reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2016

Ja dzis wypoczywalam nad woda ;-) Maluszek byl bardzo grzeczny razem z babcia siedzieli sobie w cieniu. Nawet pospali w jednym czasie :p
Czy jakiegos maila trzeba miec zeby dolaczyc? aa i mam jeszcze pytanko znikly mi buzki... Czy ktoras wie co moze byc przyczyna?
U nas pierwszy zabek wybil sie bezobjawowo tzn maly sie dlugo juz slini i piastke wklada do buzki ale nie bylo jakis "gorszych" objawow.
PaniAg Wszystkiego najlepszego dla Synka :-)
 
reklama
Hej dziewczyny, czy jest szansa dołączyć do Was. Mam synka w wieku Waszych dzieci i chciałabym
powymieniać doświadczania. Przeleciałam na szybko wątek bo niedawno go odkryłam, a tu widzę że się przeniosłyście ;(
 
Aschlee przy rozejściu spojenia fizjoterapia wygląda bardzo marnie. Tzn jedyne, co robimy to dajemy wskazówki odnośnie pozycji ułożeniowych przy zwykłych czynnościach domowych, oraz w grę wchodzą pasy podtrzymujące. To wszystko. Nie ma nic, co można zrobić do końca ciąży, aby pomóc. Wiem kochana, jaki to ból, bo już nie raz pisałam jak strasznie z tym miałam w ciąży z Marcelem. No i w praktyce spotykam masę kobiet z tym problemem....Bardzo dziwne,że ginekolog daje takie wskazania. Ja osobiście mając pacjentkę z takim wskazaniem od gin, odmówiłabym wykonania, bo to przekracza moje kompetencje. Nas też obowiązuje zasada "po pierwsze, nie szkodzić". Inna kwestia, nie wiem czy na tym etapie warto się z tym szarpać? Powiedz ile masz tego rozejścia. Więcej niż 20mm? Zostało nam do końca nie wiele. Zamiast ciągać Cię po lekarzach, którzy i tak nic nie zrobią, lepiej odpoczywaj. To bardziej pomoże. No i pamiętaj....sam ból jest marnym wyznacznikiem. Zobacz. Rozejście w ciąży jest fizjologią ale takie do 10mm. Powyżej tego już jest patologia. Gdy przekroczy 20mm to bezpośrednie zagrożenia dla dziecka i matki. Ja doszłam z Marcelem do 23. Bolało mnie bardzo, ale jak porównuję z obecną ciążą, to nie tak, jak powinno chyba przy 23mm, bo teraz mam rozejście 16mm i chwilami ledwo żyję...Całe to odczucie bólu zależy od naszej wrażliwości w danej ciąży na progesteron, który jest głównym sprawcą tego rozejścia. Lekarze często bagatelizują to i nie mierzą, po czym wydają opinie,że takkkk....może pani rodzić sn. Bzdura! Jak się rozlecisz przy porodzie i zapakują Cię na pół roku w gips, to kto za to odpowie? Miałam masę pacjentek i bardzo bliską koleżankę, które z racji dużego rozejścia miały cc. Moja rada? Niech Cię zostawią w spokoju. Dadzą wskazówki jak funkcjonować do końca ciąży, a potem cc. Na Twoim miejscu nie wyraziłabym zgody na poród sn. Daj kochana znać, co się dowiesz ciekawego :happy2:



Dziewczyny wątek nam marnieje....prosiłam o daty wizyt, żeby wszystko uzupełnić. Wpisały 2 osoby. Wychodzi na to,że tylko mi zależy na tym, by lutówki istniały. Szkoda :unsure: Wiem,że każdemu brak czasu, a i samopoczucie fatalne. Sama mam gorsze dni, ale przykro,że tak to gdzieś cichnie...
Witam czy moze pani powiedziec co sie dzieje ze spojeniem po porodzie przez cc czy ono wraca do normy nie boli juz czy potrzebne jest dalsze leczenie?
 
Drogie Mamy, chciałabym zaprosić Was serdecznie do udziału w badaniu, które prowadzę. Jest ono przeznaczone WYŁĄCZNIE DLA MATEK DZIECI PEŁNOSPRAWNYCH (żadne z dzieci nie może być niepełnosprawne), a poświęcone jest wyzwaniom współczesnego rodzicielstwa.
Wiek dziecka nie ma znaczenia – dziecko może mieć kilka dni lub być dorosłym człowiekiem.
Wypełnienie ankiety zajmuje max. 10 minut (średni czas to 4 minuty).
W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu mailowego: akossowska@st.swps.edu.pl
Link do badania >> profitest.pl/s/26873/JSNvnHku
Dziękuję Wam z góry
 
Do góry