reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe kreski 💕 Niech Walentynkowa moc nam przyniesie kresek stos 🎀

Czy któraś robiła do laparo albo histero szczepienie przeciwko zapaleniu wątroby typu B? Jestem pewna że rodzice mnie szczepili na wszystko jak byłam dzieckiem ale nie mam dostępu do jakiejś książeczki szczepień papierowej, a obdzwoniłam przychodnie i oni takich danych w archiwach nie mają. Szczepiłybyście się drugi raz przez zabiegiem?

Edit: udało mi się dodzwonić do Przychodni rejonowej do której chodziłam jako dziecko i jakimś cudem mają ksero mojej książeczki <3 kryzys zażegnany i nie było pytania :) dziękuję!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czy któraś robiła do laparo albo histero szczepienie przeciwko zapaleniu wątroby typu B? Jestem pewna że rodzice mnie szczepili na wszystko jak byłam dzieckiem ale nie mam dostępu do jakiejś książeczki szczepień papierowej, a obdzwoniłam przychodnie i oni takich danych w archiwach nie mają. Szczepiłybyście się drugi raz przez zabiegiem?
ode mnie nie wymagali nic takiego
 
Dziewczyny, mam wyniki na trombofilię. Pomożecie?

1707307477726.png
 
Czy któraś robiła do laparo albo histero szczepienie przeciwko zapaleniu wątroby typu B? Jestem pewna że rodzice mnie szczepili na wszystko jak byłam dzieckiem ale nie mam dostępu do jakiejś książeczki szczepień papierowej, a obdzwoniłam przychodnie i oni takich danych w archiwach nie mają. Szczepiłybyście się drugi raz przez zabiegiem?
Nope, ale od 1996 szczepieniami objęto noworodki (choć nie wszędzie), a dodatkowo w 2000 roku zostały wdrożone obowiązkowe szczepienia na wzw-b dla roczników od 1986 (sprawdzałam to wczoraj), więc każdy kolejny rocznik był obowiązkowo szczepiony w wieku ok. 14 lat.
 
A on w ogóle chce z tobą być tak serio serio? Czy jesteś jego taką alternatywą w życiu? Wybacz, że tak z grubej rury, ale patrząc z boku, jak tak czytam (zaglądam tutaj, bo kibicuję również), to wydaje mi się, że on żyje swoim życiem, gdzie nie chce wdrąża ciebie do końca w nie. Nie zabiera nigdzie, nie zaznajamia ze znajomymi (głupia wymówka, ze nie może), seks ma w nosie, wręcz się zastanawiam czy on ogólnie nie ma was w nosie? Jak tak czytam, to on nie chce chyba w ogóle takiego z tobą życia na serio, a tak po prostu alternatywa do jego wymyślonego życia.
Jak człowiek chce żyć ze swoją miłością, to buduje życie razem, a tutaj wygląda tak, że ty chcesz budować, a on nie wie czego chce, albo wie, ale ty nie wiesz. Napisałabym coś, ale nie chcę, ale myślę, że ty, jak i inni sami się co nieco mogą domyślać, o co mi chodzi. Jednak napiszę, żebyś uważała, przypatrz się dokładnie, bo to nie wygląda mi na normalny związek, który ma przetrwać. Wręcz nad dzieckiem z taką osobą bym się tym bardziej grubo zastanowiła.

Już uciekam, przepraszam, ale wręcz żal mi jest ciebie, bo ty wiele oczekujesz, a on ci zabiera ten sens życia, a to jest nie dobre w związku.
Dziękuję za Twoją perspektywę. Owszem, w kilku aspektach życia się różnimy. Mamy inne priorytety (ja bym chciała się zaręczyć, wziąć ślub i mieć dziecko - kolejność dowolna), a dla niego ślub to ‘mi nie zależy, ale jak Tobie zależy to ok’, ciąża to ‘chcę, ale nie powiem kiedy’. I on ma dużą potrzebę wyjść ze znajomymi z pracy - nie znam ich, te wyjścia to podobno tylko i wyłącznie pracowe (głównie męskie) i odkąd tam pracuje to nikt nigdy drugiej połówki nie brał. W gratisie mieliśmy konflikt o kobieca nagość oglądaną dobrowolnie w necie czy coś. Dla mnie będąc w stałym związku, mieszkając z partnerką itp - to trochę zdrada i brak szacunku. Dla niego to normalne, bo nagi biust w filmach to kategoria 13+ więc to nie może być nic złego. Mega dużo siedzi też w telefonie po pracy i w nocy w łóżku. Ale… poza tym jest naprawdę ok
 
Dziewczyny, mam wyniki na trombofilię. Pomożecie?

Zobacz załącznik 1609531
PAI-1 - powoduje zwiększone ryzyko zakrzepowe - dostaniesz acard (niektórzy lekarze zaleca przez cały cykl w dawce 75, a od pozytywnego 150) + heparynę od pozytywnego testu do końca ciąży. MTHFR - przyswajanie m.in. kwasu foliowego - wybieraj formę metylowaną
 
Dziękuję za Twoją perspektywę. Owszem, w kilku aspektach życia się różnimy. Mamy inne priorytety (ja bym chciała się zaręczyć, wziąć ślub i mieć dziecko - kolejność dowolna), a dla niego ślub to ‘mi nie zależy, ale jak Tobie zależy to ok’, ciąża to ‘chcę, ale nie powiem kiedy’. I on ma dużą potrzebę wyjść ze znajomymi z pracy - nie znam ich, te wyjścia to podobno tylko i wyłącznie pracowe (głównie męskie) i odkąd tam pracuje to nikt nigdy drugiej połówki nie brał. W gratisie mieliśmy konflikt o kobieca nagość oglądaną dobrowolnie w necie czy coś. Dla mnie będąc w stałym związku, mieszkając z partnerką itp - to trochę zdrada i brak szacunku. Dla niego to normalne, bo nagi biust w filmach to kategoria 13+ więc to nie może być nic złego. Mega dużo siedzi też w telefonie po pracy i w nocy w łóżku. Ale… poza tym jest naprawdę ok
ja kiedyś Ci mówiłam, że jestem na 99% pewna, ze te wyjścia nie są tylko męskie bez drugich połówek. Tylko on tak mówi, bo nie chce Cię brać. Ja bym to sprawdziła, bo jak mam rację, to już wchodzi kłamstwo, a kłamstwo w ziwązku... no cóż.
 
PAI-1 - powoduje zwiększone ryzyko zakrzepowe - dostaniesz acard (niektórzy lekarze zaleca przez cały cykl w dawce 75, a od pozytywnego 150) + heparynę od pozytywnego testu do końca ciąży. MTHFR - przyswajanie m.in. kwasu foliowego - wybieraj formę metylowaną
Od jakiegoś czasu biorę Puerię Uno. Tam są dwa typy kwasu. Czyli będzie okej?
 
Dziękuję za Twoją perspektywę. Owszem, w kilku aspektach życia się różnimy. Mamy inne priorytety (ja bym chciała się zaręczyć, wziąć ślub i mieć dziecko - kolejność dowolna), a dla niego ślub to ‘mi nie zależy, ale jak Tobie zależy to ok’, ciąża to ‘chcę, ale nie powiem kiedy’. I on ma dużą potrzebę wyjść ze znajomymi z pracy - nie znam ich, te wyjścia to podobno tylko i wyłącznie pracowe (głównie męskie) i odkąd tam pracuje to nikt nigdy drugiej połówki nie brał. W gratisie mieliśmy konflikt o kobieca nagość oglądaną dobrowolnie w necie czy coś. Dla mnie będąc w stałym związku, mieszkając z partnerką itp - to trochę zdrada i brak szacunku. Dla niego to normalne, bo nagi biust w filmach to kategoria 13+ więc to nie może być nic złego. Mega dużo siedzi też w telefonie po pracy i w nocy w łóżku. Ale… poza tym jest naprawdę ok
„Ale… poza tym jest naprawdę ok” - zastanów się poważnie nad tym, czy TO wszystko, o czym napisałaś, to mało i czy „poza tym” wystarczy, żebyś była w związku z tym człowiekiem szczęśliwa.
 
reklama
Czy któraś robiła do laparo albo histero szczepienie przeciwko zapaleniu wątroby typu B? Jestem pewna że rodzice mnie szczepili na wszystko jak byłam dzieckiem ale nie mam dostępu do jakiejś książeczki szczepień papierowej, a obdzwoniłam przychodnie i oni takich danych w archiwach nie mają. Szczepiłybyście się drugi raz przez zabiegiem?

Edit: udało mi się dodzwonić do Przychodni rejonowej do której chodziłam jako dziecko i jakimś cudem mają ksero mojej książeczki <3 kryzys zażegnany i nie było pytania :) dziękuję!
Zrób sobie przeciwciała anty HBS.
 
Do góry