reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Na tą chwilę pozostaje mi to zaakceptować 🙈 chyba ma to po ojcu. On też jak weekend to późno chodzi spać i późno wstaje 😅 ja to w druga stronę właśnie.
Mój brat taki był i w sumie dalej jest (nie ma dzieci, jakichś obowiązków). On szedł spać nad ranem i spał do południa ( w wolne albo wakacje) a ja o 22 już przewracałam się na drugi bok i wstawałam o 6 zawsze 😆 najgorsze dla niego były soboty bo od 8 odkurzałam cały dom 😆
 
reklama
Mam dwa pytania:
1. Ile razy i jakie porcje dajecie dzieciakom mleka ? (Chodzi o mamy karmiące mm)
2. Jak ogarniacie kwestie drzemek, tzn. ile dzieciaki mają przerw między drzemką/drzemkami? Mój mały budzi się różnie. Czasem 7, kilka razy nawet przed 8 a najczęściej o 6. Ok 10 jest już senny ale jakoś go trzymam do 11. Zazwyczaj śpi 2h, ale od 16 już się robi mega marudny a gdzie do 19... Dzisiaj spał do 12:10 i już mi jest słabo jak sobie pomyślę co będzie wieczorem .. nie chce go też dać za wcześnie spać na noc bo boje się że obudzi się np o 5 rano. Druga drzemka nie wchodzi w grę bo jak obudzi się np ok 16 to i o 21 nie będzie chciał spać .. (już próbowałam). Ostatnio spróbowałam uśpić go o 9 i spał do chwilę po 10. Druga drzemka wtedy skończyła się po 15 ale mimo to po 19 nie chciał spać i zasnął dopiero o 20:30
U mnie mloda jak wstanie o 6 to po 9 jest spiaca juz i ma około godziny na drzemke. A potem kolejna po 14 i wstaje po 15. Na noc idzie wtedy kolo 21. A jak wstanie kolo 7, 8 to juz probuje ja przwtrzymac do 11 chociaz i spi tylko raz ale jest marudna...
Co do mleka to u nas butla przed snem. Butla w nocy i w sumie to tyle. Czasem w dzień jak jej się zachce
 
U mnie mloda jak wstanie o 6 to po 9 jest spiaca juz i ma około godziny na drzemke. A potem kolejna po 14 i wstaje po 15. Na noc idzie wtedy kolo 21. A jak wstanie kolo 7, 8 to juz probuje ja przwtrzymac do 11 chociaz i spi tylko raz ale jest marudna...
Co do mleka to u nas butla przed snem. Butla w nocy i w sumie to tyle. Czasem w dzień jak jej się zachce
Czyli nie tylko u nas temat drzemek i spania ciężki 😆
 
Jak ja wam zazdroszczę, że maluchy wasze jedza tak mało w nocy. U nas jest jakaś katorga, naprawdę jestem krok od treningu snu, bo czuję że to się nigdy nie skończy 😭
 
Pogoniłam męża zrobił mi łóżko! 5 h roboty i gotowe. Jeszcxe musze zamówić panele tapicerowane i będzie super
 

Załączniki

  • IMG_20220119_200949.jpg
    IMG_20220119_200949.jpg
    2,4 MB · Wyświetleń: 72
Jak ja wam zazdroszczę, że maluchy wasze jedza tak mało w nocy. U nas jest jakaś katorga, naprawdę jestem krok od treningu snu, bo czuję że to się nigdy nie skończy 😭
Gdybym karmiła piersią to też by mały pewnie wisiał na mnie całą noc... Wszystko ma swoje plusy i minusy. Ja na przykład żałuję że nie kp :( jakoś mam wrażenie że nie jestem z Krzysiem tak blisko jakbym chciała :(
 
U nas Ida ma jeszcze dwie drzemki, jedna ok 10, druga 14. Łącznie śpi ze trzy godziny. Ja zaczęłam pilnować okien aktywności, kładę ją w łóżeczku i sama zasypia, czasami trzeba ją pogłaskać, czasami wystarczy być w jednym pokoju. Dzisiaj mąż ją na noc uśpił, wczoraj był dramat, po 40 minutach musiałam ją nakarmić i usnęła. Chce wyeliminować pierś przed samym spaniem, żeby nie kojarzyła piersi ze spaniem. Zaczęłam interesować się treningiem snu, jednak nie wydaje mi się, że miałaby się w nocy nie budzić. Ostatnio nad ranem co 20 minut się budziła i jeszcze mnie ugryzła 🙄
 
Gdybym karmiła piersią to też by mały pewnie wisiał na mnie całą noc... Wszystko ma swoje plusy i minusy. Ja na przykład żałuję że nie kp :( jakoś mam wrażenie że nie jestem z Krzysiem tak blisko jakbym chciała :(
Nic nie tracisz, więź zawsze można inaczej zbudować, a ja nie mogę wyjść z domu po 20, bo jak mały wstanie to robi taka awanturę że piersi nie ma. Ostatnio jak mu jej nie dałam to nie spał od 23 do 3 aż się złamałam. Horror :(



Zaczęłam interesować się treningiem snu, jednak nie wydaje mi się, że miałaby się w nocy nie budzić.
Mi się wydaje, że powinien przesypiać, skoro do pół roku nie było problemu. Dzisiaj jak usnął o 19:30 to już się trzeci raz obudził. Tak się nie da żyć.
 
Nic nie tracisz, więź zawsze można inaczej zbudować, a ja nie mogę wyjść z domu po 20, bo jak mały wstanie to robi taka awanturę że piersi nie ma. Ostatnio jak mu jej nie dałam to nie spał od 23 do 3 aż się złamałam. Horror :(




Mi się wydaje, że powinien przesypiać, skoro do pół roku nie było problemu. Dzisiaj jak usnął o 19:30 to już się trzeci raz obudził. Tak się nie da żyć.
Właśnie Ida budziła się raz i też nie wiem co się zj..bało🤦
 
reklama
Do góry