reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
reklama
Hihi to widzę,ze nie tylko mnie ponioslo:D Ciekawe czy ja wytrzymam do polowkowych i nic już nie kupię...

Apropo wózka proszę o radę doświadczone mamy:) Jeszcze nie kupuję ale powiedzcie... kupowanie 3w1 nie jest bez sensu? Nie lepiej kupić 2w1 a fotelik ten samochodowy kupic jakiś porządny? Poprawcie mnie jeśli się mylę :rolleyes:
Zdecydowanie fotelik osobno. I to tylko i wyłącznie taki z dobrymi wynikami w testach zderzeniowych. Żaden marketowy badziew ze styropianu.
 
Hej. Ja mam 3w1 i bardzo chwalę. U mnie na szczepienia, czy do biedry chociaż, brałam młodego w nosidełku, a do auta tylko stelaż i adaptery i siup. Nosidełko na stelaż bez przekładania dziecka w gondolę. Mój zasypiał zawsze a aucie i szkoda mi było go budzić do gondoli. No ale ile mam tyle opinie nie . Większy fotelik do auta kupiliśmy jak młody już był bardziej stabilny, praktycznie jak nosidełko było za małe już. Tyle,że odkupiłam od szwagierki 3w1 za małą kasę. No i teraz kolejny bąbel będzie miał taki pojazd :)
Z fotelikiem z innej firmy robisz dokładnie tak samo. Albo od razu na stelaż wózka, albo z adapterami (zależy od firmy obydwu sprzętów). A jednak te z zestawów 3 w1 wypadają słabo w testach zderzeniowych.
 
Akurat mamy z Maxi Cosi wszystko, ale można do wózka innej firmy kupić adaptery i będzie inny fotelik pasował. Wózek mamy model Mura 4 Plus, a fotelik Pebble Plus z bazą 2 Way fix tak, że następny większy będziemy mogli montować tyłem do kierunku jazdy :)
Ja mam ten sam fotelik po synku dla maluszka. Teraz synek jeździ w MaxiCisi 2way Pearl, który jest na tą samą bazę. Ale zaraz trzeba kupić już ten trzeci. Też będzie tyłem do kierunku jazdy, bo chcę tak wozić do 4 rż.
 
Tak w ogóle to cześć. Nie było mnie prawie tydzień bo byłam u mamy opiekować się nią po operacji. Padam.
Bałam się, że naskrobiecie tyle, że nie nadrobie, na szczęście byłyście łaskawe. ;-)
Ja wkraczam właśnie w mityczny II trymestr. Póki co mityczny bo w ciąży z synkiem wcale nie był fajny (sporo się działo), teraz też zamiast wzrostu to zaliczam spadek energii i jeszcze opryszczka mi w nocy wyszła... Także ten...
Może jak się trochę rozkręci ten trymestr to będzie lepiej. Mi się dziś śniło, że drugi chłopak będzie. Ale przeczucia na jawie cały czas są sprzeczne. I w sumie jakoś nie spinam się z tym poznaniem płci. Od jakiegoś tygodnia dość regularnie czuję smyranie lokatora. Czasem raz, czasem nawet kilka razy dziennie. Teraz to fajne. Później będzie gorzej jak przywali. ;-)
 
Tak w ogóle to cześć. Nie było mnie prawie tydzień bo byłam u mamy opiekować się nią po operacji. Padam.
Bałam się, że naskrobiecie tyle, że nie nadrobie, na szczęście byłyście łaskawe. ;-)
Ja wkraczam właśnie w mityczny II trymestr. Póki co mityczny bo w ciąży z synkiem wcale nie był fajny (sporo się działo), teraz też zamiast wzrostu to zaliczam spadek energii i jeszcze opryszczka mi w nocy wyszła... Także ten...
Może jak się trochę rozkręci ten trymestr to będzie lepiej. Mi się dziś śniło, że drugi chłopak będzie. Ale przeczucia na jawie cały czas są sprzeczne. I w sumie jakoś nie spinam się z tym poznaniem płci. Od jakiegoś tygodnia dość regularnie czuję smyranie lokatora. Czasem raz, czasem nawet kilka razy dziennie. Teraz to fajne. Później będzie gorzej jak przywali. ;-)

Powiem Ci, ze ja tez mam spadek energii o to znaczny, a dzisiaj jeszcze wracam do pracy po 2 tygodniowej przerwie..... coś czuje, ze to będzie cieeeeeeeezki dzień.
I wydaje mi się, ze wczoraj tez czułam malucha [emoji846] czułam własnej takie smyranie [emoji846] mam nadzieje, ze to to [emoji846]
 
Ja 16+4 i też mam spadki energii. Potrafię wstać, zjeść lekkie śniadanie i po godzinie iść na drzemkę. Najczęściej te doły mam około 11-12 i po powrocie z pracy. A miało być tak super. :D
 
To i ja się witam w nowym tygodniu;)
Ja dziś kończę 16tyg i muszę się pochwalić, że od kilku dni nie mam mdłości i wróciła mi energia, więc znacznie lepiej się czuje i przynajmniej już chociażby coś ogarnę w domu;)
Za tydzień we wtorek mam wizytę i nie mogę się już doczekać, chętnie poszłabym szybciej;) pewnie tez wtedy umówię się na połówkowe gdzieś w połowie września.
 
Widzę, że umawiacie się już na połówkowe...
A ja mam takie małe przemyślenia co do badań prenatalnych/połówkowych II trymestru. Dobrze rozumiem chyba temat, że nie ma badań typu USG prenatalnych w II trymestrze? Jedynym badaniem prenatalnym w tym trymestrze jest test NIFTY? Dobrze rozumiem?
USG połówkowe warto wykonać jednak u ginekloga, który posiada certifikat. I tak planuje zrobić. Do wyboru są dwie opcje:
-USG położnicze/połówkowe
-USG położnicze 3D/4D w II trymestrze.
Czym mogą się różnić? Czy pierwsze będzie określało ważne parametry ale nie będzie 3D/4D? Drugie nie określi tych najważniejszych parametrów co pierwsze? Zastanawia mnie to, nie wiem na które się zapisać.
Cenowo - 1) 250 zł, 2) 300 zł (ale tutaj mamy też film z zapisem na płyte DVD).

Co Wy o tym myślicie? Jakie są Wasze odczucia? Na jakie badanie Wy się zapisałyście? I jak zawsze to samo pytanie: robi ktoś badanie w Poznaniu?
 
reklama
@anaa26 Ja zapisałam się na badanie połówkowe zwykłe, to standardowe, zalecane, na którym oceniana jest budowa dziecka. Robi je lekarz z certyfikatem w szpitalu.

Te zdjęcia 3D lub film nie są mi potrzebne, a lekarz widzi wszystko na zwykłym USG. U mnie jest dopłata za film, więc może tylko tym się różni. Najlepiej dopytaj u lekarza.
 
Do góry