reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Jak czytam Wasze dolegliwości to albo myśle, że jestem szczęściara, albo, że coś jest nie tak. Mdłości mam bardzo delikatne i to nie codziennie, piersi są nabrzmiałe ale nie bolą. No i zapachy- niektórych jak np gotującej się wołowiny nie jestem w stanie „wąchać”- od razu mi niedobrze. Ogółem jadalnym cały czas owoce, od mięsa mnie odrzuciło. Poza tym energii mam dużo, trochę senna jestem w ciągu dnia ale power jest. W sobotę miałam w domu 25 osób na swoich urodzinach i wszystko ogarnęłam z mężem więc nie jest zle 😁
 
reklama
Ja pisałam :) i napisałam, że na mnie działaly na jakiś czas (pół godzinki max do godziny) niestety jest limit chyba 3-4 na dobę więc ratowałam się coca cola zero i woda mocno gazowana. Wymiotowałam do niemal 25tygodnia ciąży. Gumy nazywają się Pregna Vomi
a to przepraszam, nie zauważyłam odpowiedzi 🙈 tyle tu się wiadomości przewija, ze łatwo coś przeoczyć 😅
 
Chociaż mu mówię że ostatnia miesiączka była 5 maja No to znowu bez przesady to jest ósmy tydzień więc masakra



Masakra uwierzycie że dał mi skierowanie na beta HCG nawet mnie nie zbadał i kazał przyjść w środę cały NFZ

Co za lekarz poszukaj innego też miałam przeboje w pierwszej ciąży.

Przesiaduje tez troszkę na styczniowych mamuskach (termin z om 31 stycz z usg 2.02) i tam dziewczyny tez założyły wątek prywatny z tym ze tam ich było ze 4 razy wiecej niż nas . Dużo dziewczyn się zgłosiło ze jest chętnych na priv a teraz je usuwają bo się kompletnie nie udzielają . Nas jest naprawdę malutko udzielających się osób . Może warto jeszcze poczekać , może ktoś jeszcze dojdzie .



Jest też trochę takich osób jak ja, które jeszcze nie widziały zarodka/serduszka, więc ja też bym jeszcze poczekała z tym prywatnym

Ja też bym wolała jeszcze zaczekać z wątkiem zamkniętym, bo ja np też jeszcze u lekarza nie byłam, a jeszcze pewnie trochę osób dołączy.

Dziewczyny ja mam w środę wizytę będzie to już 10tc i już sram pod siebie . Niewiem ale od wczoraj mam już takie nerwy i myśli czy wszystko będzie ok , czy dzidziusiowi dalej serduszko będzie biło [emoji53]. Nie miałam podglądu już 3 tygodnie i tak bardzo się boje [emoji3064]
Spokojnie będzie dobrze. Ja jeszcze wogóle wizyty nie miałam
 
Dziewczyny a co pijecie w ciągu dnia ? Ja do tej pory piłam herbatki owocowe, ziołowe, herbatę zielona i białą i wodę. Naczytałam się że owocowych które zawierają hibiskus nie powinno się pić w ciąży, tak samo herbata i zielona nie jest zalecana. U rodziców aktualnie kwitnie lipa i chciałam zrobić herbatkę z miodem ale też nie zaleca w ciąży.
Przerzuciłam się na herbatę miętową z cytryną, pije wodę z cytryną, ale to trochę monotonne.
 
Jak czytam Wasze dolegliwości to albo myśle, że jestem szczęściara, albo, że coś jest nie tak. Mdłości mam bardzo delikatne i to nie codziennie, piersi są nabrzmiałe ale nie bolą. No i zapachy- niektórych jak np gotującej się wołowiny nie jestem w stanie „wąchać”- od razu mi niedobrze. Ogółem jadalnym cały czas owoce, od mięsa mnie odrzuciło. Poza tym energii mam dużo, trochę senna jestem w ciągu dnia ale power jest. W sobotę miałam w domu 25 osób na swoich urodzinach i wszystko ogarnęłam z mężem więc nie jest zle 😁
Miałam się pochwalic że mi nic nie dolega a tu dziś rano sok mi nie spasował...
Dziewczyny a co pijecie w ciągu dnia ? Ja do tej pory piłam herbatki owocowe, ziołowe, herbatę zielona i białą i wodę. Naczytałam się że owocowych które zawierają hibiskus nie powinno się pić w ciąży, tak samo herbata i zielona nie jest zalecana. U rodziców aktualnie kwitnie lipa i chciałam zrobić herbatkę z miodem ale też nie zaleca w ciąży.
Przerzuciłam się na herbatę miętową z cytryną, pije wodę z cytryną, ale to trochę monotonne.
Ja piję kompot z truskawek albo jabłek. Soki świeżo wyciśnięte no i wodę
 
Ale naskrobałyście dzisiaj 😁 ja mam ciężka nic za sobą, maluch ma sie gorzej niestety biegunka się nasiliła dobrego prawię 40 stopni gorączki, ratowałam go w nocy ziemnymi okładami Bonnie mogłam zbić gorączki w pewnym momencie spanikowałam ale trzeba było wrócić na właściwe tory i mieć łeb na karku, podałam mu rano połowę porcji smecty ale nadal biegunka nie odpuszcza. Całe szczęście że pije chętnie to nie jest odwodniony . Oczywiście byłam z nim rano u lekarza to lekarka na totalnym luzie, zalecenia typu jałowa dieta i picie wody zbijanie gorączki i probiotyki to akurat ja wiem 🙄
Spaliśmy może 2h w nocy , strasznie się martwiłam i martwię nadal..

A jak już jesteśmy w temacie obiadowym to u mnie dzisiaj makaron z kurczakiem , cukinią i szpinakiem w sosie śmietanowym i rosół z niedzieli 🤭

Jeśli chodzi o podejście lekarzy to niestety niektórzy mają znieczulicę totalna , przeżyłam to n własnej skórze kiedy to okazało się że mam właśnie zaśniadowa ciążę, miałam wtedy 20 lat nie słyszałam o takich rzeczach nawet nie wiedziałam że tak może się stać. Lekarz robił USG i popatrzył na mnie mówiac z tego nic nie będzie, ciąża martwa ,trzeba usunąć. I to by było na Tyle...do dzisiaj mam traumę i przed każdą wizyta niestety w poprzednich ciążach.. które rozwijały się wporządku to i tak przed każdą wizyta dostawałam palpitacji serca ,nawet na późniejszym etapie ciąży 🙄
Dlatego teraz byłam gdzie indziej, u cudownej pani doktór którą też ma podejrzenie pustego jaja niestety ale nie przekreśliła mnie z góry , po prostu powiedziała żebym się nie stresowała może późno fasolka kiełkuje i na następnej wizycie ja zobaczymy wraz z serduchem ♥️ kazała powtórzyć bthcg ale doszłam do wniosku że nie robię , będzie to dla mnie dodatkowy stres, więc po prostu na spokojnie czekam do piątku 🤗
 
Witam serdecznie. Chętnie dołączę do lutowych mamuś. Z racji tego, że wszyscy czekają na zdj. USG ( włącznie ze mną 😉) to najpierw wstawię (skoro oglądam innych to czekałam do drugiej wizyty dzisiaj i że narazie wszystko OK to mogę się powoli cieszyć i „ujawnić” 😁) i w kolejnych wiadomościach będę pisała coś więcej o sobie. A najwięcej będę pisać nad ranem bo od zawsze jestem rannym ptaszkiem a tu wtedy cisza… mam okropny problem z koncentracją, więc jeśli coś niezrozumiale napiszę to proszę dopytywać o co mi chodziło. Przed ciążą tego nie miałam. Nie mogę się przyzwyczaić…. Mój termin z 1. USG to 9 luty, z dzisiejszego po 2 tygodniach 8 luty.
B26A83DA-6FD3-4826-9B6E-9BE3BAFC4412.jpeg
EDDFBC94-882C-4DBB-BBB7-9F013BEB6FEA.jpeg
 
Dziewczyny a co pijecie w ciągu dnia ? Ja do tej pory piłam herbatki owocowe, ziołowe, herbatę zielona i białą i wodę. Naczytałam się że owocowych które zawierają hibiskus nie powinno się pić w ciąży, tak samo herbata i zielona nie jest zalecana. U rodziców aktualnie kwitnie lipa i chciałam zrobić herbatkę z miodem ale też nie zaleca w ciąży.
Przerzuciłam się na herbatę miętową z cytryną, pije wodę z cytryną, ale to trochę monotonne.
Wodę wodę i jeszcze raz wodę 💪. Czasem z cytrynka i mięta , czasem rozcieńczam z sokiem żurawinowym . Herbaty i kawy wogole nie pije . I cAsem jak konkretnie zemdli to colę 🤣
 
reklama
Witam serdecznie. Chętnie dołączę do lutowych mamuś. Z racji tego, że wszyscy czekają na zdj. USG ( włącznie ze mną 😉) to najpierw wstawię (skoro oglądam innych to czekałam do drugiej wizyty dzisiaj i że narazie wszystko OK to mogę się powoli cieszyć i „ujawnić” 😁) i w kolejnych wiadomościach będę pisała coś więcej o sobie. A najwięcej będę pisać nad ranem bo od zawsze jestem rannym ptaszkiem a tu wtedy cisza… mam okropny problem z koncentracją, więc jeśli coś niezrozumiale napiszę to proszę dopytywać o co mi chodziło. Przed ciążą tego nie miałam. Nie mogę się przyzwyczaić…. Mój termin z 1. USG to 9 luty, z dzisiejszego po 2 tygodniach 8 luty.Zobacz załącznik 1288292Zobacz załącznik 1288293
O jakie już duże bobo 😍😍😍 super ze wszystko ok 💪 uwielbiamy takie zdjęcia 😎
 
Do góry