reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Hejka, ja jeszcze nawet nie umówiłam się do lekarza 🙄 pójdę pewnie za 2-3 tyg. Co do objawów to udziela mi się zmęczenie i głód co chwilkę. Ale co do jedzenia muszę to opanować , bo w grudniu szlam do porodu z waga 84, a zaczynałam ciąże z waga 60kg! Teraz ważę 62kg, przy wzroście 175 wiec nie jest tak zle 😅 Ale na pewno będę unikać makaronów i wgl węglowodanów 😂 Ja mam trochę lipę co do pracy bo dostałam wypowiedzenie jak koronawirus się rozpoczął, bo szef zamykał działalność. Teraz już ma znowu otwarta ale nie może mnie zatrudnić bo jestem na macierzyńskim. I dopiero znowu podpiszemy umowę 1 grudnia kiedy minie moje macierzyńskie. Szef wie już o ciąży, ale chce mnie dalej trzymać na stanowisku. Teraz sobie dorabiam u niego po 1-2 dni w tygodniu wiec mamy fajny układ 😄
To fajnego szefa masz:)
 
Kurcze nie mogę zdjęcia wrzucić, nie chce się załadować :/

Kwas foliowy 400 mikro g
Jod 150 mikro g
Żelazo 14mg
Dha 111mg
EPA 25mg
B1 1.1mg
B2 1.4mg
B5 6mg
B6 1.4mg
B8 50 mikro g
B12 mikro g
C 80mg
D 10 mikro g
E 12mg
Magnez 56mg
Miedź 1mg
 
Kurcze nie mogę zdjęcia wrzucić, nie chce się załadować :/

Kwas foliowy 400 mikro g
Jod 150 mikro g
Żelazo 14mg
Dha 111mg
EPA 25mg
B1 1.1mg
B2 1.4mg
B5 6mg
B6 1.4mg
B8 50 mikro g
B12 mikro g
C 80mg
D 10 mikro g
E 12mg
Magnez 56mg
Miedź 1mg
Witaminę D chyba jeszcze powinnaś, bo tu jest mała dawka, zalecana jest 50 mikro g.
Jaka nazwa tego zestawu?
 
Prawdopodobnie jedno kosmówkowa i jedno owodniowy ale za tydzień m kolejne USG zeby potwierdzić. Trochę stres że coś będzie nie tak.

Znacie kogoś kto był w takiej ciąży? Jedno kosmówkowej i jedno owodniowej?
Na fejsie jest sporo grup dla mam i przyszłych mam bliźniaków, są i takie 1k1o ale były nawet trojaczki 1owodniowe urodzone w 32tc wiec bardzo ładnie. Trzeba być dobrej myśli. Dobrze prowadzona ciąża jednoowodniowa może być długa i spokojna... Ważne by czesto monitorować dzieci. Zawsze na początku jest stres, szczególnie jak trafisz na lekarza który przedstawi ci wszystkie możliwe komplikacje, albo naczytasz się dr. Google[emoji23] komplikache zdarzają sie rzadko, znam osobiście dziewczynę ktora miała zabieg ttts i dzis ma zdrowych 4latków w domu. Masz u siebie poradnie ciąż mnogich albo patologię ciąży... tam są specjaliści, bedziesz mieć wizyty co 2ty później nawet częściej, być może pod koniec obserwacja w szpitalu jeśli sie okaze 1k1o to napewno okolice 30tc juz szpital.
 
Witaminę D chyba jeszcze powinnaś, bo tu jest mała dawka, zalecana jest 50 mikro g.
Jaka nazwa tego zestawu?

Gestarelle G3 (kupione we Francji)
Też myślałam o dorzuceniu Wit D z tym, że staram się jeść 2-3x w tyg ryby lub owoce morza, masło i jak jest słonko to spacer i też nie chciałabym przesadzić z suplementacja.
 
Gestarelle G3 (kupione we Francji)
Też myślałam o dorzuceniu Wit D z tym, że staram się jeść 2-3x w tyg ryby lub owoce morza, masło i jak jest słonko to spacer i też nie chciałabym przesadzić z suplementacja.
Wiadomo, wszystko trzeba z umiarem 🙂 ja na słońcu raczej mało przebywam, więc dla mnie Wit d jest obowiązkowa 😁 dokupie chyba tylko magnez i wystarczy 🙂
 
reklama
Do góry