reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Mojej bratowej w 6 mies. Ciąży z bliźniakami kazali usunąć jedno z dzieci bo były zbyt duże dysproporcje względem wzrostu, zdaniem lekarzy jedno byłoby niepełnosprawne bo miało dostarczane zbyt mało składników. Bratowa nie zgodziła się i dziś ma dwójkę zdrowych pięcioletnich synów. Czasem intuicja pomaga. Jeśli chodzi o puste jajo też myślę że lepiej by było poczekać kilka dni...sytuacja wyklaruje się albo w jedną albo w druga...
 
Nie wiem czemu lekarzem nie jestem. Tak powiedziała
Ja 2 lata temu mialam pierwsze poronienie i wyladowalam w szpitalu. Bylam w 8tc. Lekarz kazal mi sie nie zgadzac na lyzeczkowanie chyba ze po samoistnym poronieniu nie oczyscila bym sie calkowicie wtedy to konieczne. W szpitalu oczywiscie patrzyli na mnie jak na debila gdy odmowilam lyzeczkowania. Dostalam leki na rozesjcie szyjki macicy no i sie zaczelo... poronilam na wlasna dłon 😔. Potem dali mi tylko kroplowke i powiedzieli ze jesli bede mocno krwawic to wtedy nawet bez mojej zgody biora mnie na zabieg. Na szczescie poronilam wszystko i rano nastepnego dnia wypisali mnie do domu. Nie zycze tego nikomu. Jest to straszne przezycie.
 
Ja 2 lata temu mialam pierwsze poronienie i wyladowalam w szpitalu. Bylam w 8tc. Lekarz kazal mi sie nie zgadzac na lyzeczkowanie chyba ze po samoistnym poronieniu nie oczyscila bym sie calkowicie wtedy to konieczne. W szpitalu oczywiscie patrzyli na mnie jak na debila gdy odmowilam lyzeczkowania. Dostalam leki na rozesjcie szyjki macicy no i sie zaczelo... poronilam na wlasna dłon 😔. Potem dali mi tylko kroplowke i powiedzieli ze jesli bede mocno krwawic to wtedy nawet bez mojej zgody biora mnie na zabieg. Na szczescie poronilam wszystko i rano nastepnego dnia wypisali mnie do domu. Nie zycze tego nikomu. Jest to straszne przezycie.
Jest straszne masz rację, ja poroniłam we wrześniu ubiegłego roku, zarodek był mocno zagnieżdżony i nie poroniłam samoistnie.
U nas w szpitalu zawsze najpierw dają tabletki poronne, ja dostałam dwa razy, ale i tak musiałam mieć zabieg, bo nie oczyściło się dokładnie. To było chyba najgorsze co mnie w życiu spotkało...
 
Pocieszmy się tym, że z każdym dniem ryzyko drastycznie spada a po 13 TC to będzie ok. 2%🙂 trzeba być dobrej mysli.
Dziewczyny czy wszystkie z Was wybierają się na badania prenatalne?
Ja w pierwszej ciąży nie byłam, chodziły tylko kobiety po 35 r. I z problemami z ciążą a teraz to chyba już standard...
 
Witam kochane mam termin na 18 lutego to moja 3 ciąża. I tu mam pytanko czy macie mdłości nie do zniesienia? U mnie to jakaś makabra całe dnie a apetyt jest bardzo mizerny, wmuszam w siebie jedzenie, żeby malenstwo miało z czego brac korzyśći. Jak sobie radzicie z apetytem, co jecie ? Ja mam wstręt do mięsa w sumie prawie ze do wszystkiego 😔
 
Witam kochane mam termin na 18 lutego to moja 3 ciąża. I tu mam pytanko czy macie mdłości nie do zniesienia? U mnie to jakaś makabra całe dnie a apetyt jest bardzo mizerny, wmuszam w siebie jedzenie, żeby malenstwo miało z czego brac korzyśći. Jak sobie radzicie z apetytem, co jecie ? Ja mam wstręt do mięsa w sumie prawie ze do wszystkiego 😔
Też mam mdłości przez cały dzień i wymiotuje czasami raz czasami 2 razy dziennie.
Ja bym wszystko zjadła oczami, ale jak tylko poczuje zapach to już mnie cofa i też muszę w siebie wmuszać.
Jak już nie mogę sobie dać rady to pije miętę parzoną z liści, trochę łagodzi, próbowałam też mięty z odrobiną imbiru, też mi było po tym lepiej 🙂 wiem, że są też jakieś tabletki w aptekach łagodzące mdłości, ale osobiście nie próbowałam 🙂
 
Też mam mdłości przez cały dzień i wymiotuje czasami raz czasami 2 razy dziennie.
Ja bym wszystko zjadła oczami, ale jak tylko poczuje zapach to już mnie cofa i też muszę w siebie wmuszać.
Jak już nie mogę sobie dać rady to pije miętę parzoną z liści, trochę łagodzi, próbowałam też mięty z odrobiną imbiru, też mi było po tym lepiej 🙂 wiem, że są też jakieś tabletki w aptekach łagodzące mdłości, ale osobiście nie próbowałam 🙂
Mi lekarz polecił na mdłości w ciąży Prevomit. Brałam tylko raz jak już naprawdę ciężko było wytrzymać i mi pomogło :)
 
reklama
Ja miałam mdłości w 4-6 TC ale teraz może lekko zemdli mnie gdy jestem głodna więc chyba mam szczęście. Z drugiej strony martwię się że nagle objawy ustały i w ogóle nie czuje że jestem w ciąży, jedynie to ciągnące bóle brzucha i zawroty głowy trwające od 4 TC . Dowiem się czy wszystko ok dopiero w środę... 🤔
Jeśli chodzi o jedzenie to jem na okrągło chleb z szynka i gotowane jajka jak się zmuszę. Reszta może nie istnieć, znienawidziłam gotowanie a kiedyś to była dla mnie przyjemność 🙃jednym słowem świat do góry nogami. Bierzecie suplementy ? Jeśli tak to jakie ?
 
Do góry