reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Oczywiście. Koszta beda rozlozone w czasie również.
Zabawki dla niemowlaka? Mialam. Tzn mam Ich mnostwo a najlepsze te Drewniane. Pudla kupowalam za grosze na carboot sale/eBay a koleżanki też licytowaly na ebay. Jak nowe.z dobrych firm niezniszczalnych idąc moim śladem ha😆 Ale i tak dzieci z reguły wola nasze piloty torebki kable i garnki 🤣
Mat to mialam 4..sie nadostawalo😅
Ale tego raczej nie wliczam w wyprawke bo to sa koszta przychodzace z czasem

Fotelik z atestami to najważniejszy wydatek ale mozna kupic z atestami wlasnie nie wygorowany cenowo jak ty. I sumujac wszystko nie z Górnej półki wciąż do auta bedzie o wiele za mało ale jakis wydatek jest 😆

Ja mam wszystko maxi cosi. Baze. Fotelik dla noworodka wiec ten wydatek teraz mi odpada. I teraz Najmlodszy jezdzi w 2 way pearl gdzie wiem ze wymieniam go za jakis czas na maxi cosi radofix airprotect ( kupiłam dwukierunkowy bo czułam ze moze byc problem z dlugim jezdzeniem tyłem i dzieciak co Podróż mi wymiotowal więc sie długo tylem nie najeździł a faszerowac lekami nie zamierzałam.. Pozycja gdzie ciut sie odchyla fotelik tez super kiedy w trakcie podrozy dzieciak zasypia)
Kamerke też mam. 15f dałam🤭i wciaz uzywam jak jestem w pracy to dziecie podgladam..i laktator ale nie z gornej półki ktory tez spisal sie świetnie.

Kremy. Płyny do mycia.? Mi przy kazdym wystarczała mąka ziemniaczana, krochmal i cos do natłuszczania jesli byla potrzeba.. zadnych odparzen nigdzie ani problemów skórnych ale tez przy pierwszym dziecku pamietam jak wyszłam z calym koszykiem dla najstarszego co do pielęgnacji na zaś i kazda krostka doprowadzała mnie do zawału 🤣kasy tez poszło.
Wyprawka dla mnie. Poświęciłam koszule do porodu która potem poszla w kosz i fakt kupilam nowa na po porodzie ale nie ze stron dla mam karmiaych bo tam za samo przeznaczenie doklada sie do ceny😆a reszta to sprawy higieniczne
I wystarczy jeden kocyk nie 3
Lozeczko. Oj mozna kupic drogie ale krzywdy sie dziecku nie zrobi jak kupi sie to tansze choć u mnie bardziej sprawdzało sie turystyczne z dodatkowym materacem. Takze teraz drewnianego Nawet nie wyjme

Wózek? Oj mozna kupic naprawdę drogi😏 i na lata co u mnie sie nie sprawdza bo moje dzieci jezdzily do maz 18m ostatnie wiec mi zależało na tym aby byl Z tych lzejszych🤣 nowy wozek czeka na nastepne ktory wyhaczylam na przecenie i dalam polowe ceny 1500zl😆 dokupie tylko gondole używana.
Ale pamiętam jak dziewczyny kupowaly porownujac szerokosc siedziska aby jak najszersze bo aby jak najdluzej.. Płaciły nie małe pieniądze za zestaw gdzie jak dziecko szlo do spacerówki to sprzedawały i wymieniały na lżejsza 🤣🤣🤣 z reguly w trakcie uzytkowania sie weryfikuje czy było warto
Ja wiem ze czlek chciałby wszystko najladniejsze markowe a pokoj jak z katalogu i instagramowych mam ale dla noworodka 'wsio rawno'
Dla mnie oplaca sie kupić nawet uzywany wozek z gondola a potem dopiero spacerówkę i to zadna ujma.
I chcialabym ten wózek wymienic na balios s np ale to bylaby juz próżność 🤣🤣🤣

Nawet mialy w dupce jakiej firmy pampersy używam 😆 a byly to zawsze tescowe🤭



Tak jak mówię. Mozna szalec cenowo co do gadżetów na te pierwsze miesiace bo nikt nikomu nie zabroni ale da sie nie zastawiać 😆

Stojak do przewijania z polkami tez gorąco polecam. Kupilam za 20f uzywany jak noweczka i spisal sie świetnie. Czeka na maleństwo 😆


I Mnie naprawde stać poszaleć. Kupować wszystko tylko nowe! Ale nie czuje ze musze i nie chce bo nie wszystko dla mnie warto:)
Ja kupiłam 2 laktatory jeden za 100 zł nowy a 2 chyba ponad 500 ten za 100 zł był sto razy lepszy niż ten droższy. Ubranka większość córka miała używane w super stanie. Wózek miała też używkę. Jedynie nowy kupiłam fotelik bo to dla mnie ważna sprawa. Łóżeczko drewniane z Ikei nie chciałam drogiego wolałam dać więcej na materac. Jak będzie chłopak teraz to ubranka dostanę od siostry a wózek będzie miał po córce tak samo fotelik do auta. Powiem wam że mi szkoda wydawać pieniądze na nowe ubranka w których maleństwo pochodzi miesiąc wolę te pieniążki odłożyć na koncie i np zostawić na jakieś dobry fotelik w którym będzie jeździć po łupinie. Oczywiście kupię jakieś nowe ubranka ale z umiarem. Co do kosmetyków to mam dużo po córce których nie otwarlam i leżą na półce więc teraz bym jedynie z kosmetyków kupiła oliwkę ( u nas się super na ciemieniuche sprawdziła) krem na odparzenia. Sól fizjologiczna do przemywania oczek. I to chyba wszystko co uzywalam z córką. Teraz napewno chce kupić chustę żeby maleństwo w niej nosić więc wydatek koło 500 zł.
 
reklama
Ja kupiłam 2 laktatory jeden za 100 zł nowy a 2 chyba ponad 500 ten za 100 zł był sto razy lepszy niż ten droższy. Ubranka większość córka miała używane w super stanie. Wózek miała też używkę. Jedynie nowy kupiłam fotelik bo to dla mnie ważna sprawa. Łóżeczko drewniane z Ikei nie chciałam drogiego wolałam dać więcej na materac. Jak będzie chłopak teraz to ubranka dostanę od siostry a wózek będzie miał po córce tak samo fotelik do auta. Powiem wam że mi szkoda wydawać pieniądze na nowe ubranka w których maleństwo pochodzi miesiąc wolę te pieniążki odłożyć na koncie i np zostawić na jakieś dobry fotelik w którym będzie jeździć po łupinie. Oczywiście kupię jakieś nowe ubranka ale z umiarem. Co do kosmetyków to mam dużo po córce których nie otwarlam i leżą na półce więc teraz bym jedynie z kosmetyków kupiła oliwkę ( u nas się super na ciemieniuche sprawdziła) krem na odparzenia. Sól fizjologiczna do przemywania oczek. I to chyba wszystko co uzywalam z córką. Teraz napewno chce kupić chustę żeby maleństwo w niej nosić więc wydatek koło 500 zł.
Ja jak najbardziej się zgadzam kochana. My kupiliśmy używany wózek, naprawdę za grosze a w stanie idealnym, spacerówka nigdy nie wyciągnięta z opakowania bo mieszkali w mieście i od razu używali parasolkę. Ale polskie ceny powalają... Nawet tych rzeczy używanych... I jeśli ktoś ma pierwsze dzieciątko to kupując nawet tylko rzeczy używane, nie wierzę, że zakmnie się powiedzmy w tych 3000zl a to spora kwota i nie każdego stac na jednorazowy taki wydatek... Sam bapanthen baby kosztuje prawie 30zl. To dużo jak za mała tubkę kremu... Tu 200, tam50, tu fotelik, tam łóżeczko i zbiera się pokaźna kwota. Ja teraz też mam lżej bo mamy wszystko po synku. Jeśli będzie córeczka to kupimy tylko ciuszki jakieś :) No ale jeżeli ktoś nie ma zupełnie nic, to musi się naszykować na spore koszta, nawet decydując się na zakup rzeczy tylko i wyłącznie uzywanych
 
Ja jak najbardziej się zgadzam kochana. My kupiliśmy używany wózek, naprawdę za grosze a w stanie idealnym, spacerówka nigdy nie wyciągnięta z opakowania bo mieszkali w mieście i od razu używali parasolkę. Ale polskie ceny powalają... Nawet tych rzeczy używanych... I jeśli ktoś ma pierwsze dzieciątko to kupując nawet tylko rzeczy używane, nie wierzę, że zakmnie się powiedzmy w tych 3000zl a to spora kwota i nie każdego stac na jednorazowy taki wydatek... Sam bapanthen baby kosztuje prawie 30zl. To dużo jak za mała tubkę kremu... Tu 200, tam50, tu fotelik, tam łóżeczko i zbiera się pokaźna kwota. Ja teraz też mam lżej bo mamy wszystko po synku. Jeśli będzie córeczka to kupimy tylko ciuszki jakieś :) No ale jeżeli ktoś nie ma zupełnie nic, to musi się naszykować na spore koszta, nawet decydując się na zakup rzeczy tylko i wyłącznie uzywanych
Powiem Ci że moje dziecko jest oszczędne i używa linomagu bebathen mam ale zostawiam w razie czego jakby sobie linomag nie dał rady. Jestem zdania że jak tańszy daje radę to nie przyzwyczajam do droższego 😂 zależy kogo na co stać jeden będzie kupował pampersy z tej firmy a inny kupi z biedronki. Dla mnie najważniejsze żeby dziecko było czyste i w czystych ubrankach 😊 a czy jeździ wózkiem 10 letnim czy nowym obojętne mi to 😊
 
Powiem Ci że moje dziecko jest oszczędne i używa linomagu bebathen mam ale zostawiam w razie czego jakby sobie linomag nie dał rady. Jestem zdania że jak tańszy daje radę to nie przyzwyczajam do droższego 😂 zależy kogo na co stać jeden będzie kupował pampersy z tej firmy a inny kupi z biedronki. Dla mnie najważniejsze żeby dziecko było czyste i w czystych ubrankach 😊 a czy jeździ wózkiem 10 letnim czy nowym obojętne mi to 😊
To fakt, że wiele zależy od wyboru rodzica. .. Ja do roku patrzyłam na składy i reakcje dziecka, nie na ceny. Zresztą powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie, że dla siebie kupuje tusz do rzęs za 50zl a dla dziecka tańszy krem żeby oszczędzić :)
 
Hejka
Temat wyprawowy przy drugim dziecku na pewno łatwiejszy
1. Fotelik, zadna łupina z kompletu wozkowego. Polecam wam 8*, sklep, profesjonaliści w kazdym calu, dobieraja Fotelik do auta, montują go nawet.
2. Wózek, na pewno teraz kupimy sam z gindola, używany, spacerówka Joie jest na stanie. Podstawa to dobre kola, mieszkamy za miastem to i tereny rozne.
3. Ubranka, kupimy parę dla radochy ale reszta na vinted czy od znajomych
4. Zabawki itd super pomysl na prezent od bliskich, kazdy chce wyedy czyms obdarowac i pytaja zazwyczaj co potrzeba. Mate kupimy piankowa albo puzzle bo super na podłogę sa.
5. Kosmetyki, zobaczymy. Kuba ma AZS, takze to wyjdzie w praniu. Ja stawiam na dobre kosmetyki, marek dermatologicznych.
6. Pieluchy dada z biedry super.
7. Materaz mamy dobranockę z hildingu i lozeczko tez. Przewijak i komoda tez sa.
Reszta wyjdzie w praniu😉 spiworki, kocyki itd bo to przeciez befa zimowe egzemplarze 😬
 
Hejka
Temat wyprawowy przy drugim dziecku na pewno łatwiejszy
1. Fotelik, zadna łupina z kompletu wozkowego. Polecam wam 8*, sklep, profesjonaliści w kazdym calu, dobieraja Fotelik do auta, montują go nawet.
2. Wózek, na pewno teraz kupimy sam z gindola, używany, spacerówka Joie jest na stanie. Podstawa to dobre kola, mieszkamy za miastem to i tereny rozne.
3. Ubranka, kupimy parę dla radochy ale reszta na vinted czy od znajomych
4. Zabawki itd super pomysl na prezent od bliskich, kazdy chce wyedy czyms obdarowac i pytaja zazwyczaj co potrzeba. Mate kupimy piankowa albo puzzle bo super na podłogę sa.
5. Kosmetyki, zobaczymy. Kuba ma AZS, takze to wyjdzie w praniu. Ja stawiam na dobre kosmetyki, marek dermatologicznych.
6. Pieluchy dada z biedry super.
7. Materaz mamy dobranockę z hildingu i lozeczko tez. Przewijak i komoda tez sa.
Reszta wyjdzie w praniu😉 spiworki, kocyki itd bo to przeciez befa zimowe egzemplarze 😬
Ja przy córce kupiłam też sama gondolę ale szybko dokupiłam spacerówkę do zestawu bo to była zima i nie wyobrażałam sobie do zwykłej spacerówki dać dziecko 5 miesięczne a z zestawu ma lepszą amortyzację. O właśnie muszę kupić otulacz do fotelika bo po córce się zepsuł a to super sprawa. A śpiworki do spania kocham 😊 dziecko się nie odkrywa tylko śpi ładnie i wiem że ciepło mu jest 😊
 
Dziewczynki, ja ma pytanie do tych z Was, które mają małe Maluszki w domu. Jak zamierzacie rozwiązać sprawę drugiego fotelika w aucie i gdzie będziecie siedxiec? My mamy obydwa fiteliki z bazą, Karol jeździ już od 3miesiecy w britax roamer, dla dzidzi mamy po Karolku maxi cosi. Jak zamontujemy drugi z tyłu, to ja się nie zmieszczę między nimi, chyba 🤣🤣🤣Karol jak był malutki ulewal troszkę, więc póki mąż kierował to ja zawsze siedziałam z tyłu... A jak to teraz trzeba bedzie ugryźć?
 
reklama
Dziewczynki, ja ma pytanie do tych z Was, które mają małe Maluszki w domu. Jak zamierzacie rozwiązać sprawę drugiego fotelika w aucie i gdzie będziecie siedxiec? My mamy obydwa fiteliki z bazą, Karol jeździ już od 3miesiecy w britax roamer, dla dzidzi mamy po Karolku maxi cosi. Jak zamontujemy drugi z tyłu, to ja się nie zmieszczę między nimi, chyba 🤣🤣🤣Karol jak był malutki ulewal troszkę, więc póki mąż kierował to ja zawsze siedziałam z tyłu... A jak to teraz trzeba bedzie ugryźć?
Ja jadę do 8* żeby dobrali mi tak fotelik dla córki żebym wsadziła swoje 4 litery. Nie wyobrażam sobie wozić dziecko takie małe z przodu. Ja i tak większość jeżdżę sama z córką autem więc jest przyzwyczajona że sama jest z tyłu. Ale nie wiem jaki egzemplarz mi się trafi i czy nie będę musiała jeździć z nimi z tyłu. Spróbuj dać foteliki 2 i zobacz czy nie wsadzisz tam się też 😂
 
Do góry