reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Cześć, cieszę się że Was znalazłam.
Dziś właśnie mija 10 tydzień i jest wszysko w porządku .
Ale... Nie umiem się tym cieszyć. Tak strasznie się boję przed każdą wizyta .
Starania były przez 8 lat, raz ciąża z pustym jajem. Od tamtej pory wiele lat leczenia ... bez sukcesów.
Od ponad roku podjęłam decyzję że już rezygnuje .
No i stało się, do tej pory ciężko mi uwierzyć że jestem w ciąży.
Jestem przed 40 stką. Mam 12 letnie dziecko.
Za dwa tygodnie prenatalne. Też się cholernie boję. Też tak macie ? Że przeważa smutek niż radość?
Ja jestem po 40 i też się boję prenatalnych, tym bardziej że ostatnia wizytę miałam 28 czerwca...
 
reklama
Dzień dobry wszystkim 😁
Choć u mnie na południu niekoniecznie dobry dla wszystkich, w nocy po ulewie i burzach wiele potoków wylało i np Zakopianka w 3 miejscach nieprzejezdna na trasie Myślenice- Kraków, u nas na szczęście bezpiecznie i bez strat. Ja też czuję się dziś strasznie wzdęta. Byliśmy wczoraj na imieninach u bratowej, powiedzieliśmy w końcu najbliższej rodzinie o ciąży, nawet szwagierka stwierdziła, że ona już miesiąc temu mówiła do swojego męża, że ja jestem w ciąży napewno bo taka blada jestem, nie pije alkoholu (przed ciążą i tak nie piłam prawie nic, tylko na jakichś imprezach lekkie drinki) 🤣 a mnie nie wymiotuje ani nic, problem miałam tylko jak byliśmy gdzieś na grillu bo jak czuje zapach mięsa, albo co gorsza jego smak to mam wszystko w gardle 🤣
Dziewczyny mam pytanie co do badań z krwi przed badaniem prenatalnym-
PAPP-A i wolne beta HCG. Ile przed usg (czy może w jego dniu) trzeba pobrać krew? Moja ginekolog mówiła, że tydzień przed. Aczkolwiek zapomniałam na smierć o tym w piątek (mam trochę problem z pamięcią w ciąży 😂 ), pojechałam wczoraj do diagnostyki gdzie zawsze robię badania, ale tam tych badań nie robią. A w miejscu gdzie będę robić prenatalne nie pracują w soboty, więc muszę rano dzwonić i się dowiadywać. Do tych badań nie muszę być na czczo prawda?
 
Dzień dobry wszystkim 😁
Choć u mnie na południu niekoniecznie dobry dla wszystkich, w nocy po ulewie i burzach wiele potoków wylało i np Zakopianka w 3 miejscach nieprzejezdna na trasie Myślenice- Kraków, u nas na szczęście bezpiecznie i bez strat. Ja też czuję się dziś strasznie wzdęta. Byliśmy wczoraj na imieninach u bratowej, powiedzieliśmy w końcu najbliższej rodzinie o ciąży, nawet szwagierka stwierdziła, że ona już miesiąc temu mówiła do swojego męża, że ja jestem w ciąży napewno bo taka blada jestem, nie pije alkoholu (przed ciążą i tak nie piłam prawie nic, tylko na jakichś imprezach lekkie drinki) 🤣 a mnie nie wymiotuje ani nic, problem miałam tylko jak byliśmy gdzieś na grillu bo jak czuje zapach mięsa, albo co gorsza jego smak to mam wszystko w gardle 🤣
Dziewczyny mam pytanie co do badań z krwi przed badaniem prenatalnym-
PAPP-A i wolne beta HCG. Ile przed usg (czy może w jego dniu) trzeba pobrać krew? Moja ginekolog mówiła, że tydzień przed. Aczkolwiek zapomniałam na smierć o tym w piątek (mam trochę problem z pamięcią w ciąży 😂 ), pojechałam wczoraj do diagnostyki gdzie zawsze robię badania, ale tam tych badań nie robią. A w miejscu gdzie będę robić prenatalne nie pracują w soboty, więc muszę rano dzwonić i się dowiadywać. Do tych badań nie muszę być na czczo prawda?
można w tym samym dniu ale nie trzeba i nie trzeba być na czczo.
 
A my kiedyś pisałyśmy tu o głupich snach... Wizyta prenatalna we wtorek a dziś w nocy śniła mi się właśnie ta wizyta, doktor zrobił usg powiedział że wynik nieprawidłowy, nawet wymienił jakąś nazwę konkretną... A potem kazał ze sobą jechać na test pcr... Niech już będzie ten wtorek bo jeszcze trochę a oszaleje.
 
Mi lekarz przekazał abym oddała krew w poniedziałek, żeby na czwartek na badanie USG miał już wyniki i wtedy będą już pełne obliczenia. Możesz oddać krew później, USG będziesz miała normalnie w terminie.
 
Dzień dobry wszystkim 😁
Choć u mnie na południu niekoniecznie dobry dla wszystkich, w nocy po ulewie i burzach wiele potoków wylało i np Zakopianka w 3 miejscach nieprzejezdna na trasie Myślenice- Kraków, u nas na szczęście bezpiecznie i bez strat. Ja też czuję się dziś strasznie wzdęta. Byliśmy wczoraj na imieninach u bratowej, powiedzieliśmy w końcu najbliższej rodzinie o ciąży, nawet szwagierka stwierdziła, że ona już miesiąc temu mówiła do swojego męża, że ja jestem w ciąży napewno bo taka blada jestem, nie pije alkoholu (przed ciążą i tak nie piłam prawie nic, tylko na jakichś imprezach lekkie drinki) 🤣 a mnie nie wymiotuje ani nic, problem miałam tylko jak byliśmy gdzieś na grillu bo jak czuje zapach mięsa, albo co gorsza jego smak to mam wszystko w gardle 🤣
Dziewczyny mam pytanie co do badań z krwi przed badaniem prenatalnym-
PAPP-A i wolne beta HCG. Ile przed usg (czy może w jego dniu) trzeba pobrać krew? Moja ginekolog mówiła, że tydzień przed. Aczkolwiek zapomniałam na smierć o tym w piątek (mam trochę problem z pamięcią w ciąży 😂 ), pojechałam wczoraj do diagnostyki gdzie zawsze robię badania, ale tam tych badań nie robią. A w miejscu gdzie będę robić prenatalne nie pracują w soboty, więc muszę rano dzwonić i się dowiadywać. Do tych badań nie muszę być na czczo prawda?
Nie musisz byc na czczo. Może dlatego tydzień wcześniej żebyś już miała pelny obraz badań prenatalnych. Ja mam w tym samym dniu co USG. Później mi na maila wysyłają poprawione statystyki po wynikach krwi 😊
 
Cześć, cieszę się że Was znalazłam.
Dziś właśnie mija 10 tydzień i jest wszysko w porządku .
Ale... Nie umiem się tym cieszyć. Tak strasznie się boję przed każdą wizyta .
Starania były przez 8 lat, raz ciąża z pustym jajem. Od tamtej pory wiele lat leczenia ... bez sukcesów.i7-1165G7 16GB
Od ponad roku podjęłam decyzję że już rezygnuje .
No i stało się, do tej pory ciężko mi uwierzyć że jestem w ciąży.
Jestem przed 40 stką. Mam 12 letnie dziecko.
Za dwa tygodnie prenatalne. Też się cholernie boję. Też tak macie ? Że przeważa smutek niż radość?
Ja mam 38 jak urodzę 39 jestem w drugiej ciąży ale też nie najlepsze nastroje. Trzeba przez to przejść.
 
Tam gdzie ja robię prenatalne czyli w Toruniu to babka mówiła że 3 dni przed oddać krew i po 3 dniach usg
 
reklama
Ja jestem po 40 i też się boję prenatalnych, tym bardziej że ostatnia wizytę miałam 28 czerwca...
Ooo jak Cię rozumiem . Ja po dwóch tygodniach spanikowalam i poleciałam do pierwszego lepszego gineokoga aby tylko pokazał mi ekran z USG . I chwila była szczęścia A później znowu .... dół. Trzymam kciuki. Ja na prenatalne idę na początku sierpnia .
 
Do góry