reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Ojj nie zgodzę się, ostatnio właśnie coraz częściej są kontrole. W moim otoczeniu znam 3 osoby, które miały kontrole. Niby sprawdzają, czy ktoś sobie np nie dorabia. Ja mam L4 chodzące, ale np taki wyjazd hmm... trochę bym się bała, chyba, że między jednym L4 a drugim (masz 7 dni na doniesienie zwolnienia, w tym czasie wyjazd i siódmego dnia zanosisz)

Też o tym myślałam jest tylko jeden problem ze lekarz może wysłać je wcześniej niż ty doniesiesz i już jest klapa! Chyba że masz lakarza z którym się dogadasz że wyśle za parę dni
 
reklama
Jak widać kontrole są rzeczywiście losowe. Przykład pierwsza ciąża 2008 poród. Zasiłek nie mały (dużo powyżej średniej krajowej)- zero kontroli- po porodzie, po macierzyńskim- l4 ortopedyczne- bolący kręgosłup ( kontrol po 30 dniach- zlecenie pracodawcy). Na pewno os na działalności są kontrolowane jako pierwsze w kolejności. Tak czy inaczej zastanawiam się czy miejsce zamieszkania nie ma także wpływu


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
W artykule mowa o podaniu miejsca pobytu. Chyba muszę się kopnąć do ZUS i zapytać o to. Przykładowo - Gwiazdkę mam spędzić sama? Czy jak mąż służbowo (nie wchodzi w jego wypadku w gre branie mnie ze soba) na miesiąc to samą wtedy być? Eh. Lepiej wtedy do rodziny.

Kłopotliwe to "wiązanie" :(
 
Jak widać kontrole są rzeczywiście losowe. Przykład pierwsza ciąża 2008 poród. Zasiłek nie mały (dużo powyżej średniej krajowej)- zero kontroli- po porodzie, po macierzyńskim- l4 ortopedyczne- bolący kręgosłup ( kontrol po 30 dniach- zlecenie pracodawcy). Na pewno os na działalności są kontrolowane jako pierwsze w kolejności. Tak czy inaczej zastanawiam się czy miejsce zamieszkania nie ma także wpływu


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Kontrole bardzo wzmogly się odkąd jest 500+ :)
 
Najprościej i dla nas najspokojniej byłby wyjazd po prostu na urlopie, a nie na zwolnieniu.
Myślę, że te 5 dni urlopu nikt nie zbiednieje, a ile człowiek spokojniejszy na wyjeździe

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
W artykule mowa o podaniu miejsca pobytu. Chyba muszę się kopnąć do ZUS i zapytać o to. Przykładowo - Gwiazdkę mam spędzić sama? Czy jak mąż służbowo (nie wchodzi w jego wypadku w gre branie mnie ze soba) na miesiąc to samą wtedy być? Eh. Lepiej wtedy do rodziny.

Kłopotliwe to "wiązanie" :(

W święta nie kontroluja :) adres możesz zmienić ale na cały okres l4(podajesz gdzie przebywasz). Słyszałam że można do zusu zgłosić miejsce jeśli zmieniasz nawet na kilka dni ale u mnie w zus tego nie potwierdzili jak zapytałam czy mogę jechać na tydzień do mamy to usłyszałam że jak przyjdzie kontrola to będę się tłumaczyła bo adres w którym przebywam musi być na cały okres zwolnienia
 
reklama
@Joanka1 ja od miesiaca nie moge na raz umyc naczyc bo mi slabo sie robi, brakuje tlenu i serce wali. To samo mam jak stoje w miejscu i mowie. 3-4 zdania a mi juz slabo.
Ale jak chodze i mowie to jest okej. Zle po prostu znosze stanie.

@redline witaj :)
Hmm ja juz mialam sporo...eee...niech policze. 7tc, 8tc, 10tc, 12tc, 14tc.
To chyba 5 juz mialam jesli dobrze pamietam.




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry