reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
@Darsi to ten sam wpis i nie uwzglednia on testu genetycznego z krwi ale masz rację - pytanie powinnam zadać tam dla porządku na forum. Kompletnie zapomniałam, że potworzone zostały poszczególne wątki #BabyBrain

@karolina921 dzięki. Robienie wszystkich 3 wydaje się nie być potrzebne więc na moją logikę Nifty/Panorama/Harmony + usg wystarczy
Tak, według mojej ginekolog tak samo. Usg i badanie wolnego płodowego dna jest wystarczające [emoji4] ja przyznam szczerze, że robienia Pappa nawet nie brałam pod uwagę. W poprzednich ciążach też nie robiłam.
 
reklama
@Gabrysia95 mój lekarz jest w 100% pewny chłopca, nawet sam się z tego cieszył jak dziecko :D w dniu badania byłam w 12+2 tygodniu ciąży i nie spodziewałam się, że tak szybko będziemy wiedzieć :)
No właśnie dla mnie to jest conajmniej dziwne że już mówią co będzie. Czasem w połowie ciąży mówią że chłopak będzie, człowiek się przygotowuje, wszystko chłopięce a na koniec wychodzi dziewczynka... Dlatego się dziwię. W końcu to dopiero 12 tydzien
 
@raz_dwa_trzy jeżeli myślimy o tym samym wpisie Megi z przed kilku dni to opisywała różnice w USG zwykłym a genetycznym + dlaczego warto zrobić poza USG jeszcze Pappa. Jeżeli był jeszcz inny jej genialny wpis to poszukam :)

Zastanawiam się, czy skoro Nifty daje 99,8% prawdopodobieństwa a powiedzmy, że mogę sobie na niego pozwolić to nie zrobić wyłącznie Nifty. Ale nie jestem pewna, czy dobrze to rozumiem a lekarz był gburem, który był przeciwko wszystkim testom

USG + wolne plodowe DNA (czyli np. Nifty, Panorama itd.) lub USG + Pappa

Podstawowa roznica to cena. Dodatkowo W.P. DNA bada tez inne trisomie (oprocz 3 podstawowych) - w zaleznosci od wybranego testu i opcji (panele: podstawowy, rozszerzony) - 99%-99,9% pewnosci; bialko pappa natomiast wykrywa dodatkowo nieprawidlowosci w funkcji lozyska, ew. cisnienie indukowane ciaza itd - razem z USG daje 95% pewnosci.

Pappa wykrywa ryzyko - czyli jest to badanie spoleczne stad MoM - mediana populacyjna, zas W.P. DNA jak sama nazwa wskazuje to bada DNA naszego maluszka i na tej podstawie wykrywa ew. wady.

Jesli nie ma wskazan do W. P. DNA - czyli zwiekszonego ryzyka aberracji chromosomalnych to mozna zrobic spokojnie USG+Pappa - wystarczy.

Natomiast jesli sa wskazania lub ma sie duzo wolnych srodkow finansowych to oczywiscie polecam wolne płodowe DNA - bo jest dokladniejsze :)

Pozdrawiam Was wszystkie bardzo serdecznie :) Dzis mam troche zwariowany dzien i malo czasu; moze wieczorkiem doczytam posty :)

Ps. @Semifreddo : Sukienka + Ty = Rewelacja :D
 
Ostatnia edycja:
No właśnie dla mnie to jest conajmniej dziwne że już mówią co będzie. Czasem w połowie ciąży mówią że chłopak będzie, człowiek się przygotowuje, wszystko chłopięce a na koniec wychodzi dziewczynka... Dlatego się dziwię. W końcu to dopiero 12 tydzien

Nie mam pojęcia jak to działa. Ale mój drugi lekarz też stwierdził, że będzie chłopiec z tym że był pewny w 95 % a dwa dni później ten nie miał już wątpliwości może to zależy też od jakości aparatu do usg, ciężko mi powiedzieć..
 
Nie mam pojęcia jak to działa. Ale mój drugi lekarz też stwierdził, że będzie chłopiec z tym że był pewny w 95 % a dwa dni później ten nie miał już wątpliwości może to zależy też od jakości aparatu do usg, ciężko mi powiedzieć..
W tak wczesnej ciąży można płeć określić po poniższej sprawie pokazanej na zdjęciu. Narządy nie są widoczne ale ten „wyrostek” owszem. Na pewno zdarzają się pomyłki, na pewno czasem ułożenie jest niejednoznaczne, ale z reguły w dużym stopniu dobry lekarz po dobrym usg określi płeć na tej podstawie. Kilka moich znajomych ostatnio usłyszało płeć na usg genetycznym i się sprawdziło (osobiście nie znam żadnej pomyłki co do płci ale jak tu nieraz piszecie zdarzają się i na późniejszych etapach ciąży!). Ja usłyszałam, ze na 80% chłopiec, lekarz pokazał mi właśnie jak bardzo odstaje ten wyrostek płciowy wiec mu wierzę:D oczywiście jeśli się okaże jednak dziewczynką to dla mnie żadna Roznica:) póki co dzidzia jest chłopcem:D
 

Załączniki

  • BF5ED03D-3E9B-42B5-85B5-A001C91251E2.jpeg
    BF5ED03D-3E9B-42B5-85B5-A001C91251E2.jpeg
    249,3 KB · Wyświetleń: 103
@Kordosia bardzo mi przykro. Przytulam. Limit nieszczęść już został wyczerpany to teraz musi być lepiej!!!

@Semifreddo, ale z Ciebie laska :D wyglądasz oblednie w tej sukience. Idealna do Vegas :)

Ja się zastanawiam dalej nad testem pappa. Biorę Duphaston i boję się czy nie zafalszuje wyniku testu. Dziewczyny, które już mają wyniki pappa? Czy któraś z Was brała Duphaston?

Wg mojej wiedzy progesteron (luteina i/lub duphaston) nie wpływa na wynik testu podwójnego (brak związku między białkiem pappa a progesteronem) :)
Forget: Zatem bez obaw :)
 
Raz_2_3: Hmm z tego co mi wiadomo to test pappa robi sie właśnie przy prawidłowym obrazie USG; przy nieprawidłowym to już się raczej nie przyda. Wtenczas są już inne procedury i inne badania :)

Ewela: Do końca I trymestru (do14 tyg.) zarodki rosną prawie tak samo (różnice są minimalne) tzn. w tym samym tempie i dlatego na podstawie CRL można obliczyć bardzo dokładny wiek ciąży (t.c. wg USG). Dopiero w późniejszym czasie bobasy zaczynaja rosnąć tak jak się każdemu podoba :p
 
reklama
Dziewczynki ja dzisiaj do 15 grzecznie lezalam w łóżku jak kłoda ale później pojechaliśmy na działkę do rodziców dotlenic się trochę,bo można zwariować w tym łóżku :/
Ale na działce też grzecznie odpoczywalam :)
Ja będę musiała zrobić jakieś mega rozeznanie w wózkach,bo to pierwsza ciąża i jestem zieloną ale to myślę później przyjdZie na to czas. Do badań prenatalnych nie oglądam nic a po planuje się już rozkręcić. Bardzo bym chciała znać już plec...może się uda za dwa tygodnie :)
 
Do góry