reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luteina "doraźnie" po urazie, 16 tc

PannaMigotka94

Początkująca w BB
Dołączył(a)
12 Sierpień 2019
Postów
20
Cześć dziewczyny.
Jestem w 16 tc i rano miałam stłuczkę, po której bardzo źle się czułam, miałam skurcze brzucha i mdłości. Poszłam na SOR, tam mnie zbadali i okazało się że wszystko jest okej - szyjka nieskrocona, macica miękka, dzidzia zdrowa, serduszko normalnie. Ale mimo to miałam bóle brzucha więc dostałam luteinę dopochwowo 2x1 przez 5-7 dni i scopolan rozkurczowo. Oprócz tego też przyjmuje wciąż duphaston 2x1 (miałam "ciężki" pierwszy trymestr). Zastanawiam się, czy ta luteinę dopochwowo serio mogę tak po prostu po tych kilku dniach odstawić? Nie ma jakiegoś szoku dla organizmu? Czy jakoś inaczej, powoli?
Tylko proszę nie pouczajcie że powinnam spytać lekarza, ja to wiem, pytam teraz o Wasze doświadczenia, bo takie wątpliwości naszły mnie dopiero teraz.
Z góry dzięki Wam za pomoc!
 
reklama
Możesz od razu odstawić, a możesz zmniejszyć dawkę na kilka dni i dopiero odstawić. Ważne, byś czuła się z tym dobrze. W ciąży ważne, by głową czuła się spokojna.
 
Mnie lekarz kazał od razu odstawiać ale ja mimo wszystko stopniowo schodziłam. Jakoś tak bezpieczniej mi było.
 
Szoku na pewno nie będzie bo bierzesz cały czas duphaston,więc ta dawka progesteronu cały czas jest dostarczana. Moim zdaniem możesz odstawić od razu.
 
Możesz od razu odstawić, a możesz zmniejszyć dawkę na kilka dni i dopiero odstawić. Ważne, byś czuła się z tym dobrze. W ciąży ważne, by głową czuła się spokojna.
Dzięki! Czyli myślisz, że jak na przykład 5 dni będę brała rano i wieczorem, a potem 3 dni tylko wieczorem, to będzie okej? Będę miała szansę obserwować organizm ;)
 
reklama
Ja wybrałam tyle ile lekarz mi kazał 2x2 dwa opakowania i skończyłam 5 dni temu. Poinformował mnie tylko ile i kiedy dawkowac. Wczoraj się naczytalam że to nie można tak z dnia na dzień i byłam zalamana. Głupia ciekawość i klikanie w linki, a przecież nic się u mnie nie dzieje. Żadnych bóli, plamien, dziecko się rusza :)
 
Do góry