reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Ja zaraz ruszam do Pepco na shopping, mam nadzieję, że coś fajnego w naszym rozmiarze jeszcze będzie 😁 z bawełny organicznej miałam na początku śpiocha, a teraz rampersa i super są! Tzn. śpioch był, bo już dawno za mały 😂
Ja dzisiaj nie doszłam do pepco 😥 musze isc w sobotę bo jutro też nie da rady niestety
 
ja też u neurologopedy w poradni neantologicznej dla wcześniaków i powiedzieli ze jest super ale napewno nie będzie pił bo za mały jest 😂ale im mina zrzednie teraz jak będziemy na kontroli bo pije jak smok.
u mnie właśnie powiedziały że napewno nie butelka ze smokiem bo wtedy dziecko nie odróżnia czy mleko czy woda i potem jeść nie chce i nie oduczę smoka.
oczywiście polecały też zwykle kubki ale nadal twierdziły że za mały bo wcześniak 😂

edit a dodam jeszcze że kaszki odradzają z butelki tylko łyżka a przecież to też takie modne specjalne smoczki są 🙄 nam powiedziała że to wygodnictwo rodziców a producenci szybko okazję łapią
Moja od razu łapie jak daje w butelce ze smoczkiem wodę. 😂 Robi minę jakby cytrynę jadła.😂
 
Moja od razu łapie jak daje w butelce ze smoczkiem wodę. 😂 Robi minę jakby cytrynę jadła.😂
ja tam nie będę próbować nawet w butelce ze smoczkiem bo mój butle z mm ciągnie od początku więc przestawiam na alternatywę w domu podaje z diody cup zalany jest ale trudno a na spacerach bbox 😜
 
Dziewczyny byłam dziś na kontroli u logopedy z Adasiem (stan po podcięciu wędzidełka, zaburzenia dystrybucji napięcia mięśniowego), pokazałam jej bidon bboxa. Powiedziała, że dziecko do 12 msc nie powinno pić ze słomki bo uczy nieprawidłowego ssania, rurka powinna być krótka i w dodatku ten bibox ma taką blokadę w tej słomce i dziecko musi ją zdusić dziąsłami co też jest źle. Doradziła zwykła butle ze smoczkiem , kubek diody lub jakiś mały z mustelli. 🤦
Mnie dzisiaj koleżanka logopeda też odradzała bidon z rurką, ewentualnie mówiła by przyciąć tak, by tylko z centymetr wystawała
 
Ja nawet bym nie pomyślała, żeby kaszkę podawać w butelce, jak kupowałam smoczki do butelki to dopiero ogarnęłam, że jest w ogóle coś takiego jak smoczek do kaszki i aż nie dowierzałam 😱 kaszki na pewno nie będę podawać mu z butelki, bo raz, że musiałabym to rozrzedzić, a kaszka musi być w miarę gęsta, a dwa bałabym się, że się zakrztusi 😱 poza tym tak jak piszesz, chcę oduczyć go smoczka w porę, póki co walczymy ze smoczkiem, a potem przyjdzie czas na butelkę, więc butelką tylko to co trzeba podać. Byle Czaruś nie był po ojcu, że chyba jeszcze w przedszkolu ciągnął z butelki 😱🙈
Ja piłam z butelki do 9 rż. Na komunię przestałam, bo mama powiedziała, że wstyd będzie przed rodziną 🤣🤣
 
reklama
Ja właśnie sobie uświadomiłam że u małego w pokoju nie będzie ani firanek ani zasłonek na macie się poturlał i zaczął ciągnąć masakra 😱
co prawda mam na szynie ale zasłony są mega ciężkie bo upinane na 3 m...
a jak to u was wygląda?
ciekawe czego jeszcze nie wiem 🤷🏻‍♀️
Ja mam krótkie firany wszędzie poza parapet 😁
 
Do góry