reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Ja już po uchu serca wszystko u dzidziusia wygląda dobrze, u mnie duże opory w tętnicy macicznej co oznacza że mam ryzyko nadciśnienia więc też codziennie muszę ciśnienie mierzyć. Kolejne echo mam w grudniu kontrolnie. Na usg w 21tyg waga malucha wyszła w normie ale nóżki poniżej 3 centyla a rączki poniżej 1 czyli jakby cały jest krótszy. Mam nadzieję że do kolejnego usg nadgoni. Ale nie znalazłam pomiaru całej długości chyba już tego nie mierzą w tym okresie bo dziecko jest za długie...
Tak-masz racje. Ja z ciekawosci zapytalam ile moze juz miec moj maluszek i lekarz powiedzial, ze teraz tylko pomiary do wagi sluza i na to sie zwraca uwage. U mnie za to maluch 3 dni mniejszy, a nozki i raczki 1,5 tygodnia do przodu.
 
reklama
Hej, pisałam ostatnio że mam dziwny posmak w ustach jak coś jem i np śmierdzi mi też tym samym zapachem wędlina itd. Myślałam że to od ciąży i tak się mecze już 3 tygodnie, nie jedząc kompletnie miesa, wędlin [emoji14] wczoraj to samo dopadło męża i już się przestraszyłam że to jakieś powikłanie po przebytym covidzie. Na necie wyczytalismy że to są objawy grzybicy jamy ustnej, i faktycznie mamy nalot taki biało żółty na językach. Dzisiaj dzwonilam do ośrodka zdrowia, Pani doktor po sprawdzeniu zdjęcia języka jakie jej wysłałam [emoji1787] stwierdziła że faktycznie to chyba ta grzybica i przepisała nam taki płyn do nakładania na język i jakieś witaminy ;) dzisiaj zaczynamy kurację i czekam na efekty ! [emoji2]
 
Hej, pisałam ostatnio że mam dziwny posmak w ustach jak coś jem i np śmierdzi mi też tym samym zapachem wędlina itd. Myślałam że to od ciąży i tak się mecze już 3 tygodnie, nie jedząc kompletnie miesa, wędlin
emoji14.png
wczoraj to samo dopadło męża i już się przestraszyłam że to jakieś powikłanie po przebytym covidzie. Na necie wyczytalismy że to są objawy grzybicy jamy ustnej, i faktycznie mamy nalot taki biało żółty na językach. Dzisiaj dzwonilam do ośrodka zdrowia, Pani doktor po sprawdzeniu zdjęcia języka jakie jej wysłałam
emoji1787.png
stwierdziła że faktycznie to chyba ta grzybica i przepisała nam taki płyn do nakładania na język i jakieś witaminy ;) dzisiaj zaczynamy kurację i czekam na efekty !
emoji2.png
No to czekamy na informacje czy to od tego :p teraz sobie możemy wszystko przypisać do dolegliwości ciążowych :D
 
Teraz najgorsze jest to że nie dostaniesz się do lekarza rodzinnego na wizytę, jedynie teleporada bo strefa czerwona itd... A przez telefon to można tak samo zdiagnozować jak przez Internet [emoji38]
No to czekamy na informacje czy to od tego [emoji14] teraz sobie możemy wszystko przypisać do dolegliwości ciążowych :D
 
Hej, pisałam ostatnio że mam dziwny posmak w ustach jak coś jem i np śmierdzi mi też tym samym zapachem wędlina itd. Myślałam że to od ciąży i tak się mecze już 3 tygodnie, nie jedząc kompletnie miesa, wędlin [emoji14] wczoraj to samo dopadło męża i już się przestraszyłam że to jakieś powikłanie po przebytym covidzie. Na necie wyczytalismy że to są objawy grzybicy jamy ustnej, i faktycznie mamy nalot taki biało żółty na językach. Dzisiaj dzwonilam do ośrodka zdrowia, Pani doktor po sprawdzeniu zdjęcia języka jakie jej wysłałam [emoji1787] stwierdziła że faktycznie to chyba ta grzybica i przepisała nam taki płyn do nakładania na język i jakieś witaminy ;) dzisiaj zaczynamy kurację i czekam na efekty ! [emoji2]
Też miałam kiedyś taki nalot (nie w ciąży), lekarz stwierdził grzybicę i przepisał ohydną nystatynę. Stosowałam to dość długo i nic nie pomogło, a wręcz było gorzej :( Chyba dopiero odpowiednia dieta i suplementacja probiotykiem pomogła (raz na jakiś czas biorę profilaktycznie). Od tamtego czasu nie mam problemów z nalotem, więc polecam :)
 
Też mam przepisaną jakąś Nystatynę [emoji33] odpowiednia dieta to znaczy? Czego nie jadłas?
Też miałam kiedyś taki nalot (nie w ciąży), lekarz stwierdził grzybicę i przepisał ohydną nystatynę. Stosowałam to dość długo i nic nie pomogło, a wręcz było gorzej :( Chyba dopiero odpowiednia dieta i suplementacja probiotykiem pomogła (raz na jakiś czas biorę profilaktycznie). Od tamtego czasu nie mam problemów z nalotem, więc polecam :)
 
Też mam przepisaną jakąś Nystatynę [emoji33] odpowiednia dieta to znaczy? Czego nie jadłas?
W sumie to tak ciężko powiedzieć, bo dieta na przestrzeni tego czasu zmieniała mi się nieraz. Jak miałam ten nalot, odżywiałam się raczej niezdrowo. Teraz już od dłuższego czasu jem w zasadzie normalnie bez żadnych restrykcji, ale kładę nacisk na zdrowe produkty (dużo warzyw, owoców, nabiał, przewaga razowego pieczywa), ale zdarza mi się też jeść jakieś słodycze, czy niezdrowe przekąski. Myślę, że najważniejsza jest równowaga, ale z tego co mi wiadomo grzybicę nasila cukier, więc ograniczyłabym go w czystej postaci, jeśli używasz (ja w sumie nie używam cukru na co dzień, więc nie musiałam tego robić) jak i w postaci niezdrowej żywności (pamiętaj, że cukier to nie tylko słodycze, jest też w chipsach, jogurtach owocowych, czy ketchupie, pchają go dosłownie wszędzie). No i na pewno polecam probiotyk (ja biorę najczęściej Multilac albo Sanprobi IBS), zaszkodzić nie powinien, a może znacznie pomóc :)
 
Też mam przepisaną jakąś Nystatynę
emoji33.png
odpowiednia dieta to znaczy? Czego nie jadłas?
A no i ważne jest też, czy nie jesteś na coś przewlekle chora, bo czasem grzybica może być spowodowana jakąś inną nieleczoną przypadłością, czy np. stosowaniem jakichś leków i wtedy doraźne stosowanie nystatyny na niewiele się zda. Trzeba znaleźć przyczynę. U mnie myślę, że powodem było ogólnie wyniszczenie organizmu nieodpowiednią dietą, nadmierną aktywnością fizyczną, stres, brak snu.
 
A jak tam dziewczyny z wagą? Ile już na plus? :p ja mam 22tc i 5kg na plusie :) w poprzedniej ciąży przytyłam 8 kilo... A tu już 5! :D moja Pola się rusza non stop... :) Kopniaczki czuje całym dniem, czyli mało śpi :D
 
reklama
A jak tam dziewczyny z wagą? Ile już na plus? :p ja mam 22tc i 5kg na plusie :) w poprzedniej ciąży przytyłam 8 kilo... A tu już 5! :D moja Pola się rusza non stop... :) Kopniaczki czuje całym dniem, czyli mało śpi :D
U nas miesiąc temu waga była 60kg. Był to chyba 20 tydzień. A startowałam przed ciąża z 54kg! :p jutro kolejna wizyta i też jestem ciekawa jak waga bo jest mi coraz ciężej i przy mojej szczuplej sylwetce kręgosłup daje się nieźle we znaki... Dzidzia zresztą też bo kopniaki są przez większość dnia :D
 
Do góry