reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Czy ktoś może się orientuje co dokładnie potrzebuje do bezpłatnych badań prenatalnych? Skończyłam 35 lat. Mój lekarz się chyba nie połapał bo powiedział, że będę musiała płacić i zwątpiłam. Kazał się zapisać. Zadzwoniłam, zapisałam się. Wtedy mąż znalazł w necie, że jednak powyżej 35 lat bezpłatne. Zadzwoniłam jeszcze raz i pytam, co potrzebuję do bezpłatnych. Ona najpierw, że skierowanie od lekarza prowadzącego, zaczęłam dopytywać, to wtedy że zaświadczenie, że skończyłam 35 lat. Ale było słychać, że chce szybko skończyć rozmowę i nie chciała dokładnie wytłumaczyć. Ale tak Was czytam i skierowanie wychodzi że to standard, a zaświadczenie to dodatek? Bo mam takiego lekarza co trzeba mu mówić co się chce bo sam od siebie nic nie podpowie… W pon. za tydzień mam wizytę a 30 lipca prenatalne. Ile Wy płacicie za te badania? Bo mi powiedzieli 500zł z groszami usg+papa
Ja dostałam skierowanie o zaswiadczeniu nic nie wiem. Ja nie mam jeszcze nawet 30. Ale mój lekarz daje skierowania na bezpłatne badania prenatalne 😊 może poproś go o to to wystawi. Chyba u mnie koszt jest ok 350zl
 
reklama
Lusiu cudownie! 🎉🎉🎉
Ale duża Dzidzia 😍 To już nie taka "fasolka" a całkiem zacny miś Haribo! 💖💖💖💖 Wspaniale 😀 Ja też uwielbiam oglądać Wasze usg 😁 To takie niesamowite.
 
DiamentAW rzeczywiście jakość nie powala 😐 Pewnie odczuwasz niedosyt. Dzidziak w rzeczywistości na pewno imponująco się zmienił od ostatniego badania! Dobrze że niedługo bedziesz miała NORMALNE usg - dopieeero Cię zaskoczy 😀
 
Ja dostałam skierowanie o zaswiadczeniu nic nie wiem. Ja nie mam jeszcze nawet 30. Ale mój lekarz daje skierowania na bezpłatne badania prenatalne 😊 może poproś go o to to wystawi. Chyba u mnie koszt jest ok 350zl
A masz jakieś wskazania do bezpłatnych w skierowaniu zaznaczone? Czy sam wymyśla powód? Bo może oprócz skończonych 35 lat coś jeszcze by dopisał chce mieć prwność że na pewno nie zapłacę. A ten lekarz chodzisz prywatnie czy na NFZ ?
 
DiamentAW rzeczywiście jakość nie powala 😐 Pewnie odczuwasz niedosyt. Dzidziak w rzeczywistości na pewno imponująco się zmienił od ostatniego badania! Dobrze że niedługo bedziesz miała NORMALNE usg - dopieeero Cię zaskoczy 😀
Jak najbardziej niedosyt… Byle do pon. 😁 i może ktoś jeszcze będzie miał ochotę wstawić zdj , super się ogląda zmianę od kropeczki do małego człowieczka 😊
 
Ja miałam do tej pory 2 USG na przestrzeni 2 tygodni - pierwsze prywatnie i było super widać pęcherzyk i zarodek obok, do tego dodatkowy ekran przede mną, żebym wszystko widziała. Drugie USG 8+6 w Luxmed, nie dość, że okropna baba, to jeszcze nie miałam nawet jak spojrzeć na ekran, trwało to chwilę i dostałam tylko wydruki - zdjęcia jak dla mnie przypomniały chomika, żadnych kształtów dziecka. Straszna jakość. Teraz na prenatalne też pójdę prywatnie, bo aż mi szkoda tamtej wizyty, Luxmed chyba nadaje się głównie do robienia badań z pakietu
 

Załączniki

  • IMG_20210706_163527.jpg
    IMG_20210706_163527.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 57
  • IMG_20210623_202022.jpg
    IMG_20210623_202022.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 46
Ja miałam do tej pory 2 USG na przestrzeni 2 tygodni - pierwsze prywatnie i było super widać pęcherzyk i zarodek obok, do tego dodatkowy ekran przede mną, żebym wszystko widziała. Drugie USG 8+6 w Luxmed, nie dość, że okropna baba, to jeszcze nie miałam nawet jak spojrzeć na ekran, trwało to chwilę i dostałam tylko wydruki - zdjęcia jak dla mnie przypomniały chomika, żadnych kształtów dziecka. Straszna jakość. Teraz na prenatalne też pójdę prywatnie, bo aż mi szkoda tamtej wizyty, Luxmed chyba nadaje się głównie do robienia badań z pakietu
Myślałam, że to się nie zdarza w tych czasach. Chyba że na fundusz. A jednak. Wiem co czujesz po tamtej wizycie.
 
Ja chodzę właśnie równolegle - prywatnie prowadzę ciąże, a badania robię w Luxmed w Warszawie. Ostatnio ginekolożka z Luxmedu zapytał mnie czy chcę żeby wystawiła mi już skierowanie do programu badań prenatalnych. Poprosiłam i dostałam skierowanie na papierze, nie mam go w systemie. Z tego co pamiętam to mówiła, że Luxmed ma z jakąś kliniką podpisaną umowę o współpracę w kwestii tych badań. Mam właśnie napisane na skierowaniu: TEST PAPPA + USG ciąży w 11 - 13 tygodniu ciąży + 6 dni. :) Jeszcze się nie umawiałam, ale może spróbuj ich poprosić o skierowanie.
A co takie skierowanie daje? Bo nie skończyłam jeszcze 35 r.ż. Więc tak czy siak muszę to robić prywatnie i odplatnie. Za tydzień mam jeszcze standardowa wizytę kontrolna a będzie 10+1 to dopytam jak to wygląda. Na pierwszej wizycie wpisał mi pappe lub nifty w zaleceniach i nic wiecej.
 
Ja miałam do tej pory 2 USG na przestrzeni 2 tygodni - pierwsze prywatnie i było super widać pęcherzyk i zarodek obok, do tego dodatkowy ekran przede mną, żebym wszystko widziała. Drugie USG 8+6 w Luxmed, nie dość, że okropna baba, to jeszcze nie miałam nawet jak spojrzeć na ekran, trwało to chwilę i dostałam tylko wydruki - zdjęcia jak dla mnie przypomniały chomika, żadnych kształtów dziecka. Straszna jakość. Teraz na prenatalne też pójdę prywatnie, bo aż mi szkoda tamtej wizyty, Luxmed chyba nadaje się głównie do robienia badań z pakietu
dokładnie Cię rozumiem, też mam pakiet w luxmedzie i robię tam tylko i wyłącznie badania z krwi... Do ginekologa chodzę prywatnie bo to co się dzieje z ginekologia w luxmedzie to śmiech na sali.
 
reklama
A masz jakieś wskazania do bezpłatnych w skierowaniu zaznaczone? Czy sam wymyśla powód? Bo może oprócz skończonych 35 lat coś jeszcze by dopisał chce mieć prwność że na pewno nie zapłacę. A ten lekarz chodzisz prywatnie czy na NFZ ?
Mój lekarz tez dał skierowanie do gyncentrum, natomiast nie zostało uwzględnione, bo nie mam odpowiedniego wieku ani nie ma dokumentacji potwierdzającej problemy z dzidziusiem i musze normalnie zapłacić 😊
 
Do góry