reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

To może już zależy od firmy. Moja sama mi wypłaca, nie dostaję z ZUS-u.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Nie od firmy a od umowy. Zawsze odkad pamietam średnia do l4 dłuższego niż 33 dni było wyliczane z 12 mcy wliczajc premie jeśli były odprowadzane składki, chyba ze pracowało się krócej


16ud3e3kpztre1wh.png
 
reklama
Dobrze wiedziec. Dziekuje Wam bardzo! Bo balam sie ze dostane wielkie nic jak mi obetna godziny do zaledwie kilku (podczas gdy w poprzednim roku mialam 1,5 etatu). Jestem teraz spokojniejsza. Nawet jesli beda chcieli zrobic mnie w przysłowiowego ci...la
 
Bo to ZUS wypłaca to chorobowe. Co do trzech miesięcy to jak widać, nie jest to 100%. Wolałabym Ci nic nie doradzać, bo jeszcze namieszam. U mnie jest tak i wiem, że gdybym zaraz przed L4 dostała podwyżkę, to na stawkę chorobowego nie miałaby wpływu.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

ZUS wypłaca po 33 dniach (ja o tak przelew dostaje z firmy a obi rozliczaj się z zusem)...średnia mam wyliczana z ostatnich 12 mcy wliczając wszystkie premie. Od pierwszego dnia mam 100%. Co w ciąży bardziej mi się opłaca, bo premie podnoszą mi znaczne średnia


16ud3e3kpztre1wh.png
 
Cale szczescie z Twoja trojeczka jest dobrze. Ufff mozna pdetchnac. Jakos juz strasznie sie marwtie zebysmy wszystkie wytrwaly
Ale powiem Wam ze mnie tez podbrzusze pobolewa ale skoro mamy tak praktycznie wszystkie to mniej jakos sie martwie
 
c.d. przez pierwsze 33 dni pracodawca wypłaca wynagrodzenie za czas choroby. Po tym okresie jest zasiłek chorobowy który wypłaca ZUS. W tedy płatnik przekazuje zwolnienie chorobowe do ZUS . Przy pierwszym przekazanym zwolnieniu wypełnia druk Z-3 w którym przekazuje informacje o wynagrodzeniu z 12 miesięcy poprzedzających pierwsze zwolnienie. Jeśli firma zatrudnia ponad 20 pracowników to ona wypłaca zasiłek chorobowy - ale pomniejsza o tą kwotę należne wpłaty do ZUS. Jeśli krócej niż trzy miesiące wcześniej było jakieś zwolnienie chorobowe to podstawa do chorobowego jest taka jak przy poprzednim chorobowym.
 
Dziekuje bardzo. A czy to sie tyczy nawet l4 wystawionego na powiedzmy tydz czy dwa? Czy to od razu musi byc wystawione na wiecej nic 33 dni. Wybaczcie glupie moze pytania ale nie znam sie na tym, a wiem ze moj pracodawca moze byc nie do konca uczciwy
 
reklama
Wiem ale nie mam go w Holandii [emoji12] a bez sensu sprowadzac z Polski.
Femibion 1 kupilam jak jeszcze bylam w Polsce i opakowania czekaly sobie na 2 kreski :)
Teraz kupilam juz w Holandii kolejne witaminy.


<< Dwa serca pod sercem [emoji173]️[emoji173]️ >>
Mozemy ci przeslac :p
 
Do góry