reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Mnie przed poronieniem od rana dosyć mocniej brzuch bolał. Później pojawiła się żywa krew i szybciutko na izbę a tam stwierdzili ze serce bije ale trochę słabo i zostawili mnie ze stwoerdzniem "zobaczymy w którą to pójdzie stronę" a rano już serduszko nie biło. Ale przez całą noc bol się zwiększał a i krwi było bardzo dużo.
Myśl pozytywnie bo tak naprawdę na nic nie masz wpływu a po co się zadręczać, ale wiem że łatwiej powiedzieć a trudniej wykonać
Przykro mi 😔 W którym tygodniu byłaś?
 
reklama
A po co niektóre z Was idą w tak wczesnych tygodniach na usg 3D/4D? 🤔
Ja w ciąży z Kornelka miałam zalecone u lekarza dopiero tak w 8/9 miesiącu tzn wtedy najlepiej było wszystko widać i buźkę córci ładnie zobaczyliśmy jakoś w 36 tyg.
Wiadomo co lekarz to inna opinia, ale jeśli któryś teraz poleca iść to moim zdaniem tylko naciąga na pieniążki skoro to tak wczesne tygodnie ciazy i raczej mało się zobaczy.
Wiadomo to każdego wybór, ja tylko wspominam z własnego doświadczenia ☺️
 
W tej klinice, do której ja chodzę takie badanie kosztuje 390 zł. Ale nie jestem pewna czy chodzi o to samo. Bo w cenniku jest wpisane jako USG prenatalne 3D/4D (w 20-25 tyg. ciąży) z dopplerem kolorowym i konsultacją. Więc nie wiem nawet czy tam jest możliwość, żeby zrobić je wcześniej niż w 20 tygodniu.
Ps. Ja też nie mam pojęcia o wielu rzeczach, bo u mnie to pierwsza ciąża, ale sporo czytam i wypytuję lekarza o wszystko :)


U mnie w jednej też dopiero w 20 tyg i dzwoniłam gdzie indziej :D ale kurcze tak się naczytalam o tych chorabach itd, że dla swojego spokoju wolę zrobić.
 
A po co niektóre z Was idą w tak wczesnych tygodniach na usg 3D/4D? 🤔
Ja w ciąży z Kornelka miałam zalecone u lekarza dopiero tak w 8/9 miesiącu tzn wtedy najlepiej było wszystko widać i buźkę córci ładnie zobaczyliśmy jakoś w 36 tyg.
Wiadomo co lekarz to inna opinia, ale jeśli któryś teraz poleca iść to moim zdaniem tylko naciąga na pieniążki skoro to tak wczesne tygodnie ciazy i raczej mało się zobaczy.
Wiadomo to każdego wybór, ja tylko wspominam z własnego doświadczenia ☺

U mnie to "internet" naczytam się wszystkiego a później rozmyślam i dla spokoju.. Pierwsza ciąża więc dmucham na zimne :D
 

Załączniki

  • Screenshot_20200718-111030.jpg
    Screenshot_20200718-111030.jpg
    330,3 KB · Wyświetleń: 41
A po co niektóre z Was idą w tak wczesnych tygodniach na usg 3D/4D? 🤔
Ja w ciąży z Kornelka miałam zalecone u lekarza dopiero tak w 8/9 miesiącu tzn wtedy najlepiej było wszystko widać i buźkę córci ładnie zobaczyliśmy jakoś w 36 tyg.
Wiadomo co lekarz to inna opinia, ale jeśli któryś teraz poleca iść to moim zdaniem tylko naciąga na pieniążki skoro to tak wczesne tygodnie ciazy i raczej mało się zobaczy.
Wiadomo to każdego wybór, ja tylko wspominam z własnego doświadczenia ☺️
Ja ide na te badaniw do 12tyg 4d
 
Ja w pierwszej ciąży nie chodziłam na żadne 3d/4d usg czy dodatkowe badania prenatalne, po prostu nie miałam takiej potrzeby a głowę miałam spokojną 😉 musiałam wierzyć i być dobrej myśli że maluszek urodzi się zdrowy 😊
 
reklama
Ja w pierwszej ciąży nie chodziłam na żadne 3d/4d usg czy dodatkowe badania prenatalne, po prostu nie miałam takiej potrzeby a głowę miałam spokojną 😉 musiałam wierzyć i być dobrej myśli że maluszek urodzi się zdrowy 😊
Myślę że to najlepsze podejście jeśli nic wcześniej się nie działo, jest się zdorwym i młodym w sensie biologicznym to po co nabijać kabzę lekarzom ? Myślę że to wszystko właśnie w tym kierunku zmierza, badania prenatalne 3 d stało się prawie obligatoryjne a jak zwykle chodzi o pieniążki
 
Do góry