reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luteina i Duphaston

basiagda ja na Twoim miejscu, poszłabym do innego lekarza, żeby mieć pewność czy jestem w ciąży, czy zarodek jest zagnieżdżony w macicy. Poszukaj jakiegoś sprawdzonego lekarza.
 
reklama
szukałam podobnego wątku, ale nie znalazłam wiec zakładam...

mam pytanie do dziewczyn zażywających ten lek - jak sie po nim czujecie?
ja tydzień temu miałam mocne krwawienie i dostałam właśnie duphaston... wcześniej miałam mdłości i szło je jeszcze przeżyc, ale to, co teraz się ze mną dzieje to jest naprawdę szok... jest mi nieziemsko niedobrze i nic nie pomaga... najgorsze jest to ze dopiero będe wiedziała w poniedziałek czy dzidzia zyje czy nie... :sorry:bo wcześniej lekarz nie widział serduszka... podejrzewam, ze moje okropne samopoczucie fizyczne, tzn te mdłości może być spowodowane obumarciem...
co Wy na to?
 
ja ogolnie po tych tabletkach tez sie nienaljepiej czulam na poczatku bylam taka przymroczona, ale mimo iz trafilam do szpitala z bardzo silnym krwotokiem to te leki uratowaly mojego maluszka i jestem teraz w 28tc.
badz dobrej mysli, powodzenia
 
To niekoniecznie musi być po duphastonie możesz tak się czuć bo to poprostu ciążowe samopoczucie mdłości nawet bóle głowy osłabnięcia w pierwsyzm trymestrze sa normalne
 
ja brałam duphaston i też się po nim źle czułam. Jak odstawiłam po 16 tygodniu, było lepiej.
Nie wiązałabym tego z obumarciem ciąży. To mogą być najzwyklejsze objawy ciążowe.
 
Biore duphaston dopiero od wczoraj, gin podczas badania zauwazyła lekkie plamienie i mam brac ok 2-3 tygodni, na razie trudno mi ocenic jak się po nim czuje bo ogolnie czuje sie marnie,mam ciagle mdłosci i jest mi slabo....mam nadzieje ze duphaston tego nie nasili :/
 
Duphaston zawiera progesteron, który oczywiście wpływa na somopoczucie. Na pewno zwiększa przetłuszczanie włosów, powoduje, że jesteśmy nerwowe. Ja na poczatku czułam sie fatalnie, ale nie wiem czy jest to kwestia duphastonu....

Ja brałam duphaston do 22 tyg, ciazy. W newralgicznym momencie nawet 4 tabletki dziennie.
 
ja nadal biore duphaston 3 razy dziennie od poczatku ciazy. raczej zle sie po nim nie czuje. dobrze go toleruje. wedlug mnie twoje zle samopoczucie jest spowodowane zwyklymi objawami ciazowymi i na pewno nie wiazala bym ich z zadnym ewentualnym obumarciem plodu.
i trzymam kciuki zebys w poniedzialek zobaczyło to male bijace serduszko. pozdrawiam
 
Też brałam duphaston,dobrze się po nim czułam ale wydaję mi się że od niego strasznie waga poszła do góry,od kiedy przestałam go brać nic nie przytyłam :-)
 
reklama
ja w związku z plamieniem w 7 tc biorę Luteinę. Poczatkowo brałam doustnie ale źle ja tolerowałam i gin zamienił mi na wersje dopochwow, teraz jest Ok. Zauważyłam jednak, że witaminy które biorę Prenatal jeżeli wezme je w trakcie posiłku jest ok, a jeżeli juz jakis czas po, to jest mi niedobrze do wymiotów włącznie. Więc proponuje bierz swoje tabletki w trakcie posiłku lub zapytaj o mozliwośc zamiany na wersje dopochwowa.
I trzymam mocno kciuki za maluszka...na pewno będzie miał silne i zdrowe serduszko!!
 
Do góry