reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowa mama u lekarza

Hej Dziewczyny, dziecko nadak nie rosnie. W poniedziałek rano mam byc na czczo po kontrolnym usg (maja nadzieje, ze jeszcze urosnie) idę na test oxy, jesli nie pojdzie naturalnie powitamy Basie na swiecie przez cc.

Trzymam kciuki za was obie obys juz w pon miala mala na rekach :-* zdrowka dla was kochane
 
reklama
Made trzymaj się, współczuje ogromnie bo pewnie się denerwujesz.

Ja dziewczyny po wizycie, szyjka trzyma, ja ślepa jestem ale gin po obejrzeniu mnie, ba od razu od wejścia zauważyła że dłonie opuchniete, nogi tez, poza tym twarz, nos również. Powiedziala żebym uważała na ilość płynów i piła max 2,5 litra.

Pobrała mi tez wymaz z odbytu na gbs bo stwierdziła że do porodu powinnam mieć i z okolic pochwy i z odbytu a gin, u której byłam ostatnio tylko jeden pobrała. W przyszłym tygodniu mam zrobić USG i ostatnie badanie krwi, mam też skierowanie do szpitala (w szpitalu prosili mnie żebym od niej takie wzięła). Aha wreszcie wyniki krwi i moczu są ok. Na sam koniec ale dobrze że wszystko w normie :)

Mam zrobić z krwi aptt? Robiłyście takie badanie? Co to jest?

Wczoraj byłam na wizycie w szpitalu ale skończyło się tylko na ktg, pod którym leżałam godzinę bo cos im się nie podobało, a na koniec pani dr stwierdziła że badanie wyszło ok wiec na razie nie będę się przejmowac
 
anii aptt to jeden z markerów krzepnięcia krwi.... czasem robią do cesarki ale nie jest to jakieś wymagane...
Bierzesz jakieś leki antyzakrzepowe typu heparyna czy clexane? Leki nasercowe też coś zmieniają parametry krzepnięcia.
Chyba czasem przy zatruciu ciążowym też zlecają... ale nie wiem dokładnie...

Może przez tą opuchliznę chce ci sprawdzić?
 
Made to trzymamy kciukasy :) Wszystko będzie dobrze:) zobaczysz! :)

Dziewczyny.. znalazłam coś takiego:

"Problem z nadciśnieniem w ciąży pojawia się wtedy, gdy ciśnienie krwi zaczyna przekraczać dopuszczalną granicę 140/90 mmHg. Lekarz jest zmuszony sprawdzić, czy wysokie ciśnienie nie jest przypadkiem jednym z pierwszych objawów gestozy, czyli zatrucia ciążowego. Nadciśnienie tętnicze rozwijające się w czasie ciąży i ustępujące po porodzie, zwykle z towarzyszącymi mu obrzękami ciała i białkomoczem, stanowi objaw rozwijającej się gestozy ciążowej. "

Czyli rozumiem, że jak się ma ciśnienie poniżej tej wartości to białka w moczu nie ma?
 
reklama
Made trzymam mocno kciuki za ciebie i Basie. Zobaczysz wszystko bedzie dobrze. Kochana inkubator to nic strasznego. Uwierz mi. Tam dzidziusiowi jest cieplutko i milutko. Zreszta inkubatory przewaznie przeznaczone sa dla dzieci ponizej 2100 a pozniej jest lozeczko podgrzewane (inkubator otwarty). Nawet jesli malutka wezma pod obserwacje na patologie noworodka to nie bedzie to trwalo dluzej jak 2doby. Lepiej zeby ja dokladnie poobserwowali przebadali i pozniej dolaczy do ciebie.
 
Do góry