reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lublin - kto po in vitro w Lublinie ?

reklama
W cyklu sztucznym to znaczy,że trzeba znowu się faszerowac jakimiś tabletkami
Cykl sztuczny polega na tym, że nie masz swojej owulacji. Na początku robisz badania, potem jak są oki od 2 dnia bierzesz estrofem. Jeździsz na usg i lekarz ocenia grubość endometrium. Jak jest dobrze dołącza progesteron i po kilku dniach masz transfer. Te leki plus jeszcze pewnie mnóstwo innych (mi został teraz acard, prolutex i luteina) bierzesz już długo bardzo. Zależy od lekarza kiedy odstawisz. Ja od 9 tygodnia odstawiałam encorton, teraz powoli zmniejszam dawki luteiny.
 
Podczas stymulacji robiłam 3 zastrzyki. Przed transferem i do tej pory biorę tyle leków ze szkoda słów. W tamtym tygodniu odstawiłam Encorton a i tak zostało jeszcze 8 innych :)
O matko i córko ja pier..... każdy musi tyle brac ,czy to zależy od tego kto jakie m problemy? ,a zastrzyki mnie nie przerażają, bo po covidzie musiałam sobie zrobić 40 jeden dziennie i też w brzuch 😉
 
Cykl sztuczny polega na tym, że nie masz swojej owulacji. Na początku robisz badania, potem jak są oki od 2 dnia bierzesz estrofem. Jeździsz na usg i lekarz ocenia grubość endometrium. Jak jest dobrze dołącza progesteron i po kilku dniach masz transfer. Te leki plus jeszcze pewnie mnóstwo innych (mi został teraz acard, prolutex i luteina) bierzesz już długo bardzo. Zależy od lekarza kiedy odstawisz. Ja od 9 tygodnia odstawiałam encorton, teraz powoli zmniejszam dawki luteiny.
Przeraża mnie ta ilość leków, ile my kobiety musimy się poświęcić. Czyli transfer jest gdzieś po okresie?
 
Przeraża mnie ta ilość leków, ile my kobiety musimy się poświęcić. Czyli transfer jest gdzieś po okresie?
U mnie było tak. Najlepiej punkcja, potem okres. Po okresie wizyta kontrolna i dopiero w następnym cyklu transfer. Czyli po punkcji były dwa okresy.
 
O matko i córko ja pier..... każdy musi tyle brac ,czy to zależy od tego kto jakie m problemy? ,a zastrzyki mnie nie przerażają, bo po covidzie musiałam sobie zrobić 40 jeden dziennie i też w brzuch 😉
To zależy czy będziesz na cyklu sztucznym czy naturalnym. Przy naturalnym chyba jest mniej i szybciej się schodzi.
Przy sztucznym trzeba brać progesteron i estradiol, do tego często Encorton.
Ja biorę jeszcze Fragmin.

Wszystko zależy od lekarza.
 
To zależy czy będziesz na cyklu sztucznym czy naturalnym. Przy naturalnym chyba jest mniej i szybciej się schodzi.
Przy sztucznym trzeba brać progesteron i estradiol, do tego często Encorton.
Ja biorę jeszcze Fragmin.

Wszystko zależy od lekarza.
Skomplikowane to wszystko ,ale jakoś się połapię 😉
 
reklama
Do góry