reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luteina podczas starania się o ciążę

Dołączył(a)
30 Marzec 2020
Postów
3
Cześć, już dwa razy straciłam bardzo wczesną ciążę. Ostatnio na wizycie u ginekologa lekarz przepisał mi Luteinę 50, 2x1 od 16-26 dc. Wszystko zdaje się być w porządku, od 16 dc biorę luteinę i teraz moje pytanie (bo niestety do mojego lekarza się nie dodzwonię :(). Czy mam przestać brać luteinę w tym 26 dc jeśli jest szansa, że jestem w ciąży? Czy jeśli jestem (będę) w ciąży i przestane brać luteinę po tym 26 dni to mogę znowu stracić ciążę? Z tego co dziewczyny piszą to biorą luteinę bez przerw do któregośtam tygodnia....

Będę wdzięczna za pomoc
 
reklama
Rozwiązanie
Hej, podobnie jak pisały dziewczyny. Ja biorę ustrogestan, duphaston (też progesteron) i heparynę, w 28 dc (owu miałam w 16) mam zrobić bętę (nie test), jak wyjdzie negatywna mam wszystkie leki poza acardem odstawić.
Cześć, już dwa razy straciłam bardzo wczesną ciążę. Ostatnio na wizycie u ginekologa lekarz przepisał mi Luteinę 50, 2x1 od 16-26 dc. Wszystko zdaje się być w porządku, od 16 dc biorę luteinę i teraz moje pytanie (bo niestety do mojego lekarza się nie dodzwonię :(). Czy mam przestać brać luteinę w tym 26 dc jeśli jest szansa, że jestem w ciąży? Czy jeśli jestem (będę) w ciąży i przestane brać luteinę po tym 26 dni to mogę znowu stracić ciążę? Z tego co dziewczyny piszą to biorą luteinę bez przerw do któregośtam tygodnia....

Będę wdzięczna za pomoc
Powinno się robić tak że w ostatni dzień zażywania luteiny lub dnia następnego się powinno zrobić test ciążowy i jeśli wyjdzie negatywny to przestać zażywać i czekać na okres a jak pozytywny to brać dalej. Ale testy to tylko testy i mogą pokazać ci w 26dc negatyw a w ciąży możesz być dlatego najlepiej zrobić betę. Takie jest moje zdanie. Oczywiście jeśli masz taką możliwość.
 
Powinno się robić tak że w ostatni dzień zażywania luteiny lub dnia następnego się powinno zrobić test ciążowy i jeśli wyjdzie negatywny to przestać zażywać i czekać na okres a jak pozytywny to brać dalej. Ale testy to tylko testy i mogą pokazać ci w 26dc negatyw a w ciąży możesz być dlatego najlepiej zrobić betę. Takie jest moje zdanie. Oczywiście jeśli masz taką możliwość.
Dokładnie, tak jak pisze @młoda1994. Ja miałam brać do 26dc, rano iść na betę, jeśli pojawił się wynik pozytywny lub tzw. wątpliwy (np. u mnie było to 1) to miałam brać dalej. I tak właśnie było w cyklu, w którym zaszłam w ciążę. W 27dc zrobiłam betę, wyszła 1 (czyli takie niewiadomo, bo u mnie w laboratorium 1 to już pozytywny), a 3 dni później było 64. I dobrze, że zrobiłam betę, brałam luteinę cały czas i co 2 dni kontrolowałam betę i progesteron.

Powodzenia! :)
 
Hej, podobnie jak pisały dziewczyny. Ja biorę ustrogestan, duphaston (też progesteron) i heparynę, w 28 dc (owu miałam w 16) mam zrobić bętę (nie test), jak wyjdzie negatywna mam wszystkie leki poza acardem odstawić.
 
Rozwiązanie

Podobne tematy

Do góry