reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

agabaj92 piersi mi urosły już mega, brzuch też widać, a zawsze byłam bardzo szczupła. Jak odmówię opalania, wieczornej lampki winka to myślę że mama się domyśli. Za miesiąc też idziemy na wesele i mój tż mówi że mam kupić sukienkę jakąś luźna [emoji28]
No mi piersi troszeczkę w poprzedniej ciąży urosły ale niewiele. My byliśmy w zeszłym roku na weselu ja w 27 tc też miałam luźniejszą sukienkę ale brzuszek miałam malutki
 
reklama
Jeśli chcesz mieć wszystkie swiadczenia zachowane to musisz pisemnie złożyć prośbę o cofnięcie wypowiedzenia wraz z uzasadnieniem że w dniu złożenia wypowiexzenja nie byłaś świadoma swojego stanu i dołączasz jeszxzw zaświadczenie od lekarza o ciąży.
Bardzo dziękuję za udzielenie odpowiedzi. Dzwoniłam przed chwilą do PIP na infolinię i usłyszałam podobną informację. Ta cała sytuacja mnie bardzo stresuje. Mam zacząć nową pracę od sierpnia, ale tam też będę musiała chyba zrezygnować i pociągnąć świadczenia w starej pracy. Sama nie wiem co zrobić. Nie sądziłam, że tak szybko zajdę w ciążę...
 
Cześć, dołączam i ja. Czytam już Was od jakiegoś czasu, ale dopiero dzisiaj założyłam konto. To moja pierwsza ciąża, więc jestem trochę przerażona. Wg aplikacji 6t+1, a jutro pierwsza wizyta u ginekologa :)
Hej. U mnie identyczna sytuacja. To również moja pierwsza ciąża i jutro mam wizytę u ginekologa. Również jestem trochę przerażona. 😉
 
Ja to zrobiłam najlepsze jaja nie dawno w rodzinie się rodził dzidziuś a ja wspaniałomyślnie mówię sobie na co mi te wszystkie rzeczy po mojej córce po co mają kupować oddałam wszystko ubranka,kocyki,ręczniki, łóżeczko no wszystko wszystko a tu po dwóch miesiącach test pozytywny i mało tego bliźniaki😂🤭i co teraz nie powiem im halo oddajcie bo jednak się mi przydadzą te rzeczy hehe😂 oby chłopaki były będzie mniejszy żal bo tamte z córy to bardziej różowe wszystko było😁😉
 
Ostatnia miesiączka 3 maj. Zawsze miałam nieregularne cykle i dość niski progesteron (brałam duphaston). Teraz lekarz również zalecił mi wspomaganie się duphastonem. Straszna ze mnie panikara, boję się, że coś będzie nie tak. W dodatku za dwa tygodnie bronię pracę dyplomową i jakiś miesiąc temu złożyłam wypowiedzenie w pracy. Mam nadzieję, że mimo to jestem jakoś chroniona. Tak bardzo się stresuje, a wiem że to ostatnia rzecz, która jest mi teraz potrzebna. To moja pierwsza ciąża.

Gratuluję Tobie 2 kresek mam nadzieję, że czujesz się o wiele spokojniej niż ja.
Oj, to jak ostatnią miesiączkę miałaś 3 mają to ciekawe który to tydzień u Ciebie. Wiesz kiedy mogłaś mieć owulację? 🙂 akurat w tej sytuacji z pracą to nie za bardzo wiem jak mogłabym Ci pomóc. Może spróbuj zadać pytanie na jakimś forum prawniczym? 🙄 tam czasami potrafią fajnie, życiowo doradzić
Cybex Priam 2.0, chyba opcje 4w1- bo i tak każdą z tych rzeczy muszę kupić 🙂
Cybexy bardzo mi się podobają. Ten Twój model też ładny. Ale jak zobaczyłam cenę 🙈😱 to jest chyba jakiś żart 🤣
Czytałam dziewczyny że niektóre z Was już informowały bliską rodzinę. Poza mną i moim partnerem nikt nie wie. On też nie chce nikogo informować przed 4 miesiącem. Ja myślę że poczekam jeszcze miesiąc do badań prenatalnych. Na weekend jadę do rodziców i myślę że mama i tak zobaczy zmiany. W pracy też nie mówiłam, ale szczerze mówiąc nie chcę zbyt długo pracować.
My póki co też czekamy z radosną nowiną. W zeszłym roku pochwalilismy się bardzo szybko i niestety bardzo dużo musieliśmy później odkręcać... 😔 nawet mamie na razie nie mówię bo to jeszcze większą panikara niż ja. Pewnie by się stresowała bardzo między wizytami, a jeszcze jej mama też jest teraz w szpitalu, trochę z babcią nieciekawie więc nie chce dokładać mamie zmartwień. Jedynie w pracy każdy się domyślił, bo dziewczyny wiedziały że się staramy więc jak poszłam na l4 to każda się domyśliła 😁
Hejjjjjjoooo,
Mam mdłości 24h na dobę. A wczoraj osiągnęłam zenit, mdłości, brak klimy, ukrop w pracy, prawie zemdlałam, i do tego rozbeczałam się jak małe dziecko :D No i niestety powiedziałam w pracy. Jakbym miała zemdleć, to muszą wiedzieć o tym szczególe ;)
U mnie jedni wiedzą, drudzy nie. Ci z którymi się często widuję, to wiedzą. Cieszą się razem ze mną, mam z kim pogadać.
Najgorsze są poranki, 5.30 wstaje i czuję się codziennie jak na kacu.. Mega mnie to męczy, próbuję nie wstawać na raz, ale i tak mnie mdli.
W pierwszej ciąży nie miałam prawie w ogóle mdłości, więc mam nadzieję, że szybko miną, zaczęły się na przełomie 5/6 tyg.
P.S- czy któraś ma cukrzycę ciążową?
Ja chyba mam, tydzień temu robiłam glukozę na czczo i wyszło mi 94. Lekarz powiedział że mam przypomnieć o tym wyniku na kolejnej wizycie i dostanę chyba od razu skierowanie na krzywa. Na razie staram się nie jeść słodyczy i kontroluje się glukometrem. A Ty masz cukrzycę ciążową?
 
Ja dość późno pójdę do lekarza bo w 8 tc. Ale wolę się nie spieszyć i nie jeździć co tydzień plus dodatkowe nerwy.
Ale żeby wytrzymać i usiedzieć na tyłku do tego 8 tygodnia to też trzeba mieć nerwy ze stali 😁 podziwiam i szczerze zazdroszczę, bo fajnie tak iść i od razu widzieć ładnego fistaszka na USG😁
 
Ale żeby wytrzymać i usiedzieć na tyłku do tego 8 tygodnia to też trzeba mieć nerwy ze stali [emoji16] podziwiam i szczerze zazdroszczę, bo fajnie tak iść i od razu widzieć ładnego fistaszka na USG[emoji16]
Trochę mam nauczkę z poprzedniej ciąży, wcześniej lekarz pacan robił USG to był pęcherzyk ciążowy, później ten pacan robił mi USG przez powłoki brzuszne, zmiana lekarza 2 dni później. Wolę ze spokojem poczekać niż sie gorzej denerwować i nerwy sobie psuć dodatkowo. Dni szybko mijają a mam 8 miesięcznego syna w domu [emoji16]
 
O ciąży wiedza tylko moi rodzice i teściowie (jutro zaczynam 9tc) . w pracy poinformowałam tylko mojego kierownika - ale zapewne się rozniesie bo 11 czerwca moja gin zalozyla mi książeczkę ciąży i dała l4 z kodem B . A kadry jak to kadry - nośnik informacji .
Ze znajomych ani innych członków rodziny narazie nikt nie wie . Zapewne powiadomimy jak będę po prenatalnych albo najlepiej skończę 1 trymestr .
 
reklama
Witam wszystkie nowe koleżanki, fajna grupka się tu robi ☺️

Ja za 3h na pierwsze USG, termin ostatniej miesiączki to 3 maja, również pierwsza ciąża. Zaczynam się trochę denerwować i ekscytować 🤪

Ja powiedziałam rodzicom i dwóm koleżankom, nie żałuję, spotkałam się z bardzo pozytywną reakcją :)
 
Do góry