reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

QUOTE="Mahoniowa, post: 21333207, member: 179900"]
Kup zurawit od razu. Tak mam dość często. Ostatnio miałam 70 i brałam zurawit. Powtórz mocz bo mogło być źle pobrane też.
Kupię zurawit. Ale miałaś leukocyty czy erytrocyty? Leukocyty w normie ale erytrocytow sporo.
[/QUOTE]

Skonsultuj to z lekarzem . Każda z was jest inna i powód powstania erytrocytów w moczu może byc rożny . To ze np. Mnie i Ciebie zacznie ze tak brzydko powiem swędzieć nie znaczy ze koniecznie z tego samego powodu .
Tez zrobiłam badanie moczu i coś mi tam wyszlo chyba leukocyty ciut podwyższone jeśli dobrze pamietam . Byłam pewna ze to pęcherz . Zrobiłam posiew na polecenie lekarki - bakterie nieliczne - lekarka mówi ze wszystko w normie . Pobraliśmy wymaz z małej i bang mamy to . Wyszla infekcja piśki . Dostałam antybiotyk i mała wyleczona - a ze tak powiem nie miałam żadnych oznak .
Może jestem zabardzo uczulona ale teraz nie odpowiadasz już tylko za swoje zdrowie ale i zycie dzieciątka . Zurawit oczywiście nie zaszkodzi ale jak koleżanka wyżej napisała bierze je z polecenia lekarza . Wiec pewnie lekarz musiał infekcje pęcherza stwierdzić . Zapobiegawczo pij sok z żurawiny , witaminę c i porozmawiaj ze swoim lekarzem 💪
 
reklama
Domyślam sie, że z dziećmi nie da się pospać jak przychodzi zmęczenie
Nie. Nie da się 🤣
Ja wręcz spie ostatnio mniej jak wcześniej 🤯
Uroki lata i duchoty w nocy mimo otwartego okna
No to ja spałam wczoraj od 19:00 z przerwami typu "mamo tata włączył swoją bajkę", albo "mamo śpisz?", albo "mamo zrobiłam siku" w pierwszej ciąży to chociaż człowiek mógł zdychać w ciszy i samotności ;-)
Ja podziwiam mamy decydujące sie na kolejne majac niemowlaka w domu bo jak zaczyna chodzić to aie zaczyna latanie🤣🤣🤣 wiem ze kazdy z nas ocsywscie ma swoje powody z dabego stanu rzeczy.

Miedzy najstarszym a córka jest 3. 5 roku różnicy i wspominam milo. Moglam polezec przy moim 3 latku. Jeszcze pamiętam jak sie starał ubierac czy kocem mnie przykrywał. Byl taki kochany i posluszny i tyle juz potrafil a ten moj teraz najmlpdszy to kochany diabel wcielony 🤣🤣🤣🤣 az jestem ciekawa jak to bedzie później bo taki uparciuch ze głowa mała 🤯 sie charakterek trafił 🤭 a do 1.5 roku jakos byl takim ciagle śmiejącym sie aniołkiem to teraz tylko usmieszku jokera mu brakuje jak cos zbroi 🤣

Ale wg miesiączki 6+5 tylko owulacja była później. Naprawdę nie ma co porównywać co do dnia i tygodnia do innych, tak jak wcześniej bety do bety u innych. Każdy organizm jest inny. I każdy zarodek wg mnie rozwija się w swoim tempie a później noworodek, dziecko itd. Na początku jest takie malutkie, że może szybciej widać u tych, którzy trafili na lepsze USG. A wystarczy kilka dni i usg wychwyci wszystko. Bo i zarodek bardzo szybko rośnie.
Otóż to. Ciaze i dzidziulki beda rozwijaly i rosły w swoim tempie.
Pozatym czytalam ze za przyrost bhcg odpowiedzialny jest material z którego zbudowany jest pecherzyk a nie zarodek wiec wszystko w swoim czasie bez wzfledu na przyrost . Ale nie czytalam nic dalej na ten temat wiec nie mam potwierdzenia.
 
Ostatnia edycja:
No to ja spałam wczoraj od 19:00 z przerwami typu "mamo tata włączył swoją bajkę", albo "mamo śpisz?", albo "mamo zrobiłam siku" w pierwszej ciąży to chociaż człowiek mógł zdychać w ciszy i samotności ;-)
Ooooo, mam to samo odczucie 🤣🤣🤣 wczoraj w nocy jak wstałam dać mleczko synkowi (11 miesięcy) to pierwsze co pomyślałam, że w ciąży z nim nie spałam pół nocy bo w dzień mogłam odespać a jedynym obowiązkiem jaki miałam a w sumie to była przyjemność to ugotowanie obiadu. A teraz nie ma przebacz, budzik w postaci małego urwisa o 6 rano 🤣🙈
Plus taki, że w tamej ciąży, ponieważ byłam po poronieniu, obserwowałam moj organizm, każde uklucie, lekki ból, cokolwiek przerażał mnie a teraz nie mam czasu myśleć czy kłuję mnie od ciąży czy od noszenia małego bo jeszcze nie umie chodzić i czasem po schodach muszę go znosić 🤣🤦🤷
 
Kiedy najlepiej iść do ginekologa?
Wg aplikacji mam dzis 4+4.
6-9tydz. Wtedy zapewne będzie już serduszko bijące. Ja byłam w 7tyg.serduszko i dzdzia już były, tydzień później okazało się że pojawił się krwiak. Wizytę mam za dwa dni a stres nie odpuszcza.

Po 10tyg to już będzie można się umawiać na prenatalne ale najlepiej udać się przed 10tyg., wcześniejszą wizytą w 4tyg.nie jest konoeczna
 
Ooooo, mam to samo odczucie 🤣🤣🤣 wczoraj w nocy jak wstałam dać mleczko synkowi (11 miesięcy) to pierwsze co pomyślałam, że w ciąży z nim nie spałam pół nocy bo w dzień mogłam odespać a jedynym obowiązkiem jaki miałam a w sumie to była przyjemność to ugotowanie obiadu. A teraz nie ma przebacz, budzik w postaci małego urwisa o 6 rano 🤣🙈
Plus taki, że w tamej ciąży, ponieważ byłam po poronieniu, obserwowałam moj organizm, każde uklucie, lekki ból, cokolwiek przerażał mnie a teraz nie mam czasu myśleć czy kłuję mnie od ciąży czy od noszenia małego bo jeszcze nie umie chodzić i czasem po schodach muszę go znosić 🤣🤦🤷
W tamtej ciąży pilnowałam się żeby nie podnosic nic ciężkiego a teraz muszę nosić moja córeczkę😊 mój budzik jest bardziej wyrozumiały bo nastawiony między 7-8 ,😊
 
Hej dziewczyny powiedzcie mi jestem w 8/9 tygodniu miałyście może jeden dzień taki wyjęty z życia ? Ja miałam przedwczoraj myślałam ze umrę 🤦🏼‍♀️ Co zjadłam to zwymiotowalam dreszcze gorączka 37,5
I nagle ustąpiło czasem mam lekkie nudności 🤔
 
reklama
Kochana 80% to wcale nie jest szybki przyrost . Niektóre dziewczyny miały po ponad 200% ja dopóki mierzyłam to 110-130% rosła Beta . Na spokojnie 5+5 to bardzo wczesnie jeszcze , sugerowanie się tym ze ktoś już wtedy miał a ja nie jest błędne . Każda z nas ma inny organizm , różnie wyglądający , trwający cykl także na spokojnie 💪. Wizyta wszystko wyjaśni💪
Przepraszam nie 80 a 180😃
 
Do góry