reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

reklama
Hej mamuski 🙂😁

Powiem Wam, że ja momentami nadal nie dowierzam, że znowu noszę małego człowieka w sobie 🙉

Gratuluje pierwszych udanych prenatalnych <3 oby tylko takie 😊 moje już za równy tydzień, stres juz jest 🙈

Z dwa dni temu w apce ciążowej przeczytałam, że na mdlosci dobrze jest rano zjeść kiwi, ja nie mam już żadnych wiec nie wypróbuje 😅😅
 
Przed badaniami nie ma do wypełnienia żadnych papierów.
To po prostu szczegółowe usg i dostaje sie wyniki.
Dziewczyny ktore mecza mdłości bardzo Wam współczuję, dla mnie największym koszmarem jest lykanie witamin dla ciężarnych, to duze tabletki i od razu wszystko mi sie cofa 🥺 brrr
Teraz chwila relaksu, mlody kimnal na drzemkę wiec skorzystam i sama odpocznę 🤭
A w środę wyjeżdżamy na 3 tyg do sanatorium nad morzem, pakowanko mnie czeka🙈
Milego piąteczku😎
 
Naprawde Niepotrzebnie. Nic to nie da.
Lekarz straszny normalnie. Mógł to zachowac dla siebie do nastepnej wizyty gdzie wartość ta może ulec zmianie.
Jest często tak jak czytasz.
Mi 2 razy nie bylo Dane wiedzieć jak szybko bije bo pierwsze usg mialam w ok 12tyg. I wtedy tez nie dostawalam takiej info albo nie pamietam.

Jeszcze tydzien pracy i bede miec prawie 4tyg urlopu.. Mam nadzieję wyleze co moje i wroce do pracy z nadmiarem Energi i dobrego samopoczucia 🤣
I wynika z tego to, że im człowiek mniej wie tym lepiej żyje. A lekarz faktycznie mogł to zachować dla siebie.

@Magdalenamadzia głowa do góry. Szkoda, że nie ma tu na forum ginekologa, który by nas wszystkie uspokajał :D bo wiadomo, wujek google to czasami rzeczy z kosmosu podaje...
 
I wynika z tego to, że im człowiek mniej wie tym lepiej żyje. A lekarz faktycznie mogł to zachować dla siebie.

@Magdalenamadzia głowa do góry. Szkoda, że nie ma tu na forum ginekologa, który by nas wszystkie uspokajał :D bo wiadomo, wujek google to czasami rzeczy z kosmosu podaje...
Lekarz generalnie mi to powiedział, bo to też jest powód do skierowania na badania prenatalne na NFZ
 
Hej dziewczyny, czy w ogólnie czujecie coś w podbrzuszu? Nie wiem jak to opisać, ale np jak wstajecie, może lekkie ciągnięcie, że coś tam jest 😅
Ja jeszcze tydzień temu tak miałam. A teraz jakoś normalnie jak wcześniej 🤔
Ja tak mam też codziennie rano właśnie. Ostatnio brałam nospe i magnez, bo było bardzo mocne.
 
Lekarz generalnie mi to powiedział, bo to też jest powód do skierowania na badania prenatalne na NFZ
Jeśli chcesz i coś Ci ta wiedza da to mogę zapytać o tętno w 9tc dziś swoją ginekolożkę.
Generalnie różne źródła podają średnią wartość tętna 175... A w 9tc że może skakać nawet do 195. Może stąd dziewczyny zwróciły uwagę, że część lekarzy nie bada tętna przed 10tc. Po prostu uważam, że pierwszy trymestr jest na tyle ciężki i występowanie potencjalnych powikłań jest na tyle częste, że pacjentce należy ograniczać stres a nie go dodatkowo generować jeśli nie ma takiej potrzeby. I tak wszystkie się stresujemy na początku bardziej niż jest to wskazane w tym stanie.
 
reklama
Dziewczyny wczoraj pokusiłam się o ten czopek torecan, przyznaje dużo lepiej się czułam, ale cholera zaczęłam sie martwić w toalecie przy podcieraniu na papierze kolor kawa z mlekiem jasny brąz. Nie wiem, może się przedźwigałam małego nosząc i tylko aby z małżeństwem było dobrze. Więcej czopków nie biorę wolę się męczyć niż kurcze takie mieć przeboje.
 
Do góry