reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Dziewczyny jak u was z waga dzieci. Moja wczoraj skończyła 3 miesiace i wazy 5800 wydaje mi się jakoś to mało. 3 tygodnie temu na szczepieniu 5300, także przyrost taki sobie. Pożyczyłam od koleżanki wagę i będę kontrolowac teraz
U nas też synek przystopował z wagą. Przez pierwszy miesiąc tył 0,5 kg na tydzień a teraz może po 100-150 g. Wydaje mi się, że teraz po prostu szybko rośnie, ale już wzdłuż a nie wszerz hehe
,,Lekarze podkreślają, że przyrost masy ciała niemowlaka nie powinien być mniejszy niż 120 g na tydzień, czyli 480 g na miesiąc. Zazwyczaj niemowlak w pierwszych trzech miesiącach swojego życia tyje troszkę więcej, czyli 800-1200 g na miesiąc. W następnych miesiącach waga niemowląt reguluje się do 500 g na miesiąc."
 
reklama
Dziewczyny jak u was z waga dzieci. Moja wczoraj skończyła 3 miesiace i wazy 5800 wydaje mi się jakoś to mało. 3 tygodnie temu na szczepieniu 5300, także przyrost taki sobie. Pożyczyłam od koleżanki wagę i będę kontrolowac teraz
U nas waga 6300 a 12 maja będzie 3 miesiące. Ja się obawiałam że trochę za dużo. Ale pediatra powiedziała że jest wszystko ok. Ale z dnia na dzień widzę po ubraniach że rośnie jak na drożdżach 🤭 a to tylko kp💪
 
U nas waga 6300 a 12 maja będzie 3 miesiące. Ja się obawiałam że trochę za dużo. Ale pediatra powiedziała że jest wszystko ok. Ale z dnia na dzień widzę po ubraniach że rośnie jak na drożdżach 🤭 a to tylko kp💪
Mój też taki tłuścioch, 6800 waży i ma ponad 3 miesiące, a też tylko kp 😜

Nic dziewczyny będę dzwoniła dzisiaj do pediatry i prosiła o skierowanie na usg. Już nie wspomnę, że u mnie to kosztuje ponad stówę, a w przychodni u koleżanki tylko 40 zł..
 
to mnie nie pocieszyłaś myślałam chociaż że jak już druga to będzie łagodniej 😔. u nas dostał rota i inne w 7 tc był koszmar płacz, kupki, brzuszek, kolki i ja biegunka+okres przez 2 tygodnie no koszmar😑
teraz od 10 t.c skok rozwojowy płacz nie do ukojenia, ciągła potrzeba tulenia u mnie 🙄, niespokojny sen raz się cieszy i gaworzy a w ciągu sekundy płacz nie do ukojenia! i to potrwa podobno do 12 tc jesteśmy w połowie 11
a 14.05 mamy drugą dawkę rota i znowu powtórka kończy się jedno zaczyna się drugie crazy😵
Może przy drugiej dawce będzie łagodniej :) No niestety, co dziecko, to inna reakcja. Przy pierwszym szczepieniu i nas było dobrze. Jedynie w nocy jakaś rozpalona była, to dałam pedicetamol. Tutaj, aż tak długo nie płakała, bo to trwało z 10-15 minut. Termoforek pomógł, uspokoiła się trochę i dałam mleko i już inne dziecko. Szybko zleci :)
 
Dziewczyny poradźcie coś na ciemieniuchę nie dosyć, że mój włosków prawie nie ma to jeszcze nie mogę tego cholerstwa się pozbyć. Smarowałam oliwką, czesałam szczotką jedno schodzi drugie wychodzi. na braciach ładnie nam zeszło po Linomagu a na czole i głowie nie chce zejść jest takie chropowate, łuszczy się i jest zaczerwienione.
Położna radziła żeby grubo krem nakładać ale to wcale nie działa...
U mnie mala, aż tak nie ma, ale siostra dała mi emolium dermocer Żel na ciemieniuche. Zastosowałam raz przed kąpielą, a wczoraj zapomniałam 🙈 też i oliwka biorę i linomagiem brałam raz, na dzień dwa spokój i znowu wraca.
 
Dziewczyny jak u was z waga dzieci. Moja wczoraj skończyła 3 miesiace i wazy 5800 wydaje mi się jakoś to mało. 3 tygodnie temu na szczepieniu 5300, także przyrost taki sobie. Pożyczyłam od koleżanki wagę i będę kontrolowac teraz
U mnie w sobotę skończone 11 tyg a we wtorek 4 mja 5900 g, a 2 kwietnia miała 5150 g. Pani doktor mówiła, że wszystko ok.
 
reklama
U mnie mala, aż tak nie ma, ale siostra dała mi emolium dermocer Żel na ciemieniuche. Zastosowałam raz przed kąpielą, a wczoraj zapomniałam 🙈 też i oliwka biorę i linomagiem brałam raz, na dzień dwa spokój i znowu wraca.
Z tego co słyszałam to ona tak całkiem nie zejdzie. My jak stosujemy emolium pare dni pod rząd to na jakiś czas jest spokój. Potem wraca, ale na pewno jest jej mniej i nie robi się skorupa na główce. Raczej to wygląda tak jakby naskórek się łuszczył
 
Do góry