reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
Kochane... Piszecie, że Wam brzuszki wyskoczyły... U mnie dziś 10+3 a od wczoraj brzuszek normalnie ciążowy, pod sukienką widoczny. Dziś w kawiarni panie zapytały nawet: "o dzidziuś będzie?"
 
reklama
Hej dziewczyny, przepraszam że mnie nie ma z wami. Od prawie tygodnia synek choruje na jelitówkę :( biedaczek tak mi go szkoda. Pierwszy raz jest chory i cierpię razem z nim. Jutro jedziemy znowu do lekarza bo to się nic nie poprawia... cały czas jest mami, mami chcę się cały czas tulić i pieścić.
Dobrze że senność i niemoc minęły, od czasu do czasu mnie mdli czy miewam zgagę ale tak to dobrze się czuję. Z resztą jestem tak zajęta synem że zapominam że jestem w ciąży :rolleyes2:
Pozdrawiam was i życzę samych pozytywnych wieści na wizytach!!
 
Proponuje siemię lniane. Niw trzeba jeść samego, można dodawać do różnych codziennych dań - jogurtu, zupy, sałatki, surówki. Nie zmienia smaku, wyczuwasz po prostu pestki i na pewno nie zaszkodzi Tobie ani nikomu z domowników.
U mnie zaparcia ustąpiły. Pije często teraz Activie (do picia) z siemiem lnianym (dodawanym już fabrycznie, nie przeze mnie).
Lepiej z tym walczyć, bo od zaparc prosta droga do hemoroidów... :(
Bardzo dziękuję za radę! Czyli takie na surowo jeść pestki? Zrobiłam sobie ostatnio z niego kleik, może rzeczywiście powinnam codziennie jeść i coś pomoże.
Activie tez kupie;)
 
A ile starszak będzie miał? Moja odkąd zaczęła chodzić w wózku nie jeździ
Obecnie ma 1 rok i 9 miesięcy, a jak się urodzi mu rodzeństwo to będzie miał 2 lata i 5 miesięcy. On lubi jak się go "buja", wozi, nosi, zawsze był wózkowy i choć lubi chodzić i biegać, to na spacery woli jechać wózkiem niż iść na nóżkach, taki mały wygodniś :)
 
Emilia piękne imię, też mi się podoba Nina, ale mój mąż nie jest do niego zbyt entuzjastycznie nastawiony.

Juti777 to tak jak u nas, syn ma obecnie rok i 9 miesięcy i nie rozumie nic na razie, że jest dzidziuś, może jak brzuch mi się uwidoczni to będzie łatwiej wytłumaczyć.
 
Hej Kobitki,
ja co prawda nie mam problemu z wyproznianiem, aczkolwiek czytalam kiedys kilka publikacji na ten temat. Co moze pomoc?
1. Siemie lnianie ALE powinien byc to napar z 1 lyzki stolowej pity co 2-3 dni. Powinno sie go pic z calymi ziarnami.
Uwaga:
A) siemie zawiera linamaryne, ktora moze przyspieszac porod, stad nie nalezy przesadzac z ilosc i czestotliwoscia picia;
B) siemie lniane pite w dlugich okresach czasu zaczyna negatywnie wplywac na jelita tzn. rozleniwia je i w pozniejszym okresie czasu jeszcze trudniej bedzie sie wyproznic bez wspomagacza w postaci siemienia;
C) ZAPAMIETAJ: cale ziarna mozna spozywac na surowo, zarumienione na patelni czy zalane wrzatkiem lub zimna woda, jednak zmielone ziarna zawsze nalezy zalewac goraca woda ze wzgledu na zwiazki cyjanogenne i enzymy zawarte w ziarnach, ktore uaktywniaja sie pod wplywem naruszenia struktury ziarna, a zalanie ich zimna woda tylko przyspiesza proces cyjanogenezy. (wiecej info. na ten temat na str. www po wpisaniu hasla: siemie lniane cyjanowodor).
2. Owoce kiwi x 2 - 1 x dziennie
3. Suszone sliwki ew. powidla sliwkowe
4. Kiszona kapusta
5. Babka płesznik
6. Rośliny strączkowe np. fasola, soczewica, ciecierzyca
7. Rosliny bogate w blonnik - owoce i warzywa zjadane ze skora, pestki, nasiona, ziemniaki w mundurkach, brazowy ryz (ten powinien zostac wyplukany, moczyc sie cala noc i byc ugotowany w 3 krotnej ilosci wody w stosunku do ilosci ryzu - przyczyna: arsen)
8. Chleby ciemne najlepiej z ziarnami
9. Owsianka na gesto z owocami
10. Jogurt naturalny, maslanka, kefir (warto zaopatrzyc sie w grzybek tybetanski)
11. Salatka z buraka i jabłka
12. Pieczone jabłko
13. Picie większej ilości wody
14. Tabletki z probiotykami

Unikać: czekolady, napojow slodzonych, gotowanej marchewki
 
Hej Kobitki,
ja co prawda nie mam problemu z wyproznianiem, aczkolwiek czytalam kiedys kilka publikacji na ten temat. Co moze pomoc?
1. Siemie lnianie ALE powinien byc to napar z 1 lyzki stolowej pity co 2-3 dni. Powinno sie go pic z calymi ziarnami.
Uwaga:
A) siemie zawiera linamaryne, ktora moze przyspieszac porod, stad nie nalezy przesadzac z ilosc i czestotliwoscia picia;
B) siemie lniane pite w dlugich okresach czasu zaczyna negatywnie wplywac na jelita tzn. rozleniwia je i w pozniejszym okresie czasu jeszcze trudniej bedzie sie wyproznic bez wspomagacza w postaci siemienia;
C) ZAPAMIETAJ: cale ziarna mozna spozywac na surowo, zarumienione na patelni czy zalane wrzatkiem lub zimna woda, jednak zmielone ziarna zawsze nalezy zalewac goraca woda ze wzgledu na zwiazki cyjanogenne i enzymy zawarte w ziarnach, ktore uaktywniaja sie pod wplywem naruszenia struktury ziarna, a zalanie ich zimna woda tylko przyspiesza proces cyjanogenezy. (wiecej info. na ten temat na str. www po wpisaniu hasla: siemie lniane cyjanowodor).
2. Owoce kiwi x 2 - 1 x dziennie
3. Suszone sliwki ew. powidla sliwkowe
4. Kiszona kapusta
5. Babka płesznik
6. Rośliny strączkowe np. fasola, soczewica, ciecierzyca
7. Rosliny bogate w blonnik - owoce i warzywa zjadane ze skora, pestki, nasiona, ziemniaki w mundurkach, brazowy ryz (ten powinien zostac wyplukany, moczyc sie cala noc i byc ugotowany w 3 krotnej ilosci wody w stosunku do ilosci ryzu - przyczyna: arsen)
8. Chleby ciemne najlepiej z ziarnami
9. Owsianka na gesto z owocami
10. Jogurt naturalny, maslanka, kefir (warto zaopatrzyc sie w grzybek tybetanski)
11. Salatka z buraka i jabłka
12. Pieczone jabłko
13. Picie większej ilości wody
14. Tabletki z probiotykami

Unikać: czekolady, napojow slodzonych, gotowanej marchewki

Spadłaś mi z nieba po prostu. Od kilku dni mecze się z ta przypadłością [emoji846]
 
Obecnie ma 1 rok i 9 miesięcy, a jak się urodzi mu rodzeństwo to będzie miał 2 lata i 5 miesięcy. On lubi jak się go "buja", wozi, nosi, zawsze był wózkowy i choć lubi chodzić i biegać, to na spacery woli jechać wózkiem niż iść na nóżkach, taki mały wygodniś :)
Wiek zbliżony do córki. Może takie krzesełko doczepiane do wózka wystarczy ?
 
Dzień dobry ;) Wyspane ? Pogoda piękna, tylko leń niesamowity u mnie :rofl2:
3mam kciuki za wizyty dzisiejsze ;)
 
reklama
Do góry