reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lublin od kuchni

Pierożki


2 szklanki mąki
20 dag margaryny
1 jajo i 1 żółtko
50 g drożdży (pół opakowania)
łyżka cukru
pół szklanki śmietany
aromat waniliowy, sól
cukier puder
marmolada/jabłka

Mąkę przesiać dodać margarynę, żółtko, jajko, drożdże utarte z łyżką cukru, śmietanę, aromat, szczyptę soli i zagnieść ciasto. Na oprószonej mąką stolnicy rozwałkować ciasto na grubość 3mm i wyciąć foremką krążki. Na połowie każdego krążka ułożyć marmoladę lub cząstkę jabłka i zlepić pierożek. Ułożyć ciastka na posmarowenej tłuszczem blasze i piec w temp 180*C na złoty kolor (ok 15-20 min). Później posypać cukrem pudrem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Chrrrruupią naprawdę wspaniale i są przepyszne!
Składniki na około 35 ciastek:
  • 200 g miękkiego masła
  • 1 szklanka drobnego cukru do wypieków (dodałam 3/4 szklanki)
  • 1/4 szklanki ciemnego brązowego cukru
  • 1 duże jajko
  • 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
  • 1 szklanka mąki pszennej
  • 3/4 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
  • szczypta soli
  • 2,5 szklanki płatków owsianych*

Masło utrzeć (zmiksować) na puch, pod koniec wsypując biały cukier i dalej miksując. Dodać cukier brązowy i zmiksować. Dodać jajko i zmiksować. Wsypać pozostałe składniki na jeden raz i zmiksować. Blachę wyłożyć papierem do pieczenia. Z ciasta robić kulki wielkości orzecha włoskiego (lub większe, wedle uznania), spłaszczyć je łyżką. Układać na blaszce z sporych odstępach. Piec w temperaturze 180ºC przez około 15 - 17 minut do lekkiego zbrązowienia (piekłam 14 minut). Chwilę odczekać przed zdjęciem z blachy, potem studzić na kratce. Smacznego :) * najlepsze będą płatki owsiane zw. górskimi, ale błyskawiczne też się nadają

oto link do strony:
Chrupiące owsiane ciasteczka
 
kopiuj-wklej przepis Maltanki
"a co do lazagne ja robię tak smażę mięso (kupuję łopatkę zazwyczaj i sama mielę) dodaję do tego później puszkę pomidorów, albo dwie (akurat w tym roku miałam swoje w słoikach) i przyprawy pieprz, sól oregano, robię sos beszamelowy (masło roztapiam dodaję dwie-trzy łyżki mąki a potem rozrzedzam mlekiem tak do uzyskania jednolitej konsystencji) i przekładam: makaron-mięso-beszamel. Makaronu nie podgotowuję i na każdą warstwę daję trochę sera żółtego. Ja lubię jak jest go dużo."
 
sunday moja mama podobny robi tzn tez wylewa biszkopt na mak a do maku dodaje bakalii duzo na koncu tylko czekolada dekoruje albo i nie, bardzo go lubie
i dodaje plejek migdałowy bez tego dla mnie nie ma makowca:-)
 
Zupa krem pieczarkowy
1 Litr wody
2 kostki rosołowe
1 serek topiony pieczarkowy
10 dag pieczarek
1 szkl śmietany
2 łyżki mąki

Zagotować wodę z kostkami. Dodać starte na tarce jarzynowej pieczarki(lekko podduszone na patelni). Zagotować, potem wrzucić serek rozmieszać dokładnie. Mąkę wymieszać z zimną wodą i dodać do zupy, zagotować i dodać śmietanę. Wymieszać i zestawić z ognia. Podawać z groszkiem ptysiowym lub z grzankami. Można posypać pietruszką
 
Madziarka tą zupkę robi się na prawdę ekspresowo:tak:, jeszcze mam przepis na zupę krem z dyni, też jest pyszna i nawet w smaku nie przypomina dyni:tak:. Ale to po weekendzie wstawię
 
Przepis na moje jabłuszkowe ciacho jest następujący:

1-2kg jabłek (w zależności od wielkości tortownicy)
2 paczki biszkoptów
2-3łyżeczki żelatyny
1 opakowanie galaretki (jaką kto lubi, ja dodaję brzoskwiniową)
cynamon

Jabłka obieram, kroję na kawałki i smażę, aż zmiękną, przerzucam potem do miski, dodaję cynamon, blenderuję wszystko, następnie dodaję galaretkę i żelatynę, też wszystko razem blenderując. Biszkopty układan na dno tortownicy (2 warstwy), wylewam na to część masy jabłkowej, przykrywam jedną warstwą biszkoptów i wylewam resztę masy. Ostygnięte wstawiam do lodówki do zastygnięcia, przed podaniem ubijam śmietanę i wykładam na wierzch ciasta.

Taadamm, ciasto gotowe w 20min + czas na zastygnięcie :) najlepsze jest zimne z zimną bitą śmietaną :)

Smacznego ;)
 
reklama
Do góry