reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
reklama
Dzień dobry Paniom :)
Wystarczy Was na 24 opuścić i potem trzeba nadrabiać i nadrabiać, tyle piszecie :)
My wczoraj dość późno wróciliśmy i padałam od razu po prysznicu :), ale odpoczęłam:)
@Megi86, super pomysł z tym wątkiem, bo ja jestem zielona w tym temacie zupełnie. Przyda się na pewno.
@carmelek9, myślę, że to hormony i powinno minąć, spokojnie :)

Odnośnie wózka, to my się zdecydowaliśmy wstępnie na Peg Perego 51s Elite.
 
My mamy Jedo fyn,jeden z większych i pewnie zostanie,ale w spacerówkę jakaś fajna nowa sobie pozbiej zainwestuje;-)wiecie miałam jeden dzień wymiotów i biegunki strasznej i to chyba było zatrucie jeden dzień bo nie mam żadnych tego typu dolegliwości ciążowych,ani mdłości ani wymiotów.w pierwszej ciąży też nieszczególnie ale miałam silne zawroty głowy.wiec oprócz apetytu i ochoty na słodkie non stop nic mnie nie męczy.juz chyba mam 3kg na plusie
 
Ja schudłam na razie 4 kg. Zaczynam 9 tydzień z wagą 54 kg. Z córką w tym czasie miałam już 60. .
Może możecie polecić jakiś głęboki wózek do którego można wpiąć fotelik maxi cosi?
Nie chce kupować 3 w 1 bo u nas zupełnie się nie sprawdził .
Ja mam spacerówki 2 britaxa i zwykła parasolke.
Nie zamierzam za dużo kupować bo wszystko mamy. Tylko ten wózek no i chustę
 
Dziewczyny, tak a propos wózków.
Z zasady jest tak, że te wszystkie cudne gondole mają fatalne spacerówki. Więc szukając wózka zwracajcie uwagę przede wszystkim na spacerówkę. Albo kupcie gondolę używaną a potem zainwestujcie w dobrą spacerówkę.
Ja kupiłam dla synka Bumbelride indie 4. Gondola w nim nie powala, ale spacerówka jest rewelacyjna. Gondola zresztą i tak służyła raptem kilka razy bo młody był antywózkowy. Może drugie pokorzysta więcej. A gondola tak na serio to i tak ok pół roku i finto.
I ostrzegam (jako popapraniec w temacie bezpieczeństwa dziecka w samochodzie) przed wózkami 3 w 1. Foteliki w nich są w większości do chrzanu i słabiutko w testach zderzeniowych wypadają. A fotelik jakikolwiek ten mały zawsze da się na ramę każdego wózka zamontować. Wystarczy dokupić adaptery.
 
Witajcie dziewczyny :)
podczytuję Was od jakiegoś czasu, ale wcześniej nie miałam odwagi napisać...
To moja trzecia ciąża. W domu mam już dwulatkę (czerwiec 2016) i na koncie jedno poronienie w zeszłym roku. Tym razem jestem bardzo pozytywnie nastawiona, wierzę, że będzie wszystko dobrze, mimo, że mam zdiagnozowane nisko schodzące łożysko, podobnie jak w pierwszej ciąży i już mnie lekarz nastraszył, że mogą pojawić się krwawienia. Ale liczę na to, że tym razem szpital mnie ominie, a łożysko się ładnie podniesie :) termin na 20.02.
Widziałam, że rozmawiałyście o samopoczuciu- u mnie tak średnio, bo fizycznie jestem bardzo słaba i przez to psychiczne siadam, wkurza mnie, że nie ogarniam porządków w domu, z córką ciężko wyjść na spacer, bo dopadają mnie zawroty głowy itp....ale mam nadzieję, ze niedługo się to skończy :)
Od razu muszę Wam jednak napisać, że nie będę się udzielać jakoś często, bo na moim telefonie nie da się pisać postów, a mój mąż jest na etapie zmiany pracy (jest informatykiem) i ciągle uczy się na laptopie jakiś nowych rzeczy...ale może niedługo się to zmieni :)
 
Hejka,u nas szumisia synek dostał od Babci,sprawdził się jako jedna z dwóch najlepszych rzeczy które nabyliśmy.rewelka,długo służył.teraz pewnie będzie dla drugiego.drugs super rzecz do leżaczek rozkładany na płasko Tiny love 3w1.bezkonkurencyjne wygląda jak mini kołyska,potem służyło nam przy pierwszych próbach jedzenia w pozycji podniesionej. A tak to w sumie oddawałam tylko ciuchy powyżej 80.na pierwsze miesiące mam zostawione ciuchy,ale wiadomo-czesc nowych dokupimy.jesli byłaby córka to mogłabym zaszaleć. A tak to zostawiałam wanienkę,krzesło do karmienia, matę,wózek jedno fyn,ale mąż coś bąka żeby coś lżejszego.a mi odpowiada duża gondola właśnie na pierwsze pół roku Michał urodził się 61cm więc wybór okazał się idealny:-) to co na pewno kupię to otulacz może wombie bo używaliśmy kocyka a teraz bym chciała coś specjalnie do owijania
U nas sprawdził się tulik i bardzo polecam jak córka z niego wyrosła to ciężko było nam się bez niego obejść i wylądowała ostatecznie u nas w łóżku. Przy drugim dziecku też na pewno będziemy używali :)

@carmelek9 to na pewno hormony. Ja też się denerwuje o głupoty, a jak ktoś zwróci mi uwagę to foch na całego. Nie umiem też nad tym kompletnie zapanować.

@raz_dwa_trzy mam wizytę o 17, ale nie wiem kiedy wejdę, bo to wizyta między pacjentami, bo już nie było wolnego terminu do mojej ginekolog. Prenatalne mam 01.08 :)
 
A probowalas kiwi? :)

Ehh Dziewczyny tak czytam i wpisuje te wasze 'polecenia' do wyszukiwarki tyle, ze juz zapominam i mi sie miesza :p To bujaczek, to kocyk, tu jakas mata itp itd Ja w tej kwestii jestem zielona i chetnie bym skorzystala ze sprawdzonych artykulow/rozwiazan :) Moze stworzymy nowy watek dot. Waszych ulubionych artykulow? Bedzie to spis przejrzysty i bardzo pomocny - szczegolnie dla kobitek, ktore zostana mama pierwszy raz :) Co Wy na to? Podzielicie sie swoimi must have? :)

EDIT: Utworzyłam nowy wątek. Zatem drogie Panie proszę o podzielenie sie tam Waszymi ulubieńcami :)
Bardzo jestem za takkmi nowymi, uporządkowanymi wątkimi. Prościej coś znaleźć nam, ale przede wszystkim nowym przyszlym mamą, które dopiero do nas dołączą i będą potrzebować pomocy lub dobrej rady. Współczuje im wtedy przebijać się przez 1000 stron forum.
Niektóre tematy poruszane na ogólnym wątku, teraz nas nie dotyczą. Ale zawsze może się to zmienić, wtedy ciężko może być znaleźć wśród tylu stron szybko dobrej rady.
A ten wątek interesuje mnie szczególnie... też będę mamą poraz pierwszy. Na pewno bedę go bacznie obserwować. :)
 
reklama
Do góry