reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luteina w ciąży

Dołączył(a)
10 Styczeń 2018
Postów
14
Witam. Jestem w 10 tyg ciąży. Byłam u ginekologa 2 tyg temu. Powiedział ze wszystko jest wporzadku ale zapisał mi luteinę dopochwowo 2 razy po jednej. Zastana mnie to dlaczego kazał mi to brac. Czy tylko tak na wszelki wypadek ? Może mi wytłumaczycie dlaczego bierze się tą luteinę? To moja pierwsza ciaza.
 
reklama
lLuteine bierze sie jak np sa plamienia.
To jest progesteron inaczej.
Ja bralam ale od 24 tyg bo szyjka mi sie skracala a Luteina zapobiega skracaniu bo dziala relaksujaco na szyjke i zapobiega w jakimś stopniu dalszemu skracaniu ,
Skurcze pozwala trochę uspic
Jednak jak mowisz ze nic sie nie dzieje to , nie wien po co dal.ogolnie ona nie zaszkodzi :)
 
Ostatnia edycja:
Lekarz zapisuje luteine przy bóle podbrzusza bądź jeśli na usg zauważy jakiegoś krwiaka. To nie ma zbytnio skutków ubocznych więc się nie martw tylko bierz byle dziecko rosło zdrowo.
 
Progesteron do podtrzymywania ciąży, nie tylko się bierze kiedy są plamienia, ale bierze się w większości do 16 tygodnia, bo wtedy najbardziej jest potrzebny do prawidłowego rozwoju ciąży i organizm w nie wyrabia w potrzebny ilości. W 16 tygodniu organizm zaczyna wyrabiać sam progesteron i lekarze odstawiają, ale jeżeli są jakieś dolegliwości to wtedy dalej się bierze
 
Mi również lekarz przepisał luteine. To jest moja pierwsza ciąża, w 21 tyg dostałam skurczy i bolało mnie podbrzusze, zatem została mi przepisaną luteina i magnez
 
Myślę, że to po prostu żeby fasolce było co raz lepiej... również mam luteinę dopochwowo, z tym że 2x 2tabletki. Już jedną fasolkę straciłam, więc to taka pomoc w tej sytuacji myślę :)
 
Luteina pomaga w utrzymaniu ciąży. Tak jak dziewczyny napisały powyżej: progesteron pomaga utrzymać ciążę, zapobiega skracaniu się szyjki macicy. Też brałam :-)
 
Ja dostałam luteinę z powodu torbieli ciałka żółtego ciążowego, bo przy niej mogą być niedobory. Po 12 tygodniu mam odstawić.

8599sek2wk0jca0m.png
 
reklama
Ja jestem na samym początku ciąży - 4 tydzień. Wczoraj się dowiedziałam,ale zrobiłam test,a raczej testy,bo męczyły mnie skurcze. I tak się okazało,że po prostu jestem w ciąży. Byłam dziś u lekarza, wypisał mi właśnie progesteron - Duphaston i kazał przyjść na kontrolę za 10 dni. Będąc w pierwszej ciąży leżałam na oddziale ze sporą ilością dziewczyn przyjmujących progesteron i ostatecznie wszystkim to pomogło i urodziły zdrowe dzieci. Myślę,że bardziej ryzykowny jest ewentualnie niski poziom progesteronu niż jego przyjmowanie.
 
Do góry