reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

reklama
Oto ślady po użądleniu na ręku
 

Załączniki

  • 9DC2CDE8-6409-47F4-A5D3-F14AFDFA83BE.jpeg
    9DC2CDE8-6409-47F4-A5D3-F14AFDFA83BE.jpeg
    961,3 KB · Wyświetleń: 41
Kurcze, ja też mam czasami żółte, śluzowe upławy, ale to zależy od dnia... Raz są przezroczyste, raz mleczne. Też czekam właśnie na wynik cytologii. 😱
a bierzecie jakieś leki dopochwowo? Bo ja biorę utrogestan na noc a w wytycznych do cytologii jest zaprzestanie brać jakichkolwiek leków dopochwowo na max. 4 dni przed cytologia.. Jakoś sobie tego nie wyobrażam żeby przez 4 dni nie brać progesteronu a cytologię mam niedługo
 
a bierzecie jakieś leki dopochwowo? Bo ja biorę utrogestan na noc a w wytycznych do cytologii jest zaprzestanie brać jakichkolwiek leków dopochwowo na max. 4 dni przed cytologia.. Jakoś sobie tego nie wyobrażam żeby przez 4 dni nie brać progesteronu a cytologię mam niedługo
Dopochwowo nie. Ja biorę duphaston
 
Ja mogłam brać, mialam cytologie płynna tylko w dniu badania nie brałam Luteiny
a bierzecie jakieś leki dopochwowo? Bo ja biorę utrogestan na noc a w wytycznych do cytologii jest zaprzestanie brać jakichkolwiek leków dopochwowo na max. 4 dni przed cytologia.. Jakoś sobie tego nie wyobrażam żeby przez 4 dni nie brać progesteronu a cytologię mam niedłbrac, misl
 
Niestety sypialnie i pokój córki mamy na poddaszu więc jest tragedia wieczorem. Ty chyba masz nie skończony zapas energii 😊
A robiłaś badania krwi? A przynajmniej pijesz dużo?
Ciąża niestety odbiera mi Duzo tej Energii choc wiem ze to i tak niebo a. Ziemia w stosunku do calodniowych mdłości i jestem w stanie duzo Zrobić a szczególnie rano gdzie mam tej energii najwiecej bo później a szczególnie pozNym popoludniem Czy w pracy juz jak flaki z olejem sie czuje🤣Jak nie zmeczona to Cos doskwiera.
W tym czasie powinnam soe juz wylegiwac haha
Ale Rano ja zajmuje sie dziecmi gdzie praca poznoej Wiec musze wytrwać

Dzis sie Wylezalam na kocyku w cieniu. Jak Przyjemnie!!

Od piatku Czuje sie znosnie i malo Co pobolewa :)

Zapomniałam że mamy na grupie cukiernika i kucharkę 😂 jak masz gdzieś przepis na ten sernik z mascarpone z malinami to będę wdzięczna
Zapomniałam że mamy na grupie cukiernika i kucharkę i trzeba powiedzieć co się chce 😂 jak masz przepis na sernik z mascarpone z malinami będę wdzięczna 😊
Każda się boi z nas ale musi być dobrze nasze dzieciaczki nie mogą się poddać i będą z nami w lutym 😊

Proszę bardzo:)


Spod do ciasta :


200g mąki tortowej
100g masła
1 jajko
Łyżeczka kakao
30g cukru
Pół łyżeczki proszku do pieczenia


Włączam piekarnik który nagrzewa mi sie z 15min a w tym czasie wyrabiam ciasto.. Wykladam spod okraglej blaszki max 24cm i wkladam do zamrażalnika.


Jak mi sie nagrzeje piekarnik to wkladam spod ciasta na 15min i pieke w 180 stopniach


Masa serowa:
2 x 250 twarogu ktory miele na gładką masę
250g mascarpone
1 budyń waniliowy
Bądź łyżka mąki ziemniaczanej.
1/4 szklanki cukru
50g miekkiego masła
100ml mleka
3jajka
Roztopiona biala tabliczka czekolady 100g


Wszystko razem mieszam a czekolade dodaje na koncu


250g mrozonych malin
Badz z 6 polowek brzoskwin z puszki
Badz jagód


Na upieczony spod wylewam połowę ciasta.. Wykladam polowe owocow.. Wylewam resztę ciasta i wykladam druga polowe owocow


Wkladam do piekarnika i przestawiam na 150 stopni.. Pieke 1h badz ciut dłużej aż sie góra zarumieni w zależności od piekarnika


Roztopiam biala badz xiemna czekolade z mlekiem do polania :)
 
Ja byłam wczoraj na hucznej imprezie urodzinowej mojej siostry , trochę się bawiłam, trochę odpoczywałam. Najgorzej, ze wieczorem po tym jedzeniu, tańczeniu wywaliło mi brzuch i taka wścibska ciotka już podeszła czy gratulować :/ nie mówimy jeszcze za bardzo dookoła, wiedza tylko rodzice, a tu taka baba wścibska.
Wkurzyłam się wiecie. Szczególnie, ze pierwsza ciąże straciliśmy w 8 tygodniu:/ ehhhhhh
Oby teraz wszystko było dobrze 🙏😞

A u Was już coś widać brzuszek?🤰🏻
 
Ostatnia edycja:
Ciąża niestety odbiera mi Duzo tej Energii choc wiem ze to i tak niebo a. Ziemia w stosunku do calodniowych mdłości i jestem w stanie duzo Zrobić a szczególnie rano gdzie mam tej energii najwiecej bo później a szczególnie pozNym popoludniem Czy w pracy juz jak flaki z olejem sie czuje🤣Jak nie zmeczona to Cos doskwiera.
W tym czasie powinnam soe juz wylegiwac haha
Ale Rano ja zajmuje sie dziecmi gdzie praca poznoej Wiec musze wytrwać

Dzis sie Wylezalam na kocyku w cieniu. Jak Przyjemnie!!

Od piatku Czuje sie znosnie i malo Co pobolewa :)



Proszę bardzo:)


Spod do ciasta :


200g mąki tortowej
100g masła
1 jajko
Łyżeczka kakao
30g cukru
Pół łyżeczki proszku do pieczenia


Włączam piekarnik który nagrzewa mi sie z 15min a w tym czasie wyrabiam ciasto.. Wykladam spod okraglej blaszki max 24cm i wkladam do zamrażalnika.


Jak mi sie nagrzeje piekarnik to wkladam spod ciasta na 15min i pieke w 180 stopniach


Masa serowa:
2 x 250 twarogu ktory miele na gładką masę
250g mascarpone
1 budyń waniliowy
Bądź łyżka mąki ziemniaczanej.
1/4 szklanki cukru
50g miekkiego masła
100ml mleka
3jajka
Roztopiona biala tabliczka czekolady 100g


Wszystko razem mieszam a czekolade dodaje na koncu


250g mrozonych malin
Badz z 6 polowek brzoskwin z puszki
Badz jagód


Na upieczony spod wylewam połowę ciasta.. Wykladam polowe owocow.. Wylewam resztę ciasta i wykladam druga polowe owocow


Wkladam do piekarnika i przestawiam na 150 stopni.. Pieke 1h badz ciut dłużej aż sie góra zarumieni w zależności od piekarnika


Roztopiam biala badz xiemna czekolade z mlekiem do polania :)
Będę piekła w piątek zobaczymy czy mi też tak ślicznie wyjdzie jak Tobie. Dziękuję Ci bardzo ♥️ ja też mam więcej energii rano bo po południu nadaje się jedynie do siedzenia na podłodze i służenia mojemu dziecku jako filar do prób stawania 😂 albo bawienie się w miejscu z nią 😂
 
Dziewczyny miewacie może bóle podbrzusza ? Ja dziś zaczęłam 11 tydzień i tak mnie dziś ciągnie w podbrzuszu nie wiem czy to normalne 🤔
 
reklama
Cześć, cieszę się że Was znalazłam.
Dziś właśnie mija 10 tydzień i jest wszysko w porządku .
Ale... Nie umiem się tym cieszyć. Tak strasznie się boję przed każdą wizyta .
Starania były przez 8 lat, raz ciąża z pustym jajem. Od tamtej pory wiele lat leczenia ... bez sukcesów.
Od ponad roku podjęłam decyzję że już rezygnuje .
No i stało się, do tej pory ciężko mi uwierzyć że jestem w ciąży.
Jestem przed 40 stką. Mam 12 letnie dziecko.
Za dwa tygodnie prenatalne. Też się cholernie boję. Też tak macie ? Że przeważa smutek niż radość?
Czytałam że na depresję ciążowa najbardziej są narażone właśnie kobiety co się długo starały. My też o drugą dzidzie staraliśmy się 4 lata i nadal nie mogę uwierzyć że rośnie we mnie taki cud. Więc potraktuj że to co teraz czujesz jest normalne, fizyczne, jesteśmy tylko ludźmi i mamy prawo do takich emocji po tylu latach starań.
Też tak mam. I też mam jutro długo wyczekana wizytę. Damy radę!

Cieszmy się bo mieszka w nas mały cud. Będzie co ma być. Lubię was czytać czy pytać o różne rzeczy wujka Google ale trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie martwić się na zapas. Ostatnio wyczytałam gdzieś że jest zakaz suplementacji żelaza między 3 a 8 tygodniem a ja przez miesiąc brałam pregna plus z żelazem właśnie w tym okresie. Wpadłam w mini panikę ale czy zmienię coś po fakcie? Staram się myśleć pozytywnie. Mówię sama do siebie i do brzucha że dzidzia napewno będzie zdrowa i już niedługo się zobaczymy.
Mnie lekarz wręcz powiedział że dobrze że biorę żelazo bo przyda mi się w późniejszym okresie jak ilość krwi się zwiększy.
A my kiedyś pisałyśmy tu o głupich snach... Wizyta prenatalna we wtorek a dziś w nocy śniła mi się właśnie ta wizyta, doktor zrobił usg powiedział że wynik nieprawidłowy, nawet wymienił jakąś nazwę konkretną... A potem kazał ze sobą jechać na test pcr... Niech już będzie ten wtorek bo jeszcze trochę a oszaleje.
Sny się podobno tłumaczy na odwrót, będzie dobrze 😊
Cały czas mam żółte uplawy... Mówiłam ostatnio na wizycie, Lekarz zbadał powiedział, że śluzu jest dużo, zrobił cytologię i kazał brać dopochwowo lactowaginal. Biorę co drugi dzień. Cały czas żółte uplawy są i to mnie stresuje bardzo. Na następnej wizycie powiem że to mnie niepokoi, ma sprawdzić pod kątem czystości pochwy, bo wydaje mi się że mam jakąś infekcje 🤔 nic nie swędzi nie piecze ale uplawy są.
Też mam żółte upławy i to dużo, miałam pobrane wymazy i jest czysto. Gdzieś czytałam że w ciąży ilość śluzu i jego wygląd się zmienia
 
Do góry