reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
Ja mogę dorzucić info o Madalińskiego jeśli w Warszawie mieszkasz. Szkoła rodzenia za free. Jest kilka grup. My chodziliśmy wieczorem, żeby po pracy na spokojnie zdążyć. Bardzo fajnie jest prowadzona.
Poród oczywiście też za free. Chyba że chcesz mieć wykupioną położną, to.jej płacisz.
Do dziewczyn z Warszawy - czy zgłaszałyście się wcześniej do szpitala i zapisywałyście na poród czy tak po prostu przyjechałyście rodzić? :) Debiutuję, więc nie wiem jakie są procedury. Sama najbliżej domu mam Instytut Matki i Dziecka, ale jeszcze żadnych opinii nie czytałam. Nie dociera do mnie nawet ciąża. :)
 
reklama
@Emilia S Ty pisałaś o baby brain? ... Wczoraj chciałam pojechać moim autkiem do Tesco, a wcześniej jechałam nim tydzień temu na kawę z koleżanką i od tamtej pory stało nieużywane na parkingu. Przeszukalam całe mieszkanie za kluczami. Nie ma. Byłam pewna,że mąż mi przez przypadek wziął do swojego plecaka. Ale wrócił,mówi,że nie ma ich,nie widział... Więc przeszłam się do auta, oczywiście otworzyłam bez żadnego problemu drzwi a kluczyki na widoku sobie leżą... Cały tydzień. Parkingu oczywiście nie mam strzeżonego czy cos, duże blokowisko. [emoji58] Mój M mówi "umówmy się,że tego nie było" [emoji28] Zaczynam się siebie obawiać.
Rozbawiła mnie reakcja Twojego męża :) Aczkolwiek powiem Ci, że miałaś farta Kochana :)
Ja miałam CC przy łożysku na przedniej ścianie macicy tyle,że w 30 tc ale to pewnie nie ma znaczenia.
Dziękuję za odpowiedź :) Powiedzcie mi dziewczyny, czy Wy też w tych kwestiach porodowych przy pierwszym dziecku też byłyście takie zielone?
 
Hmmm... ja swój poród też przyspieszyłam sexem i orgazmem. Celowo. I miałam bardzo fajny. 5h od odejścia wód w domu. Rodziłam na Madalińskiego też w Warszawie. :-)
Nie miałam położnej wykupionej, bo wcześniej zrobiłam wywiad szczegółowy i okazało się, że na bloku porodowym wszystkie te babeczki są super i opieka bardzo dobra. I tak było faktycznie.
Do szkoły rodzenia chodziłam tam też przy szpitalu. Na stronie są podane terminy zajęć. I trzeba się zapisać. Zajęcia są za free.
U mnie sie skurcze zaczęły ale bez rozwarcia :/. Jakbym nie miala tam położnej to by mnie nie przyjeli. No i druga kwestia ze nie dostalabym znieczulenia, bo nie mialam rozwarcia, a bez niego bym tam chyba umarła.

Do dziewczyn z Warszawy - czy zgłaszałyście się wcześniej do szpitala i zapisywałyście na poród czy tak po prostu przyjechałyście rodzić? :) Debiutuję, więc nie wiem jakie są procedury. Sama najbliżej domu mam Instytut Matki i Dziecka, ale jeszcze żadnych opinii nie czytałam. Nie dociera do mnie nawet ciąża. :)
Na SN jedziesz jak sie skurcze regularne zaczną, bez zapisywania :)
 
Hej. Piszecie o szkole rodzenia, super sprawa, chętnie bym się wybrała ale niestety nie mam czasu. :(

@karolina921 mądrze podsumowanie :) chociaż trochę mnie to przeraża [emoji85]

Mnie też się nic nie chce i w ogóle łapią mnie takie doly że jak ja sobie poradzę z dwójką Maluchów jak teraz momentami nie mam siły i denerwuje mnie to że nie mam tyle czasu dla siebie co kiedyś. Ehh...
 
@ForgetMeeNot To ja pisałam, że jak mi się łożysko podniosło, to było na przedniej ścianie, więc z kolei przyszła myśli, co wtedy z cc. Ale właśnie też tematu nie zgłębiłam.
Ja miałam CC przy łożysku na przedniej ścianie macicy tyle,że w 30 tc ale to pewnie nie ma znaczenia.
Aha, czyli to nie problem. Spróbuję coś jeszcze doczytać.
 
Do dziewczyn z Warszawy - czy zgłaszałyście się wcześniej do szpitala i zapisywałyście na poród czy tak po prostu przyjechałyście rodzić? :) Debiutuję, więc nie wiem jakie są procedury. Sama najbliżej domu mam Instytut Matki i Dziecka, ale jeszcze żadnych opinii nie czytałam. Nie dociera do mnie nawet ciąża. :)
Jechałam od razu. Ja miałam o tyle fajnie, że u mnie zaczęło się odejściem wód. A wtedy nie mogą odmówić przyjęcia w szpitalu. Jak jest duży tłok to czasem odsyłają pacjentki do innych szpitali. Zrób sobie na wszelki wypadek listę miejsc, gdzie w razie czego będziesz jechać jako drugi i trzeci wybór.
U mnie jak przyjechałam na ip to było pusto. Od razu mnie obsłużyli. Ale bywałam w ciąży kilka razy na ip i widziałam jak babeczki z bólami czekały na swoją kolejkę.
 
Rozbawiła mnie reakcja Twojego męża :) Aczkolwiek powiem Ci, że miałaś farta Kochana :)

Dziękuję za odpowiedź :) Powiedzcie mi dziewczyny, czy Wy też w tych kwestiach porodowych przy pierwszym dziecku też byłyście takie zielone?
Byłam totalnie zielona. Ale że ja lubię wiedzieć, to mnóstwo czytałam, dowiadywałam się itp.
 
Rozbawiła mnie reakcja Twojego męża :) Aczkolwiek powiem Ci, że miałaś farta Kochana :)

Dziękuję za odpowiedź :) Powiedzcie mi dziewczyny, czy Wy też w tych kwestiach porodowych przy pierwszym dziecku też byłyście takie zielone?
Ja też byłam zielona :) ale spokojnie wszystko się samo układa i będziesz wiedziała kiedy co się robi :)
 
Hej. Piszecie o szkole rodzenia, super sprawa, chętnie bym się wybrała ale niestety nie mam czasu. :(

@karolina921 mądrze podsumowanie :) chociaż trochę mnie to przeraża [emoji85]

Mnie też się nic nie chce i w ogóle łapią mnie takie doly że jak ja sobie poradzę z dwójką Maluchów jak teraz momentami nie mam siły i denerwuje mnie to że nie mam tyle czasu dla siebie co kiedyś. Ehh...[/QUOS

Spokojnie, dasz sobie radę. Ja też mialam takie obawy i nadal mam bo teraz to już w ogóle będzie kocioł z czwórką. Kiedyś nie było takich cudów,udogodnień ,szumimisiótw itp i babki świetnie sobie radziły,Pewnie,że będzie ciężko, dziwnie,inaczej na początku ale kochana- cycki w górę, bo jak nie my to kto da sobie lepiej radę/ Babki są niezastopione :)
 
reklama
Do góry