reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

łuszczenie się skóry u noworodka

witam
mojej corci ok 3-4 dni po porodzie zaczela sie luszczyc skora. trwa to juz 10 dni. raczki stopki a najbardziej to plecy. malo na brzuszku i malo na buzce. skorka wyglada jakby faktycznie miala cala zejsc. martwie sie :(
 
reklama
Moze to AZS - tzn atopowe zapalenie skóry? Nie było przypadkiem u Was w rodzinie takich sytuacji? Wówczas skóra jest napięta, łuszczy się, pęka i zwykle jest też mocno zaczerwieniona. Wiem trochę o tym bo w rodzinie męża sa takie przypadki, no i niestety sam mąż ma z tym problemy mimo swojego wieku (26lat), ale to się da łatwo leczyć tylko trzeba być systematycznym i stosować odpowiednie kosmetyki i leki.

No ale w przypadku Twojej córeczki to może raczej ta skórka łuszczy się po porodzie? Zwykle dzieci mają wtedy przesuszoną skórę i dlatego powinno się je wielokrotnie smarować w ciągu dnia i na noc oliwką. Mojej siostry malutka tez ma takie problemy, a ma już prawie 2 miesiące więc głowa do gory. A jeśli bardzo mocno Ciebie to niepokoi i nawet oliwka nie pomaga to udaj się do pediatry, on najlepiej w tej kewstii pomoże, albo zapytaj położną na wizycie domowej. pozdrawiam cieplutko
 
A mi pediatra powiedział na dzisiejszej wizycie, żebym nie smarowała Malucha oliwką, bo przez to skora nie oddycha. Że mam smarować na 2h przed kąpielą, tylko. A Mały łuszczy się jak jaszczurka, na brzuszku chyba najgorzej :-(
 
Patisa nie przejmuj się. Jakbyś widziałą mojąLaurę dwa tyg po porodzie jeszcze to byś siezdziwiła. Smarowałąm olwiką, potem balsamem, olwiką migdałową..nic to nei dało. Poczekałam, samo zeszło. Brzuszek raczki, nóżki bardzo się łuszczyły. spokojnie, no i gratulacje :)
 
Patisa nie przejmuj się. Jakbyś widziałą mojąLaurę dwa tyg po porodzie jeszcze to byś siezdziwiła. Smarowałąm olwiką, potem balsamem, olwiką migdałową..nic to nei dało. Poczekałam, samo zeszło. Brzuszek raczki, nóżki bardzo się łuszczyły. spokojnie, no i gratulacje :)

Dobrze to słyszeć. Patzrę, że albo oliwka troche pomaga, albo samo zaczyna powoli przechodzić... :)
 
Do góry