reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Cieszę się, że baby jogger się sprawdza :) Co do fotelików my mamy Britax Romer 9-25. Jest super! Na isofixy właśnie. Tylko muszę przyznać, że jest bardzo duży z tą swoją bazą i córka potrafi w fotel kierowcy kopać... Joie mi się bardzo podobają chyba wszystkie :D
 
reklama
No właśnie u nas musiałbym bez bazy przede wszystkim, a po drugie taki, żeby na tylne siedzenia weszły trzy foteliki, czyli nie mógł być zbyt szeroki. Tzn oba nie mogły być za szerokie :p No tak baby jogger rewelacja. Przynajmniej jak dla nas. Lekki, rewelacyjnie się składa i bardzo zwrotny, No i najważniejsze idzie po każdej powierzchni. :) ja britaxa chce dla młodej, ale to za około rok pewnie zanim wyrośnie z nosidełka :p dla mnie tez ważne były te boki chronione.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
my wózek mamy x-lander. Myślę, że się sprawdzi w mieście i na wsi u rodziców :) na odbieranie syna ze szkoły od kwietnia planuje chustę, będzie mi łatwiej. Wyjdzie w praniu :)

Z ubrankami u nas też sporo się uzbierało ale prać nie muszę za często. Dostałam od koleżanek bardzo dużo rzeczy i nie kupowałam ubranek :)

dziś bardzo udana noc 2 pobudki, i zdecydowanie więcej mały śpi w łóżeczku. Nikodema tego nie nauczyłam i w ciągu dnia bywał problem także teraz bez przymusu ale uczymy spać na swoim.
 
Spanie w swoim łóżeczku jest zbawienne dla rodziców :D
O x-landerach słyszałam mnóstwo dobrych opinii! U nas musi być podwójny wózek. Nie wyobrażam sobie z maluszkiem w wózku biegać za córką :)
Ubranka też mamy w sumie praktycznie wszystkie od koleżanek, po ich dzieciach. I też nam się tego uzbierało! Ale będzie mniej prania, tak jak mówisz @Kaśka 1983 :)
 
Dziś była położna na 2 wizycie. Miłosz waży 3470 czyli przybiera ładnie po wyjściu ze szpitala było 3200. Śpi coraz lepiej :) nie znosi przewijania ... typ ciepłolubny.

generalnie jest spokojnie, ja już też się zagoiłam. Wszystko jakoś się układa. Oby do wiosny !
 
@Kaśka 1983 rewelacja! Ładnie przybiera :) A lubi kąpiele? Super, że już się zagoiłaś. Szybko :) A wiosna już niedługo :) Teraz trochę mrozu, ale zanim się obejrzymy, będzie już cieplutko :)
 
Może niektóre z was pamiętają mnie z początku ciąży. Miałam termin na 3 luty ale ciąża okazała sie pusta.
Zaszłam w następna dość szybko ale i tak zakończyła się w lutym. Ermin mialam na 30 kwiecień.
Gratuluje już urodzonym i trzymam kciuki za kolejne :)

 
Może niektóre z was pamiętają mnie z początku ciąży. Miałam termin na 3 luty ale ciąża okazała sie pusta.
Zaszłam w następna dość szybko ale i tak zakończyła się w lutym. Ermin mialam na 30 kwiecień.
Gratuluje już urodzonym i trzymam kciuki za kolejne :)

A co sie stalo? pamietam cie z kwietniowek
 
Kobietki bardzo Was przepraszam, że tak się wtrącam w Waszą rozmowę... Ale może któraś z Was mi pomoże/doradzi. Mam termin na 4 marca. Mam cukrzycę ciążową. Dwa razy w tygodniu, od momentu ukończenia 35 tygodnia, ciąży jeżdżę na zapis Ktg. Podczas ostatniej wizyty u ginekologa, lekarz wykonał usg, zbadał przepływy i jest ok. Dzidzia waży 3400 (początek 39 tygodnia) więc makrosomia została wykluczona. Potem powiedział, że mnie zbada na fotelu, sprawdzi jak się ma szyjka itd. Zgodziłam się. Cholera dziewczyny myślałam że się wścieknę, ból niesamowity, jak już leżalam rozklekotana lekarz stwierdził, że trochę tam porusza, coś tam oklei żeby nakłonić organizm do wcześniejszego porodu. Tak teraz wiem, że zrobił mi masaż szyjki macicy bez mojej zgody. Dodatkowo wszędzie jest napisane, że taki masaż można wykonać jeśli szyjka jest rozwarta przynajmniej na 1 cm. Tymczasem ja nie miałam żadnego rozwarcia dopiero po tym zabiegu lekarz stwierdził, że teraz jest 1 cm. Po tym wszystkim źle się czułam, cały wieczór twardniał mi brzuch i zaczęłam plamic ale ginekolog mówił, że tak będzie. Dzisiaj jest dwa dni po i nic kompletnie się nie dzieje. Wygląda na to, że ze względu na cukrzycę lekarz chce za wszelką cenę wywołać poród. Jak powiedział z cukrzycą ciąże kończy się ok 39 tygodnia. Jeśli nie urodzę to w sobotę czeka mnie powtórka z rozrywki czyli kolejne '' badanie ginekologiczne '' Co ja mam robić?
 
reklama
U nas u wszystkich dziewczynek spania tylko w łóżeczku. Choćbym miała wstawać co 15 minut to nie ma opcji łóżka rodziców...

@Kaska jak się miewacie?

@Moniorek jak się czujesz?

@mysiaka92 bardzo mi przykro z powodu wcześniejszej ciąży. Ale mam kochana nadzieje, ze ta zakończona wcześniej ciąża zakończyła się dobrze mimo tak szybkiego czasu?

@Milinda niestety, ale taka prawda, ze z cukrzyca dobrze teoche wcześniej zakończyć ciąże. A co do masażu to się ciesz, chwila nieprzyjemna, ale pobudza szyjkę. I wcale nie musi być robiony jak jest 1 cm rozwarcia. To jest po to, żeby porod się zaczął ;) ciesz się, ze lekarz się interesuje i nie olał sprawy na zasadzie „będzie co będzie”

U nas problem z mlekiem niestety:( dzisiaj po rozmowie z dietetykiem ustalone, ze młoda ma mleko zmienione na produkt mlekozastepczy na receptę... wiec póki co teoche płaczu, wymiotów i bywa niespokojna. W ciągu 24 h powinni się wyklarować bardziej.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
Do góry