reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe kreski 💕 Niech Walentynkowa moc nam przyniesie kresek stos 🎀

reklama
I jak tam? Wróciłaś już do domu? Powiedzieli Ci od razu czy coś znaleźli czy nie dostałaś wypisu?
Właśnie miałam pisać 😃 przed chwilą wróciliśmy bo było dosyć spore opóźnienie. Zabieg przeszłam super, cała ekipa „zabiegowa” bardzo bardzo sympatyczna więc w ogóle niepotrzebnie się stresowałam 😅 Niestety potwierdziło się to co powiedział lekarz na 1 wizycie- mam adenomioze (jakby endometrioza to było za mało 🤦‍♀️), jame macicy wygiętą łukowato ku tyłowi ale prawidłową, rogi macicy nieznacznie wydłużone 🥴 Z dobrych wieści to kanał szyjki o prawidłowej budowie, błona kanału szyjki niezmieniona, wyjście wew kanału prawidłowe, endometrium wąskie ale prawidłowo zabarwione i bez zmian ogniskowych a ujścia maciczne jajowodów uwidocznione obustronnie- prawidłowe. Czekamy 14dni na wynik histochemiczny i histopatologiczny ale już raczej wiem że wyjdzie zapalenie i w ruch antybiotyk. W pon czeka mnie podsumowanie z dr pierwszej wizyty w klinice i ustalenie co robimy dalej- in vitro w maju czy w kwietniu tak jak bardzo chciałam 😅 Zdecydowaliśmy z mężem że nie będziemy nic przyspieszać przez tą endometriozę tylko podejdziemy na spokojnie jak zaleca gin i immo ale w drodze powrotnej się już zastanawialiśmy czy jak mamy podejść w maju to nie lepiej zaczekać na dofinansowanie do czerwca więc już sama zgłupiałam 🙈
 
Ostatnia edycja:
Właśnie miałam pisać 😃 przed chwilą wróciliśmy bo było dosyć spore opóźnienie. Zabieg przeszłam super, cała ekipa „zabiegowa” bardzo bardzo sympatyczna więc w ogóle niepotrzebnie się stresowałam 😅 Niestety potwierdziło się to co powiedział lekarz na 1 wizycie- mam adenomioze (jakby endometrioza to było za mało 🤦‍♀️), jame macicy wygiętą łukowato ku tyłowi ale prawidłową, rogi macicy nieznacznie wydłużone 🥴 Z dobrych wieści to kanał szyjki o prawidłowej budowie, błona kanału szyjki niezmieniona, wyjście wew kanału prawidłowe, endometrium wąskie ale prawidłowo zabarwione i bez zmian ogniskowych a ujścia maciczne jajowodów uwidocznione obustronnie- prawidłowe. Czekamy 14dni na wynik histochemiczny i histopatologiczny ale już raczej wiem że wyjdzie zapalenie i w ruch antybiotyk. W pon czeka mnie podsumowanie z dr pierwszej wizyty w klinice i ustalenie co robimy dalej- in vitro w maju czy w kwietniu tak jak bardzo chciałam 😅 Zdecydowaliśmy z mężem że będziemy nic przyspieszać przez tą endometriozę tylko podejdziemy na spokojnie jak zaleca gin i immo ale w drodze powrotnej się już zastanawialiśmy czy jak mamy podejść w maju to nie lepiej zaczekać na dofinansowanie do czerwca więc już sama zgłupiałam 🙈
Super że dobrze przeszłaś zabieg! To teraz odpoczywaj! Czy dostałaś jakiś antybiotyk od razu czy trzeba czekać na wyniki i dopiero wtedy dostaniesz? Partner też będzie musiał się przeleczyc profilaktycznie? Ciekawa jestem czy w związku z adenomioza lekarze będą podawać jakieś dodatkowe leki czy tylko skupia się na wyeliminowaniu stanu zapalnego. Super że szyjka i Ujście jajowodów prawidłowe! Dofinansowanie teoretycznie ma startować od 1 czerwca ale gdzieniegdzie pisali że tak na prawdę będzie niby od 1 lipca… ale nie wiem ile w tym prawdy. Zasady chyba mają być znane 29 marca, więc jeszcze tylko troszkę musimy wytrzymać i będzie można podjąć decyzję czy jest na co czekać :)
 
Super że dobrze przeszłaś zabieg! To teraz odpoczywaj! Czy dostałaś jakiś antybiotyk od razu czy trzeba czekać na wyniki i dopiero wtedy dostaniesz? Partner też będzie musiał się przeleczyc profilaktycznie? Ciekawa jestem czy w związku z adenomioza lekarze będą podawać jakieś dodatkowe leki czy tylko skupia się na wyeliminowaniu stanu zapalnego. Super że szyjka i Ujście jajowodów prawidłowe! Dofinansowanie teoretycznie ma startować od 1 czerwca ale gdzieniegdzie pisali że tak na prawdę będzie niby od 1 lipca… ale nie wiem ile w tym prawdy. Zasady chyba mają być znane 29 marca, więc jeszcze tylko troszkę musimy wytrzymać i będzie można podjąć decyzję czy jest na co czekać :)
Dziś nie dostałam żadnej recepty, z tego co mi powiedziano na wizycie to dopiero po wynikach jak już wyjdzie stan zapalny. A czy partner będzie musiał profilaktycznie brać to nawet o tym nie pomyślałam, na wizycie gin mi tylko powiedział że jak wyjdzie stan zapalny to biorę antybiotyk i jedziemy ze stymulacją a o ewentualnym podleczeniu partnera nic 🤔 Zapytam o to dr w pon i co mysli o wstrzymaniu się do refundacji, chociaż szczerze mówiąc mam już dość czekania i chciałabym mieć to wszystko już za sobą ale wiadomo- kilka tys w kieszeni 🙈 Boję się tylko że jak się wszyscy rzucą na tą refundację to może być problem z terminami w klinikach 😅
 
O tak, kubeczek to jest dla mnie totalny game changer. Czuję się z nim mega komfortowo i czysto 😁
Ja miałam dwa, jeden jakiś z netu, a drugi z Rossmanna i za Chiny nie potrafię z tego korzystać 😒

Ja również sobie wkręcam ciążę ;) W poprzednich ciążach miałam mało objawów, ale jednym z nich było ogromne zmęczenie, że zasypiałam nawet w pracy. I teraz mam tak samo - mam na myśli nie tyle "w pracy", co "w biurze" (a siedzimy we trójkę 😁). To jest takie zmęczenie nie do opanowania po prostu. Z drugiej strony jak pisałam dorwała mnie choroba, więc w tym przypadku to może być po prostu wynik osłabienia, a ja sobie coś wkręcam ;) Ah te rozterki staraczki :D
 
Ja miałam dwa, jeden jakiś z netu, a drugi z Rossmanna i za Chiny nie potrafię z tego korzystać 😒

Ja również sobie wkręcam ciążę ;) W poprzednich ciążach miałam mało objawów, ale jednym z nich było ogromne zmęczenie, że zasypiałam nawet w pracy. I teraz mam tak samo - mam na myśli nie tyle "w pracy", co "w biurze" (a siedzimy we trójkę 😁). To jest takie zmęczenie nie do opanowania po prostu. Z drugiej strony jak pisałam dorwała mnie choroba, więc w tym przypadku to może być po prostu wynik osłabienia, a ja sobie coś wkręcam ;) Ah te rozterki staraczki :D
To jest najgorsze, że nigdy do końca nie można być pewnym 🙃

A z tym kubeczkiem to trzeba trochę poćwiczyć. Pamiętam, że na początku się wkurzam, nie umiałam założyć i mi przeciekał. Po którymś okresie ogarnęłam. Ja mam największy problem z całkowitym rozłożeniem go w środku, chyba jest minimalnie za duży. Tutaj rozmiar ma znaczenie 😆
 
@amusedxxx dziękuję Ci za przeprowadzenie Nas przez ten lutowy czas ❤️ Szkoda, że nie mogłaś rozdać więcej flaszek, ale poprawimy wynik 💪 Dziękuję za pilnowanie porządku i wsparcie 😊
 
My się powinnyśmy nazywać sikaczki, a nie staraczki 🤪
Cześć dziewczyny.

Już od jakiegoś czasu z narzeczonym staramy się o dziecko, badania nasienia wyszły średnio jednak specjalista Androlog zalecił TENfertil ON. Oczywiście dbamy bardzo o zdrową dietę, akurat z aktywnością fizyczną nie było problemu, postawiliśmy mocno na pożywne produkty typu orzechy/nasiona/sok pomidorowy/duże ilości wody. Jednak co jeszcze można polecić, żeby jak najbardziej zwiększyć ilość i jakość plemników. Ja z owulacją nie mam problemu, właśnie wczoraj próbowaliśmy typowo w dzień owulacji, już dzień wcześniej mocno bolały jajniki, jak i wczoraj. Jakie produkty polecacie, jakie witaminy dodatkowo dołączyć.

Bardzo Wam dziękuje.
ściska, staraczka ❤️
 
reklama
Cześć dziewczyny.

Już od jakiegoś czasu z narzeczonym staramy się o dziecko, badania nasienia wyszły średnio jednak specjalista Androlog zalecił TENfertil ON. Oczywiście dbamy bardzo o zdrową dietę, akurat z aktywnością fizyczną nie było problemu, postawiliśmy mocno na pożywne produkty typu orzechy/nasiona/sok pomidorowy/duże ilości wody. Jednak co jeszcze można polecić, żeby jak najbardziej zwiększyć ilość i jakość plemników. Ja z owulacją nie mam problemu, właśnie wczoraj próbowaliśmy typowo w dzień owulacji, już dzień wcześniej mocno bolały jajniki, jak i wczoraj. Jakie produkty polecacie, jakie witaminy dodatkowo dołączyć.

Bardzo Wam dziękuje.
ściska, staraczka ❤️
Hej! Luty już się skończył. Napisz na wątku z bieżącego miesiąca.
Żadnych preparatów ani witamin Ci nie polecę, ale na pewno partner powinien zrezygnować z gorących kąpieli, szczególnie z wanny, sauny itp.
 
Do góry