reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Dziewczyny, do zwyklej glukozy mozna dodac tez sok z cutryny i tez jest znosne. Po wypiciu nie mozna juz pic wody ani chodzic, tylko grzecznie siedziec.
 
reklama
O mamo, a co to cholestaza ciążowa? Jak jednak człowiek mało wie, jak go coś nie dotyka. W sumie chyba im mniej wiesz, tym lepiej śpisz faktycznie, nie myślisz o tym wszystkim co może Cię spotkać.
Ciekawe z tą wodą, myślałam, że po wypiciu glukozy nie można jej już pić, ewentualnie przed badaniem, bo to jednak powoduje rozcieńczanie wypitej glukozy. Dla pewności zapytam jeszcze jak to jest w moim punkcie pobrań ;)
 
Tak, też się zdziwiłam, wle Pani w laboratorium powiedziała, ze dla kobiet szczególnie w ciąży mają glukozę cytrynową a tą zwykła trzymają dla Panów 🙂 daj znać jak Ci poszło po badaniu 🙂
O to ciekawe, ale lepiej dla pewności wezmę swoją, zresztą i tak już kupiłam, a zamiast soku pić jej nie będę 😂
 
Dziewczyny, do zwyklej glukozy mozna dodac tez sok z cutryny i tez jest znosne. Po wypiciu nie mozna juz pic wody ani chodzic, tylko grzecznie siedziec.
To chyba wszystko zależy od laboratorium, z tą cytryna zwłaszcza. Czytałam, że może zaburzać wynik. Tak mi się właśnie wydawało, na "chłopski rozum", że po wypiciu glukozy, nie można już pić wody, ale jak komuś w laboratorium pozwalają, to czemu nie? 🙃
 
O mamo, a co to cholestaza ciążowa? Jak jednak człowiek mało wie, jak go coś nie dotyka. W sumie chyba im mniej wiesz, tym lepiej śpisz faktycznie, nie myślisz o tym wszystkim co może Cię spotkać.
Ciekawe z tą wodą, myślałam, że po wypiciu glukozy nie można jej już pić, ewentualnie przed badaniem, bo to jednak powoduje rozcieńczanie wypitej glukozy. Dla pewności zapytam jeszcze jak to jest w moim punkcie pobrań ;)
W poprzedniej ciazy zaczely mnie swędzieć stopy i dłonie, ciagle drapalam i nic to nie dawalo, to najczęstszy objaw wlasnie Cholestazy 😀 zrobiliśmy badania i mialam coraz gorsze wyniki watrobowe. No i moral taki ze musialam lezec dluzej przed porodem e szpitalu bo musieli monitorowac ciagle corke. A z ta woda do picia to nawet diabetolog mowila zebym sobie wzięła i pila żebym nie zwymiotowala 😀
 
W poprzedniej ciazy zaczely mnie swędzieć stopy i dłonie, ciagle drapalam i nic to nie dawalo, to najczęstszy objaw wlasnie Cholestazy 😀 zrobiliśmy badania i mialam coraz gorsze wyniki watrobowe. No i moral taki ze musialam lezec dluzej przed porodem e szpitalu bo musieli monitorowac ciagle corke. A z ta woda do picia to nawet diabetolog mowila zebym sobie wzięła i pila żebym nie zwymiotowala 😀
Dziwne, a pierwsze skojarzenie jakie miałam to, że to coś z podwyższonym cholesterolem 😀 w sumie jak złe wyniki wątrobowe, to trochę się łączy 😁 ale szpital mnie przeraża, w sumie w życiu nie leżałam w szpitalu, teraz na poród będzie pierwszy raz i mam nadzieję, że jak najkrócej!
Wodę zawsze mam ze sobą, zapytam, jak pozwolą pić, to na pewno skorzystam!
 
To Ty pierwsza daj znać w takim razie, bo ja idę dopiero w przyszłą sobotę, żeby nie było za wcześnie zresztą podobno na 3 dni przed tym badaniem warto odstawić napoje kofeinowe, także w tym tygodniu już po ptakach. Aktualnie nie piję tego dużo, ale jakieś latte, czy herbatka prawie codziennie wpada :)
Pytałam w mojej przychodni to oni nawet zwykłej glukozy nie mają. Trzeba przyjść ze swoją i najlepiej już rozrobiona z wodą w butelce. 😀 o tej kofeinie nic nie slyszalam. W poniedziałek będę rozmawiać z moja lekarka pierwszego kontaktu to aż się jej zapytam 🙂 i oczywiście dam znać 😀
 
reklama
Do góry