reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
U mnie tez po wizycie. Dzidziol wymiary itp.ksiązkowo, tylko mamy problem z serduszkiem tzn .fala wsteczna na zastawce.Wlg.gina nie mam się martwić bo wiele dzieci tak ma, niedojrzałe serduszko jeszcze , i gdyby było coś powazniejszego to on by już to widział.Jutro robię Pappa ale lekarz mówi,że jest pewien,że będzie ok- a pappa dla pewności. Ufam bardzo gościowi.Zobaczymy. No a płeć- nasz czwarty synek.
Jesoo jak ja się boje.
 
reklama
U mnie tez po wizycie. Dzidziol wymiary itp.ksiązkowo, tylko mamy problem z serduszkiem tzn .fala wsteczna na zastawce.Wlg.gina nie mam się martwić bo wiele dzieci tak ma, niedojrzałe serduszko jeszcze , i gdyby było coś powazniejszego to on by już to widział.Jutro robię Pappa ale lekarz mówi,że jest pewien,że będzie ok- a pappa dla pewności. Ufam bardzo gościowi.Zobaczymy. No a płeć- nasz czwarty synek.
Jesoo jak ja się boje.
Ojejku a ja tak chciałam synka :D to jest tak pogmatwane,ze nie ustrzelisz za Chiny ludowe :confused:
 
Witam z rana [emoji14] moje prawie 2 letnie dziecko postanowiło, że chodzi spać ok 22 a wstaje po 6 rano :oops: już od paru dni... Właśnie pije kawkę i trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty chyba sporo ich dzisiaj :D. Mam pytanko ten gin na zastępstwo powiedział, że mam brać folik 2xdziennie hmmm???? W poprzedniej ciąży brałam raz dziennie.. i teraz też tak biorę.. Ile razy w bierzecie???? I czy jest tu jeszcze jakaś mamusia co karmi piersią ??? U mnie przygoda już 23miesiace i końca nie widać taki ssak mi się trafił. Myślałam, że sama się odstawić a tu ni huhu :laugh2:. Poczytałam mamaginekolog, hafije i wymagające.pl i postanowiłam nie odstawić skoro chce niech ciągnie a opinie innych mam w ..... :-D. Pozdrawiam :)
Wow! Pięknie się karmicie. Ja synka karmiłam 13 mcy. Odstawiałam bardzo powoli i stopniowo. Trwało to ze 4 miesiące. Poszczególne karmienia zastępowałam innym posiłkiem, przekąską, piciem lub/i przytulasami. I tak co 2-3 tygodnie kolejne kasowałam. Trwało długo, ale stosunkowo bezboleśnie dla nas obydwojga. :-)
 
Wreszcie doczytałam zaległości. Mam strasznie intensywny czas ostatnio - synek, praca, dom, akcja charytatywna którą organizuję dla naszego sąsiada małego.... Doby mi brakuje.
@Megi86 wypoczywaj. Faktycznie wygląda wszystko na to, że tak twój organizm zareagował na odstawienie luteiny. Bywa. Przemęczysz się z nią najwyżej całą ciążę. Ja tak brałam w pierwszej. Dało radę.

Gratuluję wszystkich wizyt!!!

@gaya11 często takie wracanie krwi na zastawce samo się naprawia w trakcie ciąży. Trzeba obserwować, ale na pewno będzie dobrze! I 4 facet!!! Wow!!!

@Darsi jak mama? Ja do mojej jutro jadę. Też jest po operacji. Wcześniej siostra była. Jutro ją zmieniam.
 
@Megi86 najważniejszs, że wszystko jest dobrze. Trzymam za was kciuki.

@gaya11 nic mi nie mówi ten termin "fala wsteczna", ale mam nadzieję, że będzie wszystko ok tak jak lekarz mówi :) i gratuluję synka!
Już nie wiem co komu odpisać [emoji39] będzie edit.

@wiola1198 super, że wszystko jest ok i ślliczny maluszek :)

@Megi86 luteinę najlepiej zacząć odstawiać po skończonym 16tc gdy już łożysko przejmie zupełnie swoją funkcje. Choć niektórzy lekarze już zalecają od 12tc to mój gin mówił, że często to nie ma sensu i kończy się powrotem do leków. Ale najważniejsze, że jest ok :)

Dobrej nocy!
 
Ostatnia edycja:
Dziekuje Dziewczynki :)

@ForgetMeeNot ja duphaston mialam odstawiony w 13+4 i bylam na samej dawce (100 mg) luteiny.

@Juti777 Cala ciaze bralas luteine?

@karolina921 Dziekuje! :) Hmm u mnie moze byc problem by w ogole ja odstawic, bo jeszcze przed ciaza mialam niedomoge lutealna, choc nie zaprzeczam, ze w pozniejszych tyg. moze jednak sie uda :)

O 5:40 tabletki i mierzenie temp. Zasnelam ok 24, w nocy ok 3 sie przebudzilam, bo jacys ludzie wracali z imprezy i spiewali niedaleko szpitala - i takie wlasnie mamy z Bobusiem wczasy all inclusive :p Milego dzionka Kobitki! :)
 
Dzień dobry, cieszę się z pozytywnych wizyt!

Gaja11- jeżeli gin mówi że jest ok. a mu ufasz to znaczy że nie powinnaś się tym martwić. Dobrze mieć lekarza do którego ma się zaufanie.

Megi86- najważniejsze że wszystko jest dobrze a ty sobie poleniuchujesz w szpitalu :p choć mam nadzieję że szybko wrócisz sobie do domku.

U nas od rana deszcz, w sumie potrzebny więc nie narzekam. Podejrzewam że mąż wcześniej z pracy wróci bo na dworze robi... może na basen z małym skoczymy :tak: Miłego dnia kochane i trzymam kciuki za kolejne wizyty i pozytywne wieści!
 
@ziel-ona w Polsce cały czas jadłam zupy [emoji38] z tym ze moja mama robi najlepsze na świecie i nie umiem za cholere jej podrobić [emoji23] u mnie słodycze i fastfoody tez sa blee

@Mego86 ale mi stracha napedzilas!!! Dobrze, że plamienie przeszło [emoji1307] a jak tam pogoda na all inclusive? Opaliłaś sie już trochę, i pamiętaj nie przejadaj się imion z umiarem choć wiem, że kusi [emoji6][emoji38]

@Darsi @Karokina921 wszystko u Was ok?

@ForgetMeeNot co do Big Macka to ja bym sie nie przejmowała, jak raz na czas zjesz coś niezdrowego to uwierz nic nie zaszkodzi ;) ja teraz nie mam co prawda ochoty, ale z Szymkiem jadłam czekoladę tonami ;) a jak wiadomo cukier to zuo...dziękuje w pracy jakoś poszło, mi brzuszek w Polsce już taki duży wyskoczył, ze wszyscy mnie zaczepiają i co sie nagadałam wczoraj o ciąży to moje [emoji23] zdecydowałam ze odchodzę 14 Grudnia o ile dam radę ;) co do książki to po Słowiku przeczytałam Wielką Samotność tej samej autorki i bardzo polecam :)

@Fanka Kadry ja już jestem w 16 tyg i dalej są tkliwe ale bolą już zdecydowanie mniej, drugi trymestr trochę daje im odpocząć :)

@wiola1198 super wiadomości!!!

@gaya11 moja bratowa miała to z córką i wszystko było ok! Tzn jeździli potem na kontrolę ale nie było żadnych komplikacji! 4 syn?! Jest pewnien? Macie już imię?

Jakoś wczoraj przeżyłam pierwszy dzień w pracy :) już dzisiaj nawet nie mam dola ze muszę iść ;)

Jak tam dziewczyny wasza waga? Ja w pirwszym trymestrze 1kg na plusie, a po urlopie kolejne 2 [emoji30] (tak mnie mamusia wykarmila[emoji23]) czyli 16 tydzień i w sumie 3 na plusie. Muszę uważać bo mój plan to 10-12 Max ;)
 
@ziel-ona w Polsce cały czas jadłam zupy [emoji38] z tym ze moja mama robi najlepsze na świecie i nie umiem za cholere jej podrobić [emoji23] u mnie słodycze i fastfoody tez sa blee

@Mego86 ale mi stracha napedzilas!!! Dobrze, że plamienie przeszło [emoji1307] a jak tam pogoda na all inclusive? Opaliłaś sie już trochę, i pamiętaj nie przejadaj się imion z umiarem choć wiem, że kusi [emoji6][emoji38]

@Darsi @Karokina921 wszystko u Was ok?

@ForgetMeeNot co do Big Macka to ja bym sie nie przejmowała, jak raz na czas zjesz coś niezdrowego to uwierz nic nie zaszkodzi ;) ja teraz nie mam co prawda ochoty, ale z Szymkiem jadłam czekoladę tonami ;) a jak wiadomo cukier to zuo...dziękuje w pracy jakoś poszło, mi brzuszek w Polsce już taki duży wyskoczył, ze wszyscy mnie zaczepiają i co sie nagadałam wczoraj o ciąży to moje [emoji23] zdecydowałam ze odchodzę 14 Grudnia o ile dam radę ;) co do książki to po Słowiku przeczytałam Wielką Samotność tej samej autorki i bardzo polecam :)

@Fanka Kadry ja już jestem w 16 tyg i dalej są tkliwe ale bolą już zdecydowanie mniej, drugi trymestr trochę daje im odpocząć :)

@wiola1198 super wiadomości!!!

@gaya11 moja bratowa miała to z córką i wszystko było ok! Tzn jeździli potem na kontrolę ale nie było żadnych komplikacji! 4 syn?! Jest pewnien? Macie już imię?

Jakoś wczoraj przeżyłam pierwszy dzień w pracy :) już dzisiaj nawet nie mam dola ze muszę iść ;)

Jak tam dziewczyny wasza waga? Ja w pirwszym trymestrze 1kg na plusie, a po urlopie kolejne 2 [emoji30] (tak mnie mamusia wykarmila[emoji23]) czyli 16 tydzień i w sumie 3 na plusie. Muszę uważać bo mój plan to 10-12 Max ;)
Tak 4 syn na 100 % :) Oj imion masa ,moje chłopaki wybierają ale co jednemu się podoba to drugiemu już nie. :) A co do serduszka, no lekarz też mówi,ze nie mam się nakręcać bo to bardzo częsta dolegliwość ale wiesz jak jest- łeb pracuje :)
A waga -1 kg , ale podejrzewam,że teraz przywalę ;)
 
reklama
Dziekuje Dziewczynki :)

@ForgetMeeNot ja duphaston mialam odstawiony w 13+4 i bylam na samej dawce (100 mg) luteiny.

@Juti777 Cala ciaze bralas luteine?

@karolina921 Dziekuje! :) Hmm u mnie moze byc problem by w ogole ja odstawic, bo jeszcze przed ciaza mialam niedomoge lutealna, choc nie zaprzeczam, ze w pozniejszych tyg. moze jednak sie uda :)

O 5:40 tabletki i mierzenie temp. Zasnelam ok 24, w nocy ok 3 sie przebudzilam, bo jacys ludzie wracali z imprezy i spiewali niedaleko szpitala - i takie wlasnie mamy z Bobusiem wczasy all inclusive [emoji14] Milego dzionka Kobitki! :)
@Megi86 tak. Na początku duphaston, od dnia zrobienia testu, bo mi gin kazał ze względu na bóle brzucha, potem dołączył mi luteinę i brałam oba, w ostatnim trymestrze samą luteinę.
 
Do góry