetu tylko pogarsza moje samopoczucie 🙈 mam obawy co do drugiej części ciąży :( wiadomo , że nie ma co się nastawiać na najgorsze bo z tygodnia na tydzień może się wszystko zmienić ale chcę poznać Wasze doświadczenia z tym związane
Wiesz co z tym łożyskiem to też miałam cyrki bo na przestrzeni 3 tygodni miałam 3 usg - Najpierw pierwsze prenatalne - łożysko z przodu, tydzień później wizyta na sorze - nagle łożysko z tylu, tydzień później u lekarza prowadzącego - łożysko z przodu 🙈
Skoro u ciebie zeszło z ujścia szyjki czyli się trochę podniosło jednak, to nie jest tak, ze ono się podniesie nagle tylko to powolny proces. U mnie się powolutku podnosiło, najpierw częściowo odsłaniając szyjkę a im bardziej rosło dziecko i macica tym łożysko szło wyżej. A ty jesteś jeszcze przed Tym etapem wzmożonego wzrostu. Najlepiej poczekać do drugich prenatalnych, wtedy już lekarz oceni typ łożyska. U mnie dopiero wtedy ono tą szyjkę odsłoniło i to było koło 23 tc.
Mi tłumaczyli, że przy przodującym trzeba więcej leżeć, raczej się oszczędzać no i wtedy to już cesarka. Ale, że zazwyczaj ono się podnosi :)
 
U mnie całą ciążę przodujące, zakrywające ujście. Też było na tylnej ścianie, coś tam się podnosiło, ale podobno jak jest na przedniej, to łatwiej niż na tylnej. Musiałam się oszczędzać. Jak robiłam więcej niż 5 tys kroków na raz, to kończyło się plamieniami. W ciągu ciąży byłam kilka razy z nimi na sorze, na końcówce podali mi sterydy na rozwój płuc i cesarka. Ja bym wytrzymała dłużej, ale lekarze serio byli przerażeni tym łożyskiem i w 37+3 powitałam syna na świecie. Rada, żeby rzeczywiście nie szaleć, nie dźwigać, odpoczywać (jak się maluszek urodzi to będziesz tęsknić do tych chwil lenistwa). Ja miałam problem z tymi ograniczeniami, stąd kilka epizodów niepotrzebnego stresu. Trzymam kciuki, żeby się cofnęło na tyle, żeby nie dawało żadnych objawów 🤞🏼
 
reklama
Cześć ☺️
W 16 tygodniu dowiedziałam się , że mam łożysko nisko schodzące , byłam w szpitalu z powodu plamień i skurczy. W 18 tygodniu ma wizycie lekarz poinformował , że łożysko nadal jest nisko ale chociaż zeszło z ujścia szyjki macicy. Od tamtej pory nie byłam na wizycie , czekamy na piątek - połówkowe.
Mam nadzieję , że łożysko się podniosło , ponoć po 21 tygodniu się podnosi.
Jak to wyglądało u Was ? Czy nadal przoduje czy udało się mieć komplikacje za sobą ?
Ja też miałam łożysko przodujące, zakrywało ujście. Na szczęście z czasem się podniosło, chyba jakoś koło 22 tyg :) już było wyżej, a lekarz, który mnie wtedy badał w szpitalu, powiedział, że on w ogóle nie diagnozuje przodującego łożyska przed 20 tyg, bo ono bardzo często się podnosi do tego czasu :)
 
Do góry