reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

reklama
Ja planuje się szczepić jak tylko skończę 12 tydzień. Miałam covid już 2 razy i boję się go przechodzić w ciąży. To akurat jest już udowodnione ze większość ciężarnych przechodzi covid dużo ciężej a i zdarzają się wcześniejsze porody i komplikacje. Tak samo później na ksztusiec.
Zastanawiam się nad prenatalnymi bo prowadzę ciąże w luxmedzie i niby mam "usg szczegółowe 11-13 tygodnia ciąży" w pakiecie ale nie znalazłam w moim mieście żadnego lekarza luxmedu który miałby certyfikat FMF. Niby mają doświadczenie i robią prenatalne w swoich gabinetach ale nikt nie ma certyfikatu FMF. Umówiłam się w 11+4 ale chyba się skusze tydzień później na usg+pappa poza luxmedem. Mój lekarz prowadzący do którego chodzę na pakiet ma miliard certyfikatów w tym FMF ale robi te badania tylko prywatnie poza luxem.
 
Ja planuje się szczepić jak tylko skończę 12 tydzień. Miałam covid już 2 razy i boję się go przechodzić w ciąży. To akurat jest już udowodnione ze większość ciężarnych przechodzi covid dużo ciężej a i zdarzają się wcześniejsze porody i komplikacje. Tak samo później na ksztusiec.
Zastanawiam się nad prenatalnymi bo prowadzę ciąże w luxmedzie i niby mam "usg szczegółowe 11-13 tygodnia ciąży" w pakiecie ale nie znalazłam w moim mieście żadnego lekarza luxmedu który miałby certyfikat FMF. Niby mają doświadczenie i robią prenatalne w swoich gabinetach ale nikt nie ma certyfikatu FMF. Umówiłam się w 11+4 ale chyba się skusze tydzień później na usg+pappa poza luxmedem. Mój lekarz prowadzący do którego chodzę na pakiet ma miliard certyfikatów w tym FMF ale robi te badania tylko prywatnie poza luxem.

Ja chodzę właśnie równolegle - prywatnie prowadzę ciąże, a badania robię w Luxmed w Warszawie. Ostatnio ginekolożka z Luxmedu zapytał mnie czy chcę żeby wystawiła mi już skierowanie do programu badań prenatalnych. Poprosiłam i dostałam skierowanie na papierze, nie mam go w systemie. Z tego co pamiętam to mówiła, że Luxmed ma z jakąś kliniką podpisaną umowę o współpracę w kwestii tych badań. Mam właśnie napisane na skierowaniu: TEST PAPPA + USG ciąży w 11 - 13 tygodniu ciąży + 6 dni. :) Jeszcze się nie umawiałam, ale może spróbuj ich poprosić o skierowanie.
 
Czy ktoś może się orientuje co dokładnie potrzebuje do bezpłatnych badań prenatalnych? Skończyłam 35 lat. Mój lekarz się chyba nie połapał bo powiedział, że będę musiała płacić i zwątpiłam. Kazał się zapisać. Zadzwoniłam, zapisałam się. Wtedy mąż znalazł w necie, że jednak powyżej 35 lat bezpłatne. Zadzwoniłam jeszcze raz i pytam, co potrzebuję do bezpłatnych. Ona najpierw, że skierowanie od lekarza prowadzącego, zaczęłam dopytywać, to wtedy że zaświadczenie, że skończyłam 35 lat. Ale było słychać, że chce szybko skończyć rozmowę i nie chciała dokładnie wytłumaczyć. Ale tak Was czytam i skierowanie wychodzi że to standard, a zaświadczenie to dodatek? Bo mam takiego lekarza co trzeba mu mówić co się chce bo sam od siebie nic nie podpowie… W pon. za tydzień mam wizytę a 30 lipca prenatalne. Ile Wy płacicie za te badania? Bo mi powiedzieli 500zł z groszami usg+papa
 
Czy ktoś może się orientuje co dokładnie potrzebuje do bezpłatnych badań prenatalnych? Skończyłam 35 lat. Mój lekarz się chyba nie połapał bo powiedział, że będę musiała płacić i zwątpiłam. Kazał się zapisać. Zadzwoniłam, zapisałam się. Wtedy mąż znalazł w necie, że jednak powyżej 35 lat bezpłatne. Zadzwoniłam jeszcze raz i pytam, co potrzebuję do bezpłatnych. Ona najpierw, że skierowanie od lekarza prowadzącego, zaczęłam dopytywać, to wtedy że zaświadczenie, że skończyłam 35 lat. Ale było słychać, że chce szybko skończyć rozmowę i nie chciała dokładnie wytłumaczyć. Ale tak Was czytam i skierowanie wychodzi że to standard, a zaświadczenie to dodatek? Bo mam takiego lekarza co trzeba mu mówić co się chce bo sam od siebie nic nie podpowie… W pon. za tydzień mam wizytę a 30 lipca prenatalne. Ile Wy płacicie za te badania? Bo mi powiedzieli 500zł z groszami usg+papa
Skierowanie od lekarza, na skierowaniu jako wskazanie będzie wiek powyżej 35rż. Powiedz swojemu gin żeby Ci wystawił. Nieważne czy chodzisz prywatnie czy na nfz.
 
reklama
Lubię oglądać swoje (prawie codziennie 😁) i Wasze zdj. Usg. Bardzo ładne już dzieciaczki widać 😊 Ja na bieżąco wstawiałam, 4tyg temu kropeczkę i 2 tyg. temu fasolkę (lub oby dwa jednocześnie, nie pamiętam. Ale w piątek byłam na nieplanowanej wizycie u innego gin. i miał tak bardzo stare usg, i prawie nic nie było widać. No i brak łazienki w gabinecie, rozbierałam się przy nim 🤦‍♀️ Wstawię Wam dla porównania z 2 tyg temu i piątek. Teraz się nie dziwię, że niektórzy szybciej zobaczyli zarodek a inni czekali. I że na niektórych zdj widać już małego człowieczka, a u innych w podobnym tyg nie wiadomo co (tutaj mówię o swoim zdj i ogólnie obrazie usg) Już się nie mogę doczekać wizyty w pon żeby zobaczyć dokładniej rączki i nóżki no i ogólnie całokształt. Jestem w szoku, że prywatnie można spotkać tak stare sprzęty. Na NFZ wcale by mnie to nie zaskoczyło, ale w jednym i w drugim gabinecie płaciłam 200zł…
 

Załączniki

  • 9FB9D23E-AAE0-49AE-8BC0-FA27ACA9CBCE.jpeg
    9FB9D23E-AAE0-49AE-8BC0-FA27ACA9CBCE.jpeg
    1,9 MB · Wyświetleń: 47
  • 3B7459AC-4D37-4330-ABEB-348B1EE87448.jpeg
    3B7459AC-4D37-4330-ABEB-348B1EE87448.jpeg
    2 MB · Wyświetleń: 45
Do góry