reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Ja akurat idę jutro do pediatry bo w domu wszyscy chorzy to od razu podpytam, ale też je mam kupione w buteleczce (kilka rodzai kupiłam w butelkach ewentualnie saszetki żeby całej puszki nie kupować), ale jeszcze musi chcieć pić butle. A jaką macie butelkę?
Lovi antykolkowa jest w rossmanie :)
Ja mam 7 puszek kupionych bo promocja była na puszce 16 zł to mam zapas na 2 msc 😊
I ta ostatnio co była promocja to jeszcze udało mi się kupić pampersy 😅😅
 
reklama
Lovi antykolkowa jest w rossmanie :)
Ja mam 7 puszek kupionych bo promocja była na puszce 16 zł to mam zapas na 2 msc 😊
I ta ostatnio co była promocja to jeszcze udało mi się kupić pampersy 😅😅
Właśnie też mam lovi, coś tam z niej pił, nawet 2 dni ładnie po razie potem zaczął wariować, mąż później jakieś 30-40ml mu dawał. Zobacze co mi jutro pediatra powie to może uda sie jakieś mm wprowadzić i potem całkowicie na nie przejść.
 
Właśnie też mam lovi, coś tam z niej pił, nawet 2 dni ładnie po razie potem zaczął wariować, mąż później jakieś 30-40ml mu dawał. Zobacze co mi jutro pediatra powie to może uda sie jakieś mm wprowadzić i potem całkowicie na nie przejść.
A próbowałaś bboxa ? :)
Uda się w końcu, ale fakt są dzieci anty smoczkowe i butelkowe 🤭
 
Hej,
Szukam pomocy odnośnie refluksu u malucha.
Mój szkrab ma refluks, potwierdzony na usg jak i również każdy z objawów refluksu się zgadza. Połykanie nawet 2godz po jedzeniu, krztuszenie, wysokie barki, łapczywie jedzenie...
Byliśmy u kilku lekarzy, każdy ignorował nasze obawy, najpierw że ustąpi refluks jak będą 4 miesiące, potem 6... albo jak mała skończy rok. Nie będę się rozpisywać, bo na samą myśl mam nerwy. Po prostu w wielkim skrócie jak przybiera to się nie martwić.
Zmieniliśmy mleko na kozie, było jakby lepiej ale refluks znowu nasiolny wrócił (po około 2 miesiącach).
Moje pytanie do mam, jakie robiłyście badania, na co aby znaleźć przyczynę refluksu? Na jakim podłożu to może być? Alergia? Wędzidełko ?
Pozdrawiam
 
Hej,
Szukam pomocy odnośnie refluksu u malucha.
Mój szkrab ma refluks, potwierdzony na usg jak i również każdy z objawów refluksu się zgadza. Połykanie nawet 2godz po jedzeniu, krztuszenie, wysokie barki, łapczywie jedzenie...
Byliśmy u kilku lekarzy, każdy ignorował nasze obawy, najpierw że ustąpi refluks jak będą 4 miesiące, potem 6... albo jak mała skończy rok. Nie będę się rozpisywać, bo na samą myśl mam nerwy. Po prostu w wielkim skrócie jak przybiera to się nie martwić.
Zmieniliśmy mleko na kozie, było jakby lepiej ale refluks znowu nasiolny wrócił (po około 2 miesiącach).
Moje pytanie do mam, jakie robiłyście badania, na co aby znaleźć przyczynę refluksu? Na jakim podłożu to może być? Alergia? Wędzidełko ?
Pozdrawiam
Hej, spróbuj podrążyc temat alergii pokarmowych. U nas ulewanie nasilało się po kilku produktach (były wręcz chlusty). Alergolog zaproponowała wyłączyć wielką 8 alergenów na jakiś czas i pomogło.
Później ok 8 miesiąca u małej wszystko dojrzało, spionizowała się i aktualnie mamy tylko potwierdzona badaniami (test Alex) alergię na białko jajka kurzego
 
Hej,
Dzięki za odpowiedź, poszukam jeszcze jakiegoś dobrego alergologa. Niestety moja mała jeszcze samodzielnie nie siedzi, dopiero się zabiera za podnoszenie pupy - ale to kwestia spiętej obręczy barkowej. Teraz wychodzą jej ząbki, myślisz że to może nasilić objawy refluksu ?
Ja już jestem tym troszkę podłamana, bo serce mi pęka jak widzę znowu jak się maluch męczy.
Może ktoś z Was zna dobrego alergologa z Olsztyna ?
 
reklama
Jest taka grupa na FB, "mama karmiąca na diecie eliminacyjnej", kopalnia wiedzy, polecani specjaliści też się znajdą. Poszukaj tam coś na temat refluksu
 
reklama
Do góry