reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łożysko przodujace

Siwek1212

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
19 Luty 2018
Postów
116
Dziewczyny łożysko brzeznie
przodujace, jakieś wskazania? Jestem w 16 tc, miała któraś z Was taka diagoze? I jak było dalej ?
 
reklama
Ja w pierwszej ciąży w 16t miałam łożysko bardzo blisko ujścia, dostalam zakaz sexu i dźwignia. Na połówkowym usg już było wyżej, ale tak mówiła lekarka podczas usg, że wraz ze wzrostem macicy może się podnieść.
a Tobie co lekarz powiedział?
 
Zaczal delikatnie ze wlasnie łożysko jest brzeznie przodujace, a pozniej sie rozkręcil zeby nie dźwigać, zakaz seksu, zakaz podróży jakiejkolwiek, nie chodzić po schodach i uslyszalam ze moze sie podniesie :/
 
Będzie dobrze, na pewno się podniesie. Teraz macica rozciąga się intensywnie i pociągnie łożysko do góry.
Ja do usg połówkowego stosowałam sie do zaleceń potem już było ok.
 
Mi się podniosło dość późno. W 21tc jeszcze przodowało, a w 25tc było już 4cm od szyjki :) ja miałam nakaz oszczednego trybu życia,zero seksu,dźwigania, ale że od 9tc miałam giga krwiaka przez 10tygodni to już ciągiem głównie leżałam do tego 25tc.
 
Ja właśnie leżę plackiem i zamierzam juz tak do kolejnej wizyty czyli do 13 czerwca, zanudze sie i bede marudzić ale wytrzymam to. Ja juz lezalam od od 12 kwietnia do 23 kwietnia i pozniej bylo oki do wczorajszej wizyty. Pocieszylyscie mnie bardzo dziewczyny :*
 
Ja łożysko mam wysoko i z tyłu ale na połówkowym lekarka powiedziała że łożysko się przemieszcza i żeby nie przyzwyczajać się do myśli że jest w miejscu w którym było ostatnio.
 
Witaj!ja w okolicach 20 tyg dowiedziałam się o przodujacym lozysku .juz zaczynałam sobie wkręcać różne historie które przeczytałam w necie. ALE przeciez lozysko wędruje jak się nie mylę do 30-32tyg .rozmawialm z lekarzem na ten temat i on mi powiedzial ze o lozysku przodujacym będziemy rozmawiać jak skończę 30tydz.oczywiscie do tego czasu zero seksu i dużo leżenie (bo szyjka mi się skraca).dzis mija 30tc w zeszłym tyg dowiedziałam się ze lozysko się podniosło i juz mogę rodzic sn.tak wiec nie martw się na zapas bo lozysko ma jeszcze sporo czasu żeby wyzej zawędrować!;)
 
reklama
Dziękuję za te słowa. Lżej sie robi odrazu.. Będę duzo leżeć w sumie moj bardzo mnie wspiera i mam wsparcie od swoich rodziców, siostry tez pomogą jak cos wiec poki co duzo odpoczywam, a seks to pdstawie bez problemu bo z takim stresem to żadna przyjemność ;) caly dzien gnije w łóżku
 
reklama
Ja przodujacego nie mam ale mam z przodu ;) i tez mi kazal uwazac zeby np nie uderzyc sie w brzuch,zero seksu itd ;) nie musisz lezec plackiem ale oszczedzaj sie ;)
 
Do góry