reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
Ah,zazdroszczę Wam urlopów. My w tym roku w domu, oprócz Rodos mojego ( rodzinne ogródki działkowe ogrodzone siatką :) ) Chociaż nad morze mam rzut beretem, to nie pchamy się jakoś bo miliony ludzi są. I szkoda mi małego w te upały męczyć na morzem. @Megi86 pięknie tam masz, ja bym jeszcze wędkę zarzuciła i jestem w niebie :)
Jak doczytałam wiekszość dziewczynek na razie ,ja też mam taką cichą nadzieję, w poniedz. się okaże mam nadzieję.
Co do karmienia piersią, pierwszych dwóch po 3 mies. na cycu, teraz tylko miesiąc= bo tak, ja miałam za slaby pokarm, dziecko wiecznie na cycu głodne.Wyglądałam jak na chaju, noce na cycu, w dzień na cycu. Mówię, nie tak nie będzie. przeszłam na butelkę i jak ręką odjął-młode spało jak anioł/ Oj, ale ile się nasłuchałam,że jak można mieć chude mleko itp. co ze mnie za matka oj, sporo tego było. Ale wiem,że krzywdy dzieciom nie zrobiłam,wręcz przeciwnie uważam. A moja psycha też wróciła do normy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hmm wiesz co, sadze ze musisz zadzwonic tam jeszcze raz. Jesli nie chcesz Pappa (w tym bhcg - czyli testu podwojego) to zrob tylko USG GENETYCZNE DLA PIERWSZEGO TRYMESTRU.
Lekarz bedzie badal przeziernosc karkowa (NT), obecnosc kosci nosowej (NB), przeplywy na zastawce trojdzielnej, CRL (dlugosc), FHR (bicie serca), czy sa: raczki, nozki, zoladek, pecherz etc.

I w zwiazku z tym moze tylko na tej podstawie + wywiad z Toba (wiek, cukrzyca, toczen itd.) bedzie tworzyl ocene ryzyka dla trzech trisomii (zespol Downa, Patau i Edwardsa) - stad ten raport. Tak czy inaczej bedzie to nadal 75% jesli chodzi o ocene ryzyka.
Z testem podwojnym to juz 95% - zatem warto jeszcze sie zastanowic :) Nie stresuj sie :) Nie kazdy musi znac sie na terminologii medycznej, a obowiazkiem pielegniarki jest udzielanie odp. na Twoje watpliwosci i pytania :)

Sama nie wiem czy warto robic ten raport, bo np ZD bedzie juz widoczne przy badaniu kosci nosowej czy NT. Moze jeszcze zadzwon i zapytaj sie co dokladnie zawiera raport. Kto pyta nie bladzi :)


Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź, dużo mi rozjaśniła :)
 
Ja odstawilam jak mial 14 miesięcy. Chcialam karmić dalej ale mlody budził sie w nocy co godzine albo wogole nie spal jak nie mial cycka w buzi. Mi z kolei tesciowa i pozniej juz mąż wmawiali że dziecko sie nie najada, żebym mu w nocy kaszke dawała. Bogu dzieki że ich nie posluchalam. Owszem dziecko odstawilam i owszem po miesiacu od odstawienia zaczął przesypiac cale nocki. Ale to budzenie sie to byla zwykla chęć cycania, nie głód. Koleżanka dała sie namówić mamie na kaszke nocna i dziecko prawie 3 latka budzi sie na kaszke.
A cycanie jest super;)
 
@Megi86 tak naprawdę to chce więcej takich fotek, żeby chociaż oko nacieszyć [emoji14] a my jesteśmy fanami gier planszowych/karcianych, które powróciły do łask i wybór jest przeogromny. Ale scrabble zawsze super :)
Dzisiaj z ciekawości obejrzałam wszystkie sery (wędzone, kozie, pleśniowe itd.) w Tesco i większość, naprawdę 90% była z mleka pasteryzowanego z UE. Jedynie nieliczne wędzone oscypki były po prostu "z mleka", tych bym nie ryzykowala. Ale tak jak mój gin mówił, polskich serów nie ma co się obawiać,bo większość jest z mleka pasteryzowanego, nie jeść tylko tych przywiezionych z Włoch, Francji czy Hiszpanii :)
 
I nas jest dziś piekło... 35 stopni i zero wiatru :( Jutro podobno ma jakiś deszcz być, oby lało cały dzień !
Powoli przyzwyczajam się do dziewczynki i choć się trochę boję to już mnie ciągnie żeby kupić jakiegoś ciuszka :)
 
@gaya11 A no wedka jest i zeby to tylko jedna :p Trzy spinningowe oraz dodatkowo jedna przerobiona na grunt, a druga na splawik :) Kiedys najczesciej lowilam na splawik, a niedawno Maz kupil cudownie lekka spinningowa i czasem tez sobie rzuce :) Tyle, ze my przewaznie i tak wypuszczamy ryby :)
@monique92 Ciesze sie, ze moglam pomoc, ale zadzwon jeszcze raz by dokladnie dowiedziec sie co zawiera raport :)
@raz_dwa_trzy Juz za pozno! I ostrzegam, ze wszelkie proby podlizywania sie tu nie pomoga heheh :p
Masz za to zebrajace łabądki sprzed 10 min. :)
 

Załączniki

  • 20180809_204521.jpg
    20180809_204521.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 50
@Megi86
Co do tego raportu to mam wrażenie, że jest to raport z Pappa + bHCG, dlatego cena nie jest tak wysoka, bo nie jest wliczony koszt badań krwi, bo po prostu tego u siebie nie robią
 
Dziewczyny, czy macie na wynikach z usg nt podany wymiar dwuciemieniowy? Dopiero dziś dopatrzyłam się, że u mojej dzidzi jest on poza skalą (poniżej). Lekarz nic mi na ten temat nie powiedział, ja upojona tym, że przezierność ok i kość nosowa jest nie ogarnęłam. I cholera teraz się martwię....
 
reklama
@Megi86
Co do tego raportu to mam wrażenie, że jest to raport z Pappa + bHCG, dlatego cena nie jest tak wysoka, bo nie jest wliczony koszt badań krwi, bo po prostu tego u siebie nie robią

Pappa i bhcg (test podwojny) to badania z krwi. Hmm do konca nie wiem co masz na mysli? Nie wiem Kochana musisz tam sie dopytac co i jak, bo tak na oko ciezko stwierdzic. Moze robia raport, o ile tu chodzi o ryzyko, z:
A) USG + test podwojny + wywiad
B) Samo USG + wywiad

U mnie nie bylo ceny za raport tylko placilam 467 za pappa i usg. Pappa kosztowalo 187, zas USG 280.

Jesli chodzi o samo USG genetyczne to i tak przeciez musi podac Ci wyniki: NT, NB, CRL itd. Zapytaj sie zatem co zawiera raport przy samym USG genetycznym. Jesli powie ze ryzyko, to bedzie wyliczone jakie jest ryzyko dla zespolu downa, edwardsa itd. Tylko mowie - bedzie to ok. 75%.

@Juti777 a jaki to wynik? I ktory tydzien? U mnie podczas badania mowil, ze wszystko OK, a w raporcie nie mialam danych na ten temat. Dopiero teraz w 14+6 moja lekarz mi mierzyla i wyszlo, ze wymiar BPD jest na 14+5. Sprawdzalam jednak, ze rozbieznosci dla danego tygodnia ciazy sa duze biorac pod uwage 5 i 95 centyl. Mysle, ze nie masz sie czym martwic bo lekarz z pewnoscia by zwrocil na to uwage :)

A zebys sie nie martwila - a nie wiem ktory to tydzien - podaje wymiary BPD dla:
12 tydz. w mm: srednia: 20; 5 centyl: 13; 95 centyl: 27 -> czyli przedzial od 13 do 27.
13 tydz. w mm: srednia: 24; 5 centyl: 17; 95 centyl: 31 -> czyli przedzial od 17 do 31.
Wszystkie wartosci sa oczywiscie poprawne :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry