reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łupież różowy w ciąży

Dołączył(a)
24 Luty 2019
Postów
13
Cześć,

Jestem w 17tc i od ok tygodnia mam wysypkę na brzuszku. Byłam z pilnym skierowaniem u dermatologa który nie potrafił zdiagnozować wysypki, przepisał mi lek elitasone który jest sterydem. Posmarowałam wieczorem a rano miałam dziwne białe place na około krost. Udałam się do innego dermatologa który stwierdził łupież różowy. Zapewniła ze nie zagraża ciąży i zniknie sam do 8 tygodni, steryd kazała odstawić. Trochę boje się bo znalaLam jeden wpis ze łupież różowy zagraża dziecku. To zagraża czy nie?
 
reklama
@Aniuska1987 tak się składa, że ja miałam łupież różowy zdiagnozowany około 11tc, choć zaczął się kilka tygodni wcześniej. Rzeczywiście całość wyszła a następnie zniknęła w przeciągu tych 8 tygodni [emoji4] dziś jestem w 19tc i moja ciąża przebiega prawidłowo. Również usłyszałam od pani dermatolog, że to nie zagraża ani mi, ani dziecku. Także jeśli diagnoza została trafnie postawiona to uważam, ze nie masz się czym martwić, to naprawdę samo przejdzie [emoji4]
 
@Aniuska1987 tak się składa, że ja miałam łupież różowy zdiagnozowany około 11tc, choć zaczął się kilka tygodni wcześniej. Rzeczywiście całość wyszła a następnie zniknęła w przeciągu tych 8 tygodni [emoji4] dziś jestem w 19tc i moja ciąża przebiega prawidłowo. Również usłyszałam od pani dermatolog, że to nie zagraża ani mi, ani dziecku. Także jeśli diagnoza została trafnie postawiona to uważam, ze nie masz się czym martwić, to naprawdę samo przejdzie [emoji4]
Bardzo się cieszę mam nadzieje ze u mnie tez wszystko będzie ok. Kamień mi spadł z serca jak w lekarz postawił diagnozę i powiedział ze to nic strasznego, mam nadzieje ze będzie dobrze
 
Cześć,

Jestem w 17tc i od ok tygodnia mam wysypkę na brzuszku. Byłam z pilnym skierowaniem u dermatologa który nie potrafił zdiagnozować wysypki, przepisał mi lek elitasone który jest sterydem. Posmarowałam wieczorem a rano miałam dziwne białe place na około krost. Udałam się do innego dermatologa który stwierdził łupież różowy. Zapewniła ze nie zagraża ciąży i zniknie sam do 8 tygodni, steryd kazała odstawić. Trochę boje się bo znalaLam jeden wpis ze łupież różowy zagraża dziecku. To zagraża czy nie?
Witam Cię ja jest w 12 tyg i mam paskudna wysypke tą są małe i duże krostyktóre z czasem się łuszczą i bardzo swedza.wysypka jest Na brzuchu szyi rękach trochę na nogach. Na twarzy na lini włosów pojawilo mi kilka plam ale juz prawie ich nie ma. Mam lupiez we włosach a nigdy łupieżu nie mialam .Czy możesz mi opisać jak u Ciebie wyglądała wysypka i co stosowalas? Czy się tego już pozbylas? Mnie diagnozuja czekam na wynik biobsji
 
Tak to mniej więcej wyglądało, zeszło samo potok 6 tygodniach.

C13F15B7-0E9D-4654-8125-DD5EEEEFBA42.jpeg
C13F15B7-0E9D-4654-8125-DD5EEEEFBA42.jpeg
 
reklama
Zmagam się z łuszczyca skóry głowy odkąd pamiętam, próbowałam kilkunastu metod, aż w końcu dermatolog przepisał mi szampon. Od kilku lat używam Selsun Blue i tylko po nim widzę naprawdę efekty. Po pierwszym użyciu już czuć poprawe- skóra przestaje tak swędzieć. Po 3-4 umyciach znikają strupki i mam spokój na dłuższy czas. Dobre opinie ma również ten środek Link do: Psorisel - ŁUSZCZYCA GŁOWY - Profesjonalne dermokosmetyki. Trzeba po prostu próbowac róznych i wybrac to co pomoże. Może to Ci przyniesie ulgę?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry